Książki, które zainspirują cię do bycia zero waste

Książki, które zainspirują cię do bycia zero waste

Troska o środowisko i ekologiczny styl życia to już nie tylko modny trend, ale i konieczność, którą wymusza stan naszej planety. Te książki o zero waste pomogą ci wprowadzić najważniejsze zmiany.

udostępnij

Igor NowińskiIgor Nowiński / 07-08-2019

Moda na ekologiczny styl życia to chyba najlepszy trend, jaki przytrafił się ludziom. Walka o środowisko to już nie tylko domena młodych mieszkańców wielkich miast, ale wyzwanie, przed którym stoimy wszyscy. Bycie zero waste nie jest proste i wymaga pewnych poświęceń. W przejściu na „jasną stronę mocy” i prowadzeniu bardziej ekologicznego stylu życia pomogą ci wybrane przez nas książki. To poradniki, które zainspirują cię do życia w stylu zero waste.

„Jak uratować świat? Czyli co dobrego możesz zrobić dla planety” Areta Szpura

Ocena użytkowników Allegro

, ,
Rewelacyjny
5,00/5
(33 oceny)
33
0
0
0
0

21 czerwca 2019 od
najbardziej pomocna
Robi wrażenie. Nawet sam sposób wydania jest oryginalny.
20 czerwca 2019 od
Książkę powinien mieć każdy!
26 sierpnia 2019 od
Wszystko w porządku, polecam.
10 sierpnia 2019 od
Bardzo mi się podoba zminimalizowanie plastiku
7 sierpnia 2019 od
Obowiązkowa lektura dla KAŻDEGO! Najlepiej od razu zamówić dwie - jedna dla siebie, a drugą na prezent. Polecam!
zamknij

Areta Szpura kiedyś sama niezbyt przejmowała się stanem naszej planety, ale kilka lat temu przeszła prawdziwą metamorfozę i teraz jest chodzącym przykładem na to, jak żyć w stylu zero waste. Jej książka „Jak uratować świat?” to nie tylko napisany przystępnym językiem poradnik o metodzie „małych kroków”, ale również zapis rozmów z ekspertami w dziedzinie ekologii. Ta ciekawa i kolorowa pozycja sprawi, że troska o środowisko stanie się dobrą zabawą.

„F**k plastik. 101 sposobów, jak uwolnić się od plastiku i uratować świat” praca zbiorowa

Ocena użytkowników Allegro

zamknij

Plastik uważany jest za głównego truciciela mórz i oceanów. Nic dziwnego – w wodach Ziemi pływa aż 51 bilionów plastikowych śmieci. Każdy z nas się do tego przyczynia, dokonując nieprzemyślanych wyborów. „F**k plastik” to prosty poradnik na to, jak zmniejszyć nasz „plastikowy ślad”. Od rezygnacji z plastikowych słomek i jednorazowych kubeczków po produkcję własnych detergentów i mydeł – ta książka to świetny poradnik na start życia zero waste.

„Jak rowery mogą uratować świat” Peter Walker

Ocena użytkowników Allegro

zamknij

Ta pozycja oferuje spojrzenie na ekologiczny styl życia z nieco innej strony. Natężenie ruchu samochodowego w wielkich miastach sprawia, że jakość powietrza – zwłaszcza w Polsce – jest w nich tragiczna. „Jak rowery mogą uratować świat” to niezwykle interesująca i otwierająca oczy książka poświęcona, a jakże, dwóm kółkom. Walker nie próbuje nam wcisnąć żadnej ideologii, ale jego udokumentowane i poparte wynikami badań spostrzeżenia są naprawdę ciekawe.

„Styl życia zero waste. Śmieć mniej, żyj lepiej” Amy Korst

Ocena użytkowników Allegro

, ,
Rewelacyjny
4,94/5
(18 ocen)
17
1
0
0
0

31 sierpnia 2019 od
Bardzo przydatne informacje :)
2 lutego 2019 od
Wszystko konkretnie opisane i zdecydowanie na temat. Z tą ksiąźką moźna bez problemu ograniczyć produkcje śmieci.
25 grudnia 2018 od
Polecam. Jakość dobra.
zamknij

Książka przez wielu uważana za „biblię ekologicznego stylu życia”. „Śmieć mniej, żyj lepiej” to książka napisana przez Amerykankę i odnosząca się głównie do amerykańskich realiów, ale nie oznacza to, że większości z porad Amy Korst nie można przenieść na nasze podwórko.

„Pokochaj swój dom” Bea Johnson

Ocena użytkowników Allegro

, ,
Rewelacyjny
4,80/5
(20 ocen)
17
2
1
0
0

28 sierpnia 2019 od
Fantastyczna książka, otwierająca oczy i dająca wiele pomysłów, motywująca do zmian. KAŻDY powinien ja przeczytać! Ma jedną wadę: Niektóre z amerykańskich realiów, naprawdę nie dają się przełożyć na Polskę, mimo starań tłumacza.
8 kwietnia 2019 od
Każdy powinien to przeczytać. Multum doskonałych rad.
zamknij

Prosty, przystępny poradnik dla osób, które dopiero zaczynają swoją przygodę z zero waste. „Pokochaj swój dom” również prezentuje wprawdzie ekologię w amerykańskim wydaniu, ale wiele z porad Johnson można z sukcesami zastosować też w polskich domach.

„Bez resztek” Jagna Niedzielska

Ocena użytkowników Allegro

zamknij

Marnowanie żywności to ogromny problem także w Polsce. „Bez resztek” to prawdziwa skarbnica wiedzy i pomysłów na to, jak z „niczego” zrobić coś spektakularnego. Niedzielska pokazuje, jak jeść pysznie, ekologicznie i zero waste.

Przejście na życie zero waste nie będzie proste, bo wymaga wiedzy i zaangażowania. Ale wybrane przez nas książki o ekologicznym stylu życia z pewnością pomogą wam w podjęciu tej ważnej decyzji.

oferty sponsorowane

Czy ten artykuł był pomocny?

Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu

Allegro