Książki z Islandią w tle

Książki z Islandią w tle

Islandia – odległa kraina lodu i wulkanów – przyciąga skrywanymi tajemnicami. Zauroczyła wielu podróżników i pisarzy. Jeśli ciebie też ciągnie do jej bezkresnych przestrzeni, zobacz, jakie książki o Islandii wybraliśmy.

udostępnij

Monika KrzyśkówMonika Krzyśków / 28-08-2017

„Zostawić Islandię” Hubert Klimko-Dobrzaniecki

Hubert Klimko-Dobrzaniecki, zauroczony Islandią już od dzieciństwa, w swojej książce pisze o jej wyjątkowości. Na wyspie z odległej północy studiował, pracował i przyjaźnił się z jej mieszkańcami przez wiele lat. Z lektury „Zostawić Islandię” wyłania się więc jej specyficzny obraz, którego nie pozna zwyczajny turysta. Odkryjesz codzienność Islandczyków, ich zwyczaje, ale także dzięki wielu fotografiom urzekającą i nietypową przyrodę kraju.

„Lawa, owce i lodowce. Zadziwiająca Islandia” Agnieszka Rezler

Wypad do Islandii Agnieszki Rezler i jej rodziny poskutkował napisaniem książki „Lawa, owce i lodowce. Zadziwiająca Islandia” i oczywiście kompletnym zafascynowaniem tą wyspą. Mimo że należy do Europy, wydaje się być egzotycznym zakątkiem i tak właśnie autorka ją opisuje. Ta opowieść o miejscu niezwykłym, a wręcz magicznym, której dodatkiem jest wiele praktycznych wskazówek i zdjęć niesamowitych islandzkich przestrzeni, nakłania do jak najszybszego kupienia biletu lotniczego linii Iceland Express!

„Rekin i baran. Życie w cieniu islandzkich wulkanów” Marta i Adam Biernat

Książka Marty i Adama Biernat „Rekin i baran. Życie w cieniu islandzkich wulkanów” to z pewnością nietypowy przewodnik, choć znajdziesz tutaj i fakty historyczne i opisy miejsc, które koniecznie musisz zobaczyć. Dzięki lekturze przede wszystkim dogłębnie poznasz kulturę i zwyczaje, jakie panują na Islandii. Dowiesz się, jak Islandczykom udaje się zachować radosny nastrój przy tak mało komfortowej pogodzie. Odkryjesz, dlaczego mieszkańcy wyspy tak bardzo lubią Eurowizję i gustują w zadziwiających – i często odpychających – potrawach.

„Szepty kamieni. Historie z opuszczonej Islandii” Berenika Lenard, Piotr Mikołajczak

Berenika i Piotr to autorzy bloga IceStory, którzy zamieszkali w Islandii, by poznać bliżej jej mieszkańców i warunki, w jakich przyszło im żyć. W książce „Szepty kamieni. Historie z opuszczonej Islandii” opisują opuszczone przez Islandczyków miejsca, takie jak Djúpavík, gdzie dawniej była przetwórnia ryb – jedna z największych na świecie – i mnóstwo ludzi. Z książki Bereniki i Piotra wyłania się nieznany obraz Islandii, którego na próżno szukać w przewodnikach.

„Tajemnica wyspy Flatey” Viktor Arnar Ingólfsson

Viktor Arnar Ingólfsson to jeden z poczytniejszych autorów kryminałów w Islandii. Cieszy się również sporą popularnością w Polsce. „Tajemnica wyspy Flatey” to opowieść o sielankowym miasteczku, którego mieszkańcy żyją w spokoju i w zgodzie z naturą. Ów spokój zakłóca jednak znalezienie zwłok na wybrzeżu, które okazują się nie być wynikiem zwykłego wypadku. Śledztwo prowadzone przez Kjartana odkrywa mroczne tajemnice mieszkańców. Świetny kryminał z bardzo dobrze zarysowanym tłem historycznym i kulturowym Islandii trzyma w napięciu od początku do końca!

Propozycje książkowe zdradzają sekrety tej odległej i tajemniczej wyspy, zwłaszcza mroczny kryminał Ingólfssona, który potrafi wprowadzić w melancholijny klimat. Nasze zestawienie świadczy również o tym, że Islandia zaintrygowała wielu Polaków, którzy zdecydowali się ją odwiedzić lub w niej zamieszkać i oddać jej niesamowitości. Być może zostaniesz kolejnym oczarowanym?

Czy ten artykuł był pomocny?

Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu

Allegro