Książki, które odmienią życie w sypialni

Skoro czytasz poradniki dotyczące tego, jak się odżywiać, interesujesz się tym, w jaki sposób zachować kondycję fizyczną, czas wreszcie przełamać tabu i wziąć się za uzupełnienie swojej wiedzy... łóżkowej. Stale urozmaicane kontakty między partnerami są gwarancją harmonijnego związku, zatem warto się dokształcać także w tej kwestii.

Magdalena Nowakowska Magdalena Nowakowska  / 14-04-2015

Dla mężczyzny o kobiecie

Skoro współżyjesz od kilkunastu lat, pewnie uważasz się za mistrza w sprawach łóżkowych. A czy wiesz, że punkt G nie jest tylko wymysłem kobiecych pism? Czy wiesz, jak zająć się swoją kobietą, by sprawić jej rzeczywistą przyjemność? Pewnie myślisz, że doskonale sobie z tym radzisz, jednak nie zaszkodzi poszerzyć wiedzę. O tym, że kobieta przeżywa rozkosz inaczej niż mężczyzna, potrzebuje innych bodźców, a jej ciało, nie tylko okolice intymne, jest pełne stref erogennych, mówi książka Malwiny Gartner Daj jej orgazm. Napisana przez kobietę, która podchodzi do sprawy bardzo profesjonalnie, może stać się ciekawym impulsem do początku zmian sposobu uprawiania seksu. Książka może okazać się także wartościowym poradnikiem dla kobiety, uczącym, jak mówić o swoich pragnieniach.

Poradniki dla obojga

Akt seksualny nie sprowadza się tylko do wybrania odpowiedniej pozycji, ale jest istotnym elementem spajającym związek. Dlatego poradniki dotyczące zastosowania gadżetów, pokazujące sposoby urozmaicania gry wstępnej czy dotyczące konkretnie pozycji, są dobre dla osób, które wciąż znakomicie się dogadują, ale dopadła ich łóżkowa rutyna. Wybór pozycji, na przykład z Kamasutry, której wydań można znaleźć bardzo dużo na rynku, może być świetną zabawą, o ile partnerzy podejdą do sprawy spontanicznie i z przymrużeniem oka.

Jeśli jednak on i ona nie mogą złapać w łóżku wspólnego rytmu lub są skłóceni, poprawę życia seksualnego należy rozpocząć od zniwelowania tych szkodliwych czynników zewnętrznych, np. stresu, zmęczenia czy braku komfortu. Dobrym wstępem może być odprężający i pobudzający masaż erotyczny, o którym można się sporo dowiedzieć z odpowiednich poradników, zawierających nie tylko opisy, co należy robić, ale także poglądowe fotografie.

Dla kobiety o mężczyźnie

Odczuwanie przyjemności kobiet i mężczyzn znacząco się od siebie różni. Jest to fakt, który należy zaakceptować. Nie ma sensu z nim walczyć. Dobra kochanka nie tylko wie, że mężczyzna potrzebuje innych bodźców, ale tę wiedzę aktywnie wykorzystuje. Pomocną książką w dokształcaniu się może być Mężczyzna od a do z autorstwa Piotra Marta.

Lektura zawiera wskazówki nie tylko dotyczące tego, jak dać mężczyźnie przyjemność w łóżku. Nie pomija też kwestii psychologicznych, np. jak ważne dla partnera są bodźce wizualne. Więcej – mówi o tym, jak komunikować się z mężczyzną i ułatwić sobie wspólne życie.

Poradniki dotyczące walki z rutyną w łóżku, a także budowania harmonijnego związku w oparciu o zrozumienie swoich potrzeb, mogą stać się pozytywnym impulsem dla par, które są ze sobą kilkanaście lat, posiadają dzieci lub którym praca zajmuje większość czasu. Poświęcenie dla siebie kilku chwil dziennie – na rozmowę czy przyjemność, a także urozmaicanie życia seksualnego, które mogło sprowadzić się do automatycznych ruchów wykonywanych przed snem, gdy już wszyscy śpią, okazuje się podstawą trwałości partnerstwa. Seksualność jest na tyle ważną sferą życia, że nie należy lekceważyć braku satysfakcji u którejkolwiek ze stron. Warto zainwestować w swój rozwój i poszerzyć wiedzę na ten temat, by po prostu przyjemniej żyć i dobrze się czuć w sferze relacji damsko-męskich.

Czy ten artykuł był pomocny?