Kręgle – zabawki dla dzieci DIY

Zabawki DIY to fantastyczny sposób na rozrywkę dla całej rodziny! Wspólne planowanie i tworzenie są tak samo ciekawe, jak późniejsza gra. Dziś uszyjemy wspólnie kręgle, które możesz wykorzystać w domu lub w ogrodzie, zabrać na wycieczkę lub rodzinny piknik. Zaczynamy!

Ewa Brzozowska Ewa Brzozowska / 28-05-2018

Co będzie potrzebne?

Do uszycia kręgli będziemy potrzebować kilku rzeczy:

Krok 1. Z materiału wycinamy kształt kręgli: bok (4-5 razy, w zależności od wykroju) oraz okrągłe dno. Szablon możemy narysować sami lub znaleźć odpowiedni wzór w sieci.

kregle

Krok 2. Zszywamy części boczne. Na jednej z nich zostawiamy otwór na wywinięcie.

kregle

Krok 3. Doszywamy okrągłe dno. Jest to najtrudniejsza część, dlatego warto najpierw przyszyć je ręcznie lub gęsto spiąć szpilkami, a dopiero później zszyć na maszynie.

kregle

kregle

Krok 4. Wypełniamy kręgiel kulką lub owatą. Dodajemy obciążenie – może być to np. woreczek z piaskiem. Zszywamy ręcznie tak, by szew był niewidoczny.

kregle

Szyjemy co najmniej 6 kręgli, dla starszych dzieci 10. Wystarczy już tylko znaleźć odpowiednią piłkę, spakować cały zestaw i ruszyć w plener! W deszczowe dni można wykorzystać kawałek podłogi i odpowiedni doping rodziny. Dobra zabawa gwarantowana!

kregle

kregle

kregle

kregle

kregle

kregle

Jeśli szukasz więcej inspiracji lub nie masz czasu samodzielnie wykonywać kręgli, sprawdź gotowe propozycje dostępne na Allegro.

oferty sponsorowane

Czy ten artykuł był pomocny?

Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu

Allegro