Książki, które nauczą Cię rozmawiać o seksie

Nikt dziś nie ma wątpliwości, że o seksie warto rozmawiać. Nie zawsze jednak jest to proste. Dzięki odpowiedniej literaturze rozmowy te będą łatwiejsze.

Julita Słonczewska Julita Słonczewska / 30-05-2016

Rozmowy o seksie bywają krępujące, dlatego warto poszukać podpowiedzi w mądrych książkach.

Być kobietą, być mężczyzną

Profesor Zbigniew Lew-Starowicz jest jednym z najbardziej znanych polskich seksuologów. Na jego książkach wychowały się tysiące ludzi. Razem z Krystyną Romanowską napisał „O rozkoszy” – kontynuację serii, której wcześniejszymi częściami były „O kobiecie”, „O mężczyźnie” i „O miłości”. Książka jest kopalnią porad na temat sztuki kochania i wyjaśnia różnice między seksualnością mężczyzn i kobiet, skupiając się na tematach, które mogą stanowić źródło nieporozumień.

Niełatwo jest rozmawiać o seksie, ale gdy spotkają się kompetentni rozmówcy o dużej kulturze, to z rozmowy można wiele się dowiedzieć, bez pornografii i wulgaryzmów. Książka „Intymnie. Rozmowy nie tylko o miłości” jest zapisem dialogu Janusza L. Wiśniewskiego i Zbigniewa Izdebskiego. Naturalna, swobodna, lekka i napisana z polotem książka o intymności pokazuje, że o seksie można rozmawiać bez wstydu i zażenowania.

Kobieca perspektywa

„Seks na wysokich obcasach” to zapis rozmów, które Paulina Reiter przeprowadziła z edukatorką seksualną Alicją Długołęcką, a które ukazywały się na łamach „Wysokich Obcasów”. Autorki szczerze i odważnie rozmawiają o kobiecej seksualności, nie unikając spraw trudnych i drażliwych. W książce śmiało poruszone są tematy tabu. Na uwagę zasługuje język książki: soczysty, ale pozbawiony wulgaryzmów.

Joanna Keszka odważnie porusza temat seksu. Jest twórczynią portalu Barbarella.pl i testerką wibratorów. W książce „Grzeczna to już byłam. Kobiecy przewodnik po seksie” uświadamia kobietom, co mają robić, żeby cieszyć się z seksu, radzi, żeby nie tłumić swoich potrzeb, i uczy odkrywać swoją seksualność. To zestaw porad, które pomogą kobiecie dobrze funkcjonować w relacji intymnej.

Podręcznikowo

Do rozmowy o seksie potrzeba wiedzy. „Seks. Instrukcja obsługi” Felicii Zopol to w zasadzie podręcznik, który uczy podstaw sztuki kochania. Autorka odpowiada na podstawowe oraz mniej typowe pytania: gdzie można znaleźć punkt G i czym on jest, czy są prezerwatywy dla kobiet i czemu mężczyźni po osiągnięciu orgazmu odwracają się na drugi bok i zasypiają.

rozmowy_o_seksie_1.jpg

O seksie odważnie

W seksie czasem pojawiają się tematy trudniejsze i bardziej drażliwe. Ewa Wanat i Andrzej Depko w książce „Chuć, czyli normalne rozmowy o perwersyjnym seksie” pokazują, że zawsze warto rozmawiać i nie istnieją tematy tabu, których nie można poruszyć. Książka opowiada o różnych zwyczajach seksualnych, o których niejeden czytelnik boi się głośno powiedzieć. Tymczasem okazuje się, że bez skrępowania można rozmawiać także o perwersjach seksualnych.

Seks po katolicku

Czy katolik może uprawiać seks oralny? Dlaczego seks przed ślubem jest grzechem? Czemu katolicy nie mogą stosować antykoncepcji? Ksiądz Ksawery Knotz w książce „Seks, jakiego nie znacie. Dla małżonków kochających Boga” przystępnie wyjaśnia podejście Kościoła do seksu i tłumaczy znaczenie więzi duchowej i psychicznej między małżonkami. Jest to wartościowa lektura dla katolików, którzy chcą cieszyć się seksem i o nim rozmawiać, nie łamiąc zasad swojej wiary.

Książki pomogą rozmawiać o seksie, a tym samym mogą przyczynić się do poprawy jakości życia intymnego czytelników.

podziel się

Na czasie