Kratka vichy – stylowa propozycja do pracy i na co dzień

Kratka vichy – stylowa propozycja do pracy i na co dzień

Jeśli kochasz prostotę i klasyczne wzory, krata vichy musi zostać integralnym elementem twojej garderoby. Chociaż alternatywna nazwa „krata obrusowa” odebrała jej wiele popularności, ten minimalistyczny, elegancki wzór powinien na stałe gościć w męskiej szafie. Odkryj potencjał tej dwukolorowej kratki i zrób z niej mocny atrybut swoich stylizacji.

udostępnij

Monika JagłoMonika Jagło / 23-12-2017

Koszule w kratę vichy, znaną również pod nazwą gingham, doskonale nadają się zarówno do zestawów na co dzień, jak i do bardziej formalnych stylizacji. Ten prosty wzór z przecinających się pod kątem prostym dość szerokich linii bardzo dobrze sprawdza się noszony do dżinsów i równie elegancko wygląda ubrany do garnituru. Kluczem do rozpoznania, czy dana koszula będzie nadawała się na spotkanie z klientem, czy raczej na wyjście ze znajomymi, będą detale, takie jak rodzaj kołnierzyka czy wielkość wzoru, zwana inaczej raportem. Ten drobniejszy jest bardziej formalny i z powodzeniem możesz go nosić na formalne spotkania.

Krata vichy na luźne okazje

Jeśli nie wiesz, co założyć na piątkowe wyjście z kolegami, oraz czujesz, że twojej garderobie przyda się powiew świeżości, to koszula w kratę vichy będzie dla ciebie idealną propozycją. Jej duża kontrastowość przyciąga uwagę i sprawia, że inne kolory wyglądają przy niej na bardziej stonowane, łatwiejsze do dopasowania. Wypróbuj koszulę z kratą biało-czerwoną o standardowej lub lekko powiększonej wielkości wzoru i załóż na nią gładki kremowy sweter. Dorzuć szare chinosy i kamelową budrysówkę, brązowe monki i pasek. Jeśli lubisz krawaty załóż gładki, granatowy, a jeżeli nie wyobrażasz sobie życia bez dżinsów, możesz je również wykorzystać w tej stylizacji, dzięki czemu dodasz jej jeszcze więcej swobody.

Na spotkanie biznesowe

Wielu pracujących mężczyzn obowiązuje taki dress code, który pozwala na pewne odstępstwa od zwykłego garnituru i błękitnej koszuli. Spotkania z klientami w restauracjach czy też praca w zespole i wspólne stawianie czoła służbowym wyzwaniom, a nawet zwykłe siedzenie w biurze, to świetne okazje, by rozszerzyć swoją gamę półformalnych stylizacji i wypróbować kratkę vichy. Koszulę w ten wzór można nosić do garnituru, ale jeszcze większe wrażenie zrobi z marynarką i spodniami w różnych kolorach. Może wypróbujesz taki pomysł w casual Friday? Biało-niebieska koszula w drobny wzór, a wraz z nią granatowa marynarka i brązowe spodnie z kantem stworzą stylowy zestaw dla mężczyzny, który lubi modę i potrafi się nią bawić. Jeszcze więcej charakteru dodadzą jej zamszowe półbuty oraz brązowy pasek. Jeżeli proponowane kolory będą dla ciebie niedostatecznie formalne, zawsze możesz je zamienić na bardziej stonowane.

Ogólne porady

Mimo swojego uporządkowanego rysunku, kratka vichy jest świetnym sposobem na wprowadzenie do stroju energii i dynamiki. Dzieje się tak dzięki wyrazistym kolorom i rozmiarowi przecinających się linii. Zaczynając swoją przygodę z tym wzorem, pamiętaj, że propozycje w zdecydowanych, mocno kontrastowych kolorach i o dużym raporcie nie są odpowiednie na wielkie wyjścia i oficjalne spotkania, ponieważ mają w sobie zbyt wiele swobody. Na takie okazje wybierz mały, nienarzucający się raport, a odważne propozycje zostaw na czas wolny i weekend. Na pewno odkryjesz ich urok, na przykład w wiosenno-letnich stylizacjach!

Krata vichy doda twoim stylizacjom lekkości i dynamiki – zacznij eksperymentować!

Czy ten artykuł był pomocny?

Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu

Allegro