Kuchnia dla dziecka – DIY
Zdaniem eksperta

Kuchnia dla dziecka – DIY

Chcesz rozbudzić kreatywność i wyobraźnię swojego dziecka? Wykorzystaj do zrobienia zabawek to, co masz pod ręką! Drewniane krzesło, trochę materiałów i wolny czas – to idealny przepis na kuchnię do zabawy. Zachwyt dziecka gwarantowany! To co, szyjemy?

udostępnij

Ewa BrzozowskaEwa Brzozowska / 25-04-2018

Co będzie potrzebne?

Do uszycia kuchni dla dziecka będziemy potrzebować kilku rzeczy:

Krok 1. Dokładnie mierzymy krzesło. Wymiary, które będą nam potrzebne, zaznaczone są na zdjęciu poniżej:

dsc 0195

Na ich podstawie ustalamy wielkość następujących części wykroju: siedzisko (A), przód oparcia (B), tył oparcia (C), boki (D, potrzebujemy dwóch identycznych), przód (E). Części wycinamy z białego lub jasnego materiału.

Krok 2. Z kolorowych tkanin planujemy dodatkowe elementy.

dsc 0190

Na bokach (D) naszywamy kieszenie: jedne poziome, drugie pionowe. Górną krawędź kieszeni zakładamy i stębnujemy. Umieszczamy ją na części bocznej (D) i przyszywamy (gęstym zygzakiem lub stębnówką – wcześniej boki materiału musimy obrębić i zaprasować do wewnątrz, by uniknąć nieestetycznych brzegów strzępiącej się tkaniny).

dsc 0200

dsc 0202

Tak wyglądają obie części boczne z naszytymi już kieszeniami:

dsc 0206

Krok 3. Na części przedniej (E) zaplanowałam dwie rączki do powieszenia ściereczek. Kawałek materiału o szerokości 6 cm i długości 30 cm składamy tak, by utworzyć pasek szerokości 1,5 cm. Zszywamy i rozcinamy na dwie części.

dsc 0208

Obie części umieszczamy na górnym brzegu przodu i stębnujemy.

dsc 0209

Krok 4. Na siedzisku (A) umieszczamy dwa czarne koła, które będą służyć jako palniki. Stębnujemy blisko brzegu.

dsc 0210

Krok 5. Na przodzie oparcia (B) umieszczamy ozdobny panel: mogą być to chmurki, gwiazdki lub przesłodkie babeczki! Dłuższe brzegi zaprasowujemy żelazkiem na szerokość 1 cm i przyszywamy.

dsc 0215

Krok 6. Łączymy poszczególne elementy kuchni. Do siedziska (A) przyszywamy kolejno boki (D), przód (E) oraz przód oparcia (B).

dsc 0218

Następnie zszywamy ze sobą boki (D) i przód (E) oraz przód oparcia (B) i tył oparcia (C) – możemy zrobić pierwszą przymiarkę na krześle:

dsc 0221

Krok 7. Łączymy tył oparcia (C) z przodem oparcia (B) i bokami (D). Jeszcze raz sprawdzamy na krześle, czy pokrowiec pasuje. Jeśli tak, zostało nam tylko podłożenie dołu:

dsc 0227

Brawo! Twoja kuchnia, a raczej kuchnia twojego dziecka, jest już gotowa do radosnego użytkowania! Teraz tylko trochę kuchennych akcesoriów i czas na wspólne gotowanie. A może dziś ty dostaniesz zaproszenie na obiad ugotowany przez swoją pociechę?

dsc 0292

dsc 0273

dsc 0276

dsc 0278

dsc 0279

dsc 0283

dsc 0271

Jeśli szukasz więcej inspiracji i ciekawych pomysłów na kreatywną zabawę, sprawdź co możesz znaleźć na Allegro:

oferty sponsorowane

Czy ten artykuł był pomocny?

Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu

Allegro