Wpisz czego szukasz

Znajdziemy sprzedawców, którzy mają wszystko czego szukasz.

Wprowadź frazę

Książki dla młodzieży — nowości na jesień 2020

Jesień sprzyja czytaniu. A jeśli czytać, to oczywiście nie byle co, a lektury, które pozostają w czytelniku na dłużej. Ta jesień obfituje w ciekawe premiery książek dla młodzieży. Zobaczcie, po które tytuły warto sięgnąć.

Książki dla młodzieży — nowości na jesień 2020

„Słońce w mroku” Stephenie Meyer

Ocena użytkowników Allegro

Stephenie Meyer powraca z kolejnym tomem bestsellerowej sagi „Zmierzch”! Listopadowa premiera, „Słońce w mroku”, to opowieść o świecie wampirów, tym razem przedstawiona męskim okiem, wampira Edwarda. Spotkanie ze śmiertelniczką Bellą wywróciło jego rzeczywistość do góry nogami. Poznając jego przeszłość i towarzyszące mu emocje, czytelnik dostanie szansę zrozumienia jego postępowania wobec kobiety, którą przez swą obecność naraża na śmiertelne niebezpieczeństwo.

Przeczytaj też: 8 popularnych powieści o wampirach

„Quiddich przez wieki. Wersja ilustrowana” J.K. Rowling

Nie lada gratka dla fanów Harry'ego Pottera i barwnej ekipy towarzyszącej mu w jego magicznych przygodach. „Quiddich przez wieki. Wersja ilustrowana” to wspaniały przewodnik po sporcie, który wzbudza tak wiele emocji w świecie czarodziejów. Opatrzony jest wstępem samego Albusa Dumbledore’a!

Warto wiedzieć, że wpływy z tego wydania zostaną przekazane fundacjom Lumos oraz Comic Relief, które wspierają dzieci i młodzież w trudnej sytuacji. Kupując tę książkę, można więc nie tylko stać się posiadaczem pięknie wydanego albumu, ale także pomóc najmłodszym w zmianie życia na lepsze!

Zobacz też: 8 książek, które powinni przeczytać fani Harry’ego Pottera

„Zwiadowcy. Zaginiony książę” John Flanagan

Ocena użytkowników Allegro

Bestsellerowa seria „Zwiadowcy” doczekała się piętnastego tomu! W „Zaginionym księciu” zwiadowca Will w towarzystwie swej uczennicy Maddie wyrusza na daleką wyprawę do miejsca, gdzie nie można nikomu ufać. Podając się za ojca i córkę, wcielając się w role wędrownych kuglarzy, muszą dostać się do zamku, w którym żądny władzy baron więzi królewskiego syna. Przygód im nie zabraknie. Z niejednym bandytą przyjdzie im się spotkać, a jakby tego było mało, tajemniczy nieznajomy depcze im po piętach.

„Gwiazdka pełna życzeń” Klaudia Bianek

Ocena użytkowników Allegro

Tak, tak, zaczynają się pojawiać pierwsze powieści świąteczne, choć tę można czytać cały rok. Wszak nigdy nie jest ani za wcześnie, ani za późno na opowieść piękną, pełną ciepła i emocji. Dla Oliwii te święta miały być wyjątkowe. Ostatni rok przyniósł jej pozytywne zmiany i jeszcze nigdy nie czuła się tak bezpieczna i tak kochana. Ale w życiu nic nie jest dane raz na zawsze. Dzieje się coś, co zakłóca szczęście. Czy magia świąt zadziała, a wypowiedziane szeptem życzenie sprawi, że znów będzie pięknie? Przekonacie się, sięgając po „Gwiazdkę pełną życzeń” Klaudii Bianek.

„Biały ptak” R.J. Palacio

Ocena użytkowników Allegro

Piękna, poruszająca i mądra powieść! Autorka „Cudownego chłopca”, który poruszył miliony nastoletnich serc, powraca z powieścią „Biały ptak”. Przed naszym młodym bohaterem, Julienem, kolejna lekcja życia. Chłopiec ratuje żydowską dziewczynkę przez wywiezieniem do obozu koncentracyjnego. To staje się początkiem ich pięknej znajomości, która przetrwa okrucieństwo II wojny światowej. Warta polecenia opowieść o tym, że dobro należy czynić zawsze. Nawet jeśli wiąże się to z niebezpieczeństwem. Nawet jeśli się jest tylko dzieckiem.

Czy ten artykuł był pomocny?
FacebookTwitter
FacebookTwitter

Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu

Allegro