Kuchenka mikrofalowa do 200 zł – lipiec 2016

Kuchenka mikrofalowa to zbawienie dla osób, które nie mają czasu na gotowanie lub po prostu nie lubią tego robić. Przydaje się również w spontanicznych sytuacjach, gdy na szybko trzeba przygotować ciepły posiłek. Decydując się na zakup takiego urządzenia, nie trzeba wydawać fortuny. Solidne i przydatne modele można dostać już za ok. 200 zł. Oto kilka polecanych propozycji.

Wojciech Onyśków Wojciech Onyśków / 20-07-2016

Zelmer ZMW3000W

To najbardziej klasyczny model mikrofalówki dostępny za ok. 200 zł. Zelmer ZMW3000W charakteryzuje się standardową budową i białym wykończeniem. Niewielkie wymiary sprawiają, że nie zajmie wiele miejsca i sprawdzi się nawet w mniejszej kuchni. Moc i czas działania są regulowane za pomocą 2 pokręteł. Urządzenie oferuje kilka trybów pracy, w tym rozmrażanie, gotowanie i grill. Moc mikrofali wynosi 700 W, natomiast w trybie grilla – 900 W. Użytkownik może wybrać jeden z pięciu stopni mocy.

Amica AMG20M70V

W podobnej cenie (ok. 200 zł) można kupić mikrofalówkę marki Amica o mocy 700 W. Podobnie jak u Zelmera, także i tutaj dostosowanie trybu odbywa się mechanicznie za pomocą pokręteł. Urządzenie zostało wyposażone w technologię Multi Waves System, która sprawia, że fale rozchodzą się równomiernie, idealnie podgrzewając potrawę. Wśród trybów znajdziemy również inteligentne rozmrażanie – mikrofalówka sama dobiera parametry pracy. W przeciwieństwie do Zelmera produkt firmy Amica nie oferuje trybu grilla.

Cookworks

Mikrofalówka Cookworks oferuje 700 W mocy i pojemność 17 litrów. W przeciwieństwie do wyżej wymienionych modeli sterowanie odbywa się za pomocą przycisków dotykowych. Urządzenie ma też elektroniczny wyświetlacz, na którym są prezentowane najważniejsze informacje – moc wybranego trybu, czas pracy. Kuchenka oferuje 5 poziomów mocy oraz 9 trybów pracy. Znajdziemy wśród nich program do odgrzewania zup, mięs, ryb, ziemniaków i makaronu. Producent nie zapomniał o odmrażaniu. Mikrofalówka kosztuje na Allegro ok. 170 zł.

Zelmer ZMW1001X

Kolejną propozycją mieszczącą się w kwocie 200 zł jest Zelmer ZMW1001X. Mikrofalówka oferuje pracę z mocą 700 W, a jej pojemność wynosi 20 litrów. Biała obudowa jest wyposażona w dwa pokrętła służące do regulacji czasu pracy oraz mocy i trybu. Kuchenka może gotować, podgrzewać lub rozmrażać potrawy. Zabrakło jednak funkcji grilla. Użytkownik ma do dyspozycji 5 poziomów mocy. Maksymalny czas pracy urządzenia wynosi 35 minut.

Amica AMG17M70V

Amica AMG17M70V to mikrofalówka charakteryzująca się mocą 700 W. Producent postawił na klasyczny biały wygląd, podobnie jak większość propozycji w tym zestawieniu. Regulacja odbywa się za pomocą mechanicznego pokrętła. W tym przypadku do dyspozycji mamy 6 poziomów. Maksymalny czas pracy urządzenia wynosi 30 minut. Mikrofalówka oferuje funkcję rozmrażania, zabrakło jednak grilla. Maksymalna pojemność wynosi 17 litrów. Ceny tego modelu rozpoczynają się od ok. 190 zł.

Jak widać, wybór mikrofalówki w przedziale cenowym do 200 zł nie należy do najtrudniejszych. Poszczególni producenci oferują podobny zestaw funkcji. Na ostateczną decyzję może mieć wpływ wygląd lub indywidualne upodobania.

Czy ten artykuł był pomocny?

Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu

Allegro