Kultowy pegasus - przegląd modeli

Kultowy pegasus - przegląd modeli

Dzięki konsolom telewizyjnym starsi mogą powrócić do ulubionych gier swego dzieciństwa, a młodsi zyskać całe godziny atrakcyjnej rozrywki.

udostępnij

Marta AdamusMarta Adamus / 04-04-2017

Szczyt popularności konsoli typu pegasus przypada w Polsce na lata dziewięćdziesiąte, gdy w większości domów pojawiły się już odbiorniki telewizyjne, ale mało która rodzina mogła choćby marzyć o komputerach. Tysiące dzieci i dorosłych grało wtedy na pegasusach w kultowego Mario, pływało na dnie oceanu jako Arielka, strzelało do kaczek na ekranie specjalnym pistoletem czy walczyło z wrogami w Contrze. Później ten typ gier, zepchnięty na boczny tor przez nowoczesne konsole i komputery, utracił fanów. Chociaż dziś pegasusy nie są już tak popularne, wciąż znajdują swoich amatorów. Mogą stanowić ciekawą – i nierzadko także tanią – alternatywę wobec komputera i Playstation. Jeżeli więc stęskniliście się za grami swego dzieciństwa, dziś możecie do nich bez większego problemu powrócić. Poniżej przedstawiamy kilka modeli dostępnych na rynku następców dawnego pegasusa.

Nowe szaty Pegaza – Pegasus Funstation 3

Funstation 3g1 (najnowsza wersja pochodzi z 2013 roku) to swego rodzaju kontynuacja pegasusa. W zestawie znajdują się wszystkie niezbędne elementy, a więc dwa pady (umożliwiające rozgrywkę wraz z drugą osobą), pistolet, okablowanie, zasilacz i najpopularniejsze gry (wgrane w pamięć lub na kartridżu) – takie jak Super Mario, Duck Hunt, Battle City czy Triple Jump. W zestawach można znaleźć gry wszystkich typów: edukacyjne, zręcznościowe, strzelanki, sportowe i przygodowe. Nowy design wzorowano na najnowszych modelach Playstation, dzięki czemu konsola jest funkcjonalna i atrakcyjna wizualnie. Otrzymujemy całe godziny zabawy w dobrej cenie – ceny Pegasus Funstation zaczynają się już od 34 złotych (w cenę wliczone są już gry). Konsola pozostaje kompatybilna z większością kartridżów, jeżeli więc liczba wgranych fabrycznie gier nas nie zadowala, dyskietki można dokupić osobno.

Konsola Pegasus D99

Inny model to konsola Pegasus D99, bardziej przypominająca tradycyjnego pegasusa. To zestaw z wyższej półki, solidniej wykonany, gwarantujący dobrą kompatybilność poszczególnych elementów, ale także droższy – w tym przypadku cena zaczyna się od 150 złotych. W zestawie jednak oprócz konsoli, padów, zasilacza i kabli znajdują się także dyskietki z dużą liczbą gier – zazwyczaj na dyskietkę wgrane jest ich przynajmniej czterysta – i są to kultowe tytuły, które w przeszłości mozolnie zbierało się na pojedynczych dyskietkach (m.in. Super Mario, Contra, Batman, Ring King, Duck Hunt, Hot Blood). Pegasus D99 to wybór dla tych, którzy z ogromnym sentymentem wspominają chwile spędzone niegdyś z padem w ręku.

My Arcade i PolyStation

Można wybrać także elektroniczną grę telewizyjną od My Arcade (98000 in 1). Nowoczesny wygląd, intuicyjna obsługa, wygodny panel sterowania, wyraźny obraz, żywe kolory, płynna grafika (w porównaniu do starych pegasusów) oraz niska cena (zaczynająca się już od dwudziestu złotych) – to główne zalety tego modelu. W zestawie oprócz padów i samej konsoli znajduje się także pistolet, fabrycznie wgrane dawne gry oraz okablowanie (natomiast nie w każdym zestawie oferowane są baterie – konsola zasilana jest bateriami 3 x AA). Kolejny możliwy do wybrania model to gra telewizyjna PolyStation. Jej cena wynosi około 30 złotych. Skład zestawu jest tradycyjny, na niektórych aukcjach jednak dodatkowo dołączana jest dyskietka, na której znajduje się aż 999 999 gier, co z pewnością każdemu pozwoli znaleźć coś dla siebie i zapewni rozrywkę na długie wieczory.

Pegasus, Pegasus…

Stare gry „z dyskietek” nie są tak skomplikowane czy atrakcyjne wizualnie jak święcące dziś triumfy Wiedźmin, Dragon Age czy Pillars of Eternity. Wciąż jednak mogą dostarczyć wiele radości zarówno dzieciom, jak i tym, którzy pamiętają je ze swojej młodości. Dodatkowe zalety pegasusów to łatwa obsługa, możliwość szybkiego zaczęcia rozgrywki i grania jednocześnie w dwie osoby, niska cena, bardzo duży wybór gier oferowanych razem z konsolą.

oferty sponsorowane

Czy ten artykuł był pomocny?

Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu

Allegro