Kuchenka mikrofalowa do 500 zł – lipiec 2016

Zakup mikrofalówki z nieco wyższej półki, która ma posłużyć przez długie lata, nie jest wcale łatwym zadaniem. W przedziale cenowym do 500 zł producenci prześcigają się z innowacyjnymi rozwiązaniami i dodatkowymi trybami, by przyciągnąć klienta. Wraz z nowoczesnymi technologiami w parze idzie także wysoka wygoda użytkowania. Poniżej przedstawiamy kilka modeli mikrofalówek, na które warto zwrócić uwagę.

Wojciech Onyśków Wojciech Onyśków / 20-07-2016

Zelmer ZMW3100X

Pierwsza proponowana przez nas kuchenka wyróżnia się oryginalnym designem. Czarno-srebrne elementy są uzupełniane przez podświetlany na niebiesko wyświetlacz w kształcie okręgu. Dzięki temu Zelmer ZMW3100X idealnie wpasuje się w nowoczesną kuchnię. Urządzenie oferuje moc 700 W, a w przypadku trybu grill – 800 W. Producent przygotował aż 9 automatycznych trybów działania. Do tego dochodzi rozmrażanie oraz tryb gotowania kombinowanego. Maksymalna pojemność wynosi 20 litrów. Użytkownik może wybrać jeden z 6 dostępnych stopni mocy. Ceny na Allegro rozpoczynają się od ok. 350 zł.

Samsung ME83X

Samsung ME83X wyróżnia się przede wszystkim pojemnością – są to aż 23 litry, czyli nieco więcej niż oferują tradycyjne mikrofalówki. W tym przypadku na uwagę zasługuje również obudowa utrzymana w stalowym kolorze oraz w pełni elektroniczny panel boczny, służący do wyboru odpowiedniego trybu. Użytkownik ma do dyspozycji 6 poziomów mocy (maksymalnie 800 W). Programy automatyczne pomogą w idealnym dobraniu parametrów, wystarczy wskazać rodzaj potrawy. Wśród podstawowych opcji znajdziemy podgrzewanie, gotowanie i rozmrażanie. Ceny rozpoczynają się od ok. 320 zł.

Amica AMG20M70GBIV

Za ok. 270 zł dostępna jest mikrofalówka marki Amica. AMG20M70GBIV oferuje moc 700 W. Producent zadbał o tryb grilla o maksymalnej mocy 900 W. Pojemność urządzenia wynosi 20 litrów. Jest to standardowa wartość w tym przedziale cenowym. Sterowanie pracą i czasem odbywa się w sposób mechaniczny za pomocą 2 pokręteł. Oprócz grilla mikrofalówka oferuje również tryb podgrzewania i rozmrażania. Możliwe jest wybranie programu kombinowanego, który łączy gotowanie z funkcją grilla.

Samsung MG23F301TAS

Kolejna propozycja od Samsunga, tym razem w cenie ok. 370 zł. Także tutaj producent postawił na 23 litry pojemności i dużą moc – 800 W. W przypadku trybu grilla urządzenie może pracować z mocą 1100 W. Kuchenka ma wyświetlacz LED, na którym są prezentowane najważniejsze informacje. Sterowanie odbywa się za pomocą przycisków i pokrętła JOG. Wśród trybów pracy znajdziemy te do automatycznego gotowania, rozmrażania, gotowania kombinowanego i przygotowywania zdrowego jedzenia. Obudowa została utrzymana w srebrno-czarnym kolorze.

Bosch HMT75M451

Ostatni proponowany przez nas model został wyprodukowany przez Boscha. HMT75M451 oferuje dość standardowe parametry. Maksymalna moc wynosi 800 W, a pojemność to 17 litrów. Kuchenka ma 7 trybów automatycznych. Użytkownik ma też do dyspozycji 4 programy do rozmrażania i 3 do gotowania. Ciekawym rozwiązaniem jest funkcja pamięci, dzięki której można zapisać ulubione ustawienia. Wszystkie informacje są prezentowane na elektronicznym wyświetlaczu. Sterowanie odbywa się elektronicznie, za pomocą specjalnego pokrętła i przycisków. Ceny rozpoczynają się od 340 zł.

Czy ten artykuł był pomocny?

Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu

Allegro