Książki, które zostaną zekranizowane w 2016 roku – przeczytaj je już dziś

Książki, które zostaną zekranizowane w 2016 roku – przeczytaj je już dziś

W przypadku kinowych ekranizacji powieści dominuje podejście mówiące o tym, że to z wersją książkową powinniśmy zapoznać się najpierw. Ta zasada nie sprawdza się zawsze, ale warto wprowadzić ją w życie, zwłaszcza kiedy nie możemy doczekać się wersji filmowej. Tym bardziej, że 2016 rok będzie obfitował w ekranizacje interesujących pozycji literackich.

udostępnij

Małgorzata PypećMałgorzata Pypeć / 22-02-2016

Paula Hawkins – „Dziewczyna z pociągu”

Ekranizacja tej książki była niemal oczywista. Niezaprzeczalny bestseller 2015 roku zobaczymy na ekranach kin jesienią. „Dziewczyna z pociągu” to thriller, który wciąga niemal od pierwszej strony. Zwykła, nieco zagubiona dziewczyna codziennie podróżuje pociągiem do sąsiedniego miasta. Na co dzień boryka się z uzależnieniem od alkoholu i napadami depresji.

Jej ulubionym zajęciem jest obserwowanie domu w pobliżu trakcji kolejowej oraz podglądanie mieszkającej tam pary. Wkrótce losy całej trójki splotą się w dramatycznych okolicznościach. To książka, której nie powinno zabraknąć na półce fana gatunku.

Przeczytaj pełną recenzję książki Pauli Hawkins „Dziewczyna z pociągu”.

Dan Brown – „Inferno”

To kolejna, po „Kodzie da Vinci” oraz „Aniołach i demonach”, ekranizacja książki Dana Browna. Tym razem na kinowych ekranach zobaczymy historię z powieści „Inferno”. Książka jest kontynuacją przygód genialnego specjalisty od symboliki – Roberta Langdona.

Tym razem, po przebudzeniu w nieznanym szpitalu, znajduje w swoich rzeczach tajemniczy przedmiot. To początek serii nieoczekiwanych wydarzeń i zwrotów akcji, w których symbole znane z historii i kultury będą odgrywać kluczową rolę. Książka trzyma w napięciu i nie pozwala na oderwanie się od przygód głównego bohatera. Czy uda mu się rozwiązać zagadkę? Tego dowiemy się z lektury.

Przeczytaj pełną recenzję książki Dana Browna „Inferno”.

Nicholas Sparks – „Wybór”

Książki Nicholasa Sparksa często są ekranizowane. W tym roku będzie to powieść „Wybór”, przepiękny romans o sile prawdziwej miłości. Bohaterami są Travis i Gabby. Oboje mieszkają w tym samym, małym miasteczku. W pewnej chwili zaczynają czuć do siebie coś więcej niż tylko zwykłą sympatię. Na drodze do ich szczęścia stanie nie tylko fakt, że dziewczyna ma już partnera, ale także trudne wybory, których oboje będą musieli dokonać.

Autor jest prawdziwym mistrzem w budowaniu napięcia i opowiadaniu przepięknych historii miłosnych. Fani gatunku będą zachwyceni, ale książka będzie świetną odskocznią także dla tych, którzy nie przepadają za romansami.

Zobacz także inne książki Nicholasa Sparksa.

Ransom Riggs – „Osobliwy dom Pani Peregrine”

Debiut literacki Ransoma Riggsa, autora od kilku lat cieszącego się niesłabnącym zainteresowaniem czytelników, w tym roku zostanie zekranizowany. To historia chłopca, który wyrusza w niezwykłą podróż, aby poznać tajemnice z przeszłości swojego dziadka.

W efekcie trafia do sierocińca prowadzonego przez tytułową Panią Peregrine. Jego mieszkańcy, obecni i ci z przeszłości, nie są jednak zwykłymi dziećmi, a bohater będzie musiał zmierzyć się z tajemnicami tego miejsca.

Książka jest opatrzona niezwykłymi fotografiami, które autor zbierał specjalnie do zilustrowania tej powieści. Znakomicie podkreślają one uczucie grozy, które towarzyszy lekturze.

Przeczytaj pełną recenzję książki Ransona Riggsa „Osobliwy dom Pani Peregrine”.

Dave Eggers – „Krąg”

Tytułowy „Krąg” z powieści Dave’a Eggersa to potężna firma, w której zostaje zatrudniona główna bohaterka. Początkowo rozmach, z jakim jest prowadzone imperium, zachwyca dziewczynę – udogodnienia dla pracowników i atrakcje oferowane przez firmę wydają się być niemal z bajki. Jedyne, czego wymaga się w zamian to zaangażowanie i poświęcenie dla pracy. Tak duże, że wkrótce to firma staje się całym światem bohaterki.

Nieco futurystyczna powieść Eggersa to doskonały komentarz do tego, gdzie każdy z nas powinien postawić granicę swojej prywatności i życia osobistego.

To, czy literacki pierwowzór będzie lepszy od filmowej ekranizacji, okaże się już wkrótce. Jedno jest jednak pewne. Tegoroczne premiery dotyczą tak ciekawych powieści, że tylko bardzo cierpliwi będą w stanie oprzeć się sięgnięciu po nie zanim udadzą się do kina.

Czy ten artykuł był pomocny?

Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu

Allegro