Wpisz czego szukasz

Znajdziemy sprzedawców, którzy mają wszystko czego szukasz.

Wprowadź frazę

Książki, które pomogą ci zrozumieć religie świata

Religia to coś, co określa nas chyba najbardziej. Każdy zakątek globu charakteryzuje się innym systemem wierzeń i praktyk, które definiują daną społeczność. Przedstawione poniżej książki o religiach świata w przystępny i ciekawy sposób przybliżają temat różnych religii i kultur.

Książki, które pomogą ci zrozumieć religie świata

„O naturze rzeczy” Lama Ole Nydahl

„O naturze rzeczy”to ciekawa książka autorstwa duńskiego ucznia XVI Karmapy, czyli lidera szkoły buddyzmu tybetańskiego. Lama Ole Nydahl w bezpośredni sposób przedstawia tajniki buddyzmu, objaśnia zawiłości filozofii wschodniej oraz metody, które pomogą nam osiągnąć oświecenie – czyli pełnię naszych możliwości i rozwoju duchowego. Polecam tę pozycję każdemu zainteresowanemu buddyzmem, a zwłaszcza tym, dla których będzie to pierwsza lektura o tej religii.

„Tybetańska księga życia i umierania” Sogyal Rinpocze

„Tybetańska księga życia i umierania” to kolejna świetna pozycja dla zainteresowanych medytacją, duchowością i filozofią zen. Napisał ją sam Dzogczen Lama tradycji Ningma, który znany jest z przedstawiania teorii Wschodu przystępnym, współczesnym językiem. Przede wszystkim opowiada ona o naturalnym procesie umierania i akceptacji śmierci. Z pozycji filozofii buddyzmu temat śmierci i związane z nim doświadczenia są niezwykle ważne. Książka dostarcza czytelnikowi praktycznych środków, które pomagają w procesie akceptacji przemijania, znalezieniu spokoju wewnętrznego oraz ułatwiają przygotowanie siebie i innych na ten trudny czas.

„Świat tradycji arabskiej” Ewa Machut-Mendecka

„Świat tradycji arabskiej” to przystępne przedstawienie tradycji islamskiej bez niepotrzebnego demonizowania tej kultury. Bogata kulturowo arabska tożsamość to przede wszystkim tradycje lokalne, tradycja Proroka, ale także literatura, nauka, ciekawy z punktu lingwistycznego język i pismo arabskie. Autorka przybliża ten ciekawy i barwny świat, który jest w zasadzie obcy ludziom Zachodu. Książka dostarczy wartościowych i przede wszystkim rzetelnych informacji każdemu, kto chciałby zgłębić nie tylko tradycje islamu, ale również poszerzyć wiedzę z tematu kultury arabskiej.

„Filozofia Wschodu” Beata Szymańska

„Filozofia Wschodu” to ciekawy podręcznik pod redakcją specjalistki od różnorodnych szkół i filozofii wschodnich. Publikacja w możliwie klarowny sposób przybliża czytelnikowi kierunki myśli z Indii, Chin, Tybetu i Japonii. Różnorodne problemy i pytania, jakie zadaje sobie każdy z nas, w każdej z wyżej wymienionych religii otrzymują zupełnie inne, czasem zaskakujące odpowiedzi i rozwiązania. Polecam tę pozycję każdemu zafascynowanemu bogactwem myśli Wschodu. Podręcznik systematyzuje zagadnienia, ale przede wszystkim nie upraszcza i nie pomija niczego, a bogata bibliografia na pewno ułatwi dalsze samodzielne poszukiwania.

„Tantra. Najwyższe zrozumienie” Osho

„Tantra. Najwyższe zrozumienie” prowadzi czytelnika krok po kroku do osiągnięcia wewnętrznego spokoju oraz pomaga zastanowić się nad własną duchowością. Osho, guru filozofii Indii, zainspirował powstanie ruchu duchowego Osho, który czerpie z wielu religii i łączy w sobie szeroko pojęte rozumienie nurtów myślenia Wschodu i Zachodu. „Tantra” to nauka przejścia przez chaos do szczęścia. Książka jest praktycznym podręcznikiem dla tych, którzy pojęli już teorię filozofii wschodniej i chcą się bardziej zaangażować w praktykę zen, medytacji i nirwany.Mam nadzieję, że wymienione wyżej pozycje przybliżą nieco religie i filozofie z różnych stron świata. Zawarte w publikacjach bogate bibliografie na pewno pomogą również w dalszych poszukiwaniach podobnych książek.

Czy ten artykuł był pomocny?
FacebookTwitter
FacebookTwitter

Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu

Allegro