Wpisz czego szukasz

Znajdziemy sprzedawców, którzy mają wszystko czego szukasz.

Wprowadź frazę

Spis treści

Od prostych drewnianych klocków, aż po jeżdżące i możliwe do zaprogramowania z poziomu smartfona roboty – budowanie dostarcza naszym milusińskim wielu pozytywnych wrażeń. Jakie rodzaje klocków wybrać dla dzieci w różnym wieku?

Klocki dla najmłodszych

Zabawa klockami oraz próby budowania pierwszych własnych konstrukcji to zajęcie idealne już dla najmłodszych dzieci, które potrafią samodzielnie siedzieć. Dla maluchów warto kupić duże, lekkie klocki z kolorowymi nadrukami, które trzeba dopasowywać parami i układać jak domino.

klocki wieza

Doskonałym pomysłem w przypadku młodszych dzieci są również klocki drewniane, które dzięki różnym kolorom i kształtom pobudzają wyobraźnię najmłodszych budowniczych.

klocki drewniane

Dzięki takiej zabawie maluchy nie tylko ciekawie spędzają czas, ale także ćwiczą koordynację ruchową, precyzję, koncentrację, cierpliwość, a także pamięć i umiejętność rozwiązywania problemów.

Klocki dla starszych dzieci

Dla dzieci kilkuletnich są przeznaczone tak zwane klocki konstrukcyjne. Zabawa nimi nie polega już tylko i wyłącznie na ustawianiu ich jeden na drugim, lecz także na łączeniu poszczególnych elementów, tworząc w ten sposób trwałe konstrukcje.

chlopiec bawi sie klockami

Klocki konstrukcyjne najczęściej są wykonane z plastiku i sprzedawane w zestawach. Na tym jednak możliwości budowania przez dzieci się nie kończą. Wśród ofert Allegro znajdziemy wiele bardzo ciekawych propozycji – klocki magnetyczne, klocki w kształcie słomek pozwalające budować dużych rozmiarów domy czy rakiety, a także wszelkiego rodzaju klocki edukacyjne, dzięki którym podczas zabawy maluchy mogą rozwijać wiele przydatnych umiejętności.

klocki magnetyczne

Gdy dzieci mają już kilka lat, mogą rozpocząć przygodę z klockami LEGO. Ta firma produkuje klocki już od 88 lat i zapewne pamiętają je dzisiejsi rodzice. Polecam zestawy LEGO Classic zawierające kolorowe uniwersalne klocki, umożliwiające kreatywną i twórczą zabawę oraz wymyślanie własnych konstrukcji.

Wybór klocków LEGO jest szeroki, dlatego w kolejnych latach można kupować komplety dostosowane do zainteresowań dziecka. Dla chłopca, który kocha zabawę w policjantów i złodziei czy uwielbia piratów pływających wielkimi statkami, LEGO oferuje specjalne pakiety. Fan przeboju kinowego, np. „Gwiezdnych wojen”, też nie pozostanie bez ulubionego zestawu. W ofercie LEGO jest niemal wszystko, a każdy komplet zapewni niezapomnianą zabawę.

klocki lego

Klocki dla nastolatków

Zabawa klockami wciąż trwa, mimo że dziecko kończy już kilka lat. Można wręcz powiedzieć, że dopiero nabiera rozpędu. Dowodem są klocki przeznaczone dla starszaków, a nawet kilkunastolatków. Mowa o zestawach, które pozwalają zbudować zdalnie sterowany samochód czy poruszającego się robota. Oprócz przyjemności ze składania tego typu zabawki umożliwiają naukę nowych umiejętności, w tym popularnego, ale bardzo przydatnego w dzisiejszych czasach programowania.

budowanie robota z klockow

Trzeba przyznać, że wybór klocków dla najstarszych dzieci jest bardzo duży. Wśród nich warto zwrócić uwagę na pakiet Clementoni Laboratorium Robotyki umożliwiający ułożenie kilku rodzajów robotów. Jeśli dzieci lubią jeżdżące pojazdy, dobrą propozycją będzie zestaw Clementoni Laboratorium Mechaniki, z którego można skonstruować zarówno motocykl, jak i samochód czy dźwig.

pojazd z klockow

W ofertach Allegro znajdziemy również wiele rodzajów robotów edukacyjnych, które dzięki wbudowanym silnikom i czujnikom są w stanie wykonywać skomplikowane misje, pod warunkiem że dziecko wcześniej samo zaprogramuje je z poziomu telefonu lub tabletu. Dzięki temu zabawa takim zestawem to nie tylko budowanie, ale także nauka.

robot edukacyjny

Podsumowanie

Jest mnóstwo klocków, które zainteresują dzieci w każdym wieku. Dostępne czy to w zestawach, czy w pojemnikach zawierających klocki różnych kształtów i kolorów bawią i uczą. I jeszcze jedno – czasami warto odłożyć instrukcję na bok i pozwolić dzieciom rozwinąć skrzydła. Z doświadczenia i zabaw z własnymi dziećmi wiem, że uruchamiając wyobraźnię, tworzą rzeczy o wiele ciekawsze, niż przewidział to producent danej zabawki.

Czy ten artykuł był pomocny?
FacebookTwitter
FacebookTwitter

oferty sponsorowane

Może Cię także zainteresować


Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu

Allegro