Kraków Live 2019– kto wystąpi?

Kraków Live 2019– kto wystąpi?

Na scenie Kraków Live 2019 wystąpią gwiazdy największego formatu. Podczas festiwalu usłyszymy ponadczasowe hity: Calvina Harrisa, DJ Snake’a, Macklemore’a, Masego, Post Malone’a, Ski Mask The Slump God, Years & Years. Podczas dwudniowego wydarzenia muzycznego nie zabraknie również polskich artystów, takich jak Krzysztof Zalewski czy chłopaki z grupy PRO8L3M.

udostępnij

Magdalena DurakMagdalena Durak / 02-07-2019

Bilety na Kraków Live 2019 dostępne są w sprzedaży od 15 marca do 6 sierpnia bądź do wyczerpania zapasów. Uczestnik zabawy może skorzystać z regularnego biletu jednodniowego bądź karnetu obejmującego dwa dni, łącznie z polem namiotowym lub bez. W sprzedaży dostępne są również pakiety VIP, upoważniające do bezpłatnego parkingu, osobnego wejścia na teren festiwalu, a także możliwości korzystania ze strefy VIP z zapleczem sanitarnym i strefą napojów.

Kraków Live 2019 – informacje o festiwalu

Kraków Live to dwudniowy festiwal muzyczny, który odbywa się w stolicy Małopolski. Organizatorem wydarzenia jest Alter Art, czyli największy i niezależny promotor, działający w Polsce już od ponad 20 lat. Co roku na terenie miasta powstają dwie sceny muzyczne, punkty gastronomiczne oraz specjalnie wydzielone miejsca przeznaczone na działania okołomuzyczne, w ramach których podejmowana jest współpraca z krakowskimi instytucjami kulturalnymi, takimi jak: MOCAK – Muzeum Sztuki Współczesnej, Muzeum Narodowe w Krakowie, Cricoteka czy Muzeum Historyczne.

Kraków Live w każdym roku zrzesza kilkadziesiąt tysięcy fanów dobrej muzyki. Na liście wykonawców znajdują się gwiazdy światowego formatu, a także skrupulatnie wyselekcjonowana grupa polskich artystów. Wydarzenie jest swoistym zakończeniem festiwalowego sezonu w Polsce, dlatego jest to obowiązkowy punkt dla każdego miłośnika koncertów pod gołym niebem.

Line-up Festiwalu Kraków Live 2019

Jak co roku na scenach muzycznych w Krakowie pojawią się artyści wielkiego formatu, zarówno polscy, jak i zagraniczni. Na tegorocznym Festiwalu Kraków Live wystąpią:

  • Calvin Harris – szkocki piosenkarz, DJ i producent muzyczny, znany z takich utworów, jak: „Promises” w duecie z Samem Smithem, „One Kiss” z Duą Lipą czy „Giant” z Rag'n'Bone Manem, który był w pierwszej dziesiątce najlepiej sprzedających się singli w Wielkiej Brytanii. Swój debiutancki album, „I Created Disco”, artysta wydał w 2007 roku. Potem przyszła kolej na kolejne krążki i tak powstała płyta „Ready for the Weekend” z ponadczasowymi hitami „Flashback” oraz „I'm Not Alone”, a mianem jednego z najpopularniejszych przebojów XXI wieku stał się utwór nagrany w duecie z Rihanną – „We Found Love”. Piosenkarz współpracował też z: Nicki Minaj, Pharellem Williamsem, Ellie Goulding, Travisem Scottem, Haim i Florence Welch.
  • DJ Snake – francuski DJ, jeden z najbardziej rozchwytywanych producentów muzycznych na całym świecie. Twórca odpowiedzialny jest za utwory królujące na listach przebojów, takie jak: „Born This Way” Lady Gagi czy „Turn Down for What” z Lil Jonem. Francuski DJ zaistniał jako współtwórca jednego z największych hitów XXI wieku – „Lean On”, który powstał przy współpracy Major Lazer i MØ. Wówczas sam klip do piosenki obejrzało przeszło 2,5 miliarda osób.
  • Krzysztof Zalewski – muzyk, wokalista, kompozytor, multiinstrumentalista i autor tekstów. Swoją karierę muzyczną zaczął od uczestnictwa w drugiej edycji popularnego programu telewizyjnego, w którym szukano polskich talentów – „Idol”. Przełomem w muzycznej drodze artysty była płyta „Złoto” wydana w 2006 roku.
  • Macklemore, czyli Ben Haggerty – amerykański raper, znany z takich utworów, jak: „Thrift Shop” czy „Can't Hold Us”. Oficjalny debiut artysty odbył się w 2005 roku, gdy powstała płyta „The Language of My World”. Z kolei rok później Macklemore rozpoczął współpracę z Ryanem Lewisem, która zaowocowała krążkami „The Heist” i „This Unruly Mess I've Made”, na których kawałki, zwłaszcza „Can't Hold Us”, uznawane są za największe przeboje dekady.
  • Masego – artysta jamajskiego pochodzenia, tworzący muzykę, jak sam ją określa, TrapHouseJazz. Jego twórczość rzeczywiście oscyluje pomiędzy klimatem jazz a soul, przy jednocześnie trapowej aranżacji. Masego zadebiutował w 2018 roku albumem „Lady Lady”, ale jeszcze przed premierą płyty o artyście zrobiło się głośno za sprawą singla nagranego razem z FKJ-em – „Tadow”.
  • PRO8L3M – duet tworzony przez Oskara i Steeza, polskich artystów hip-hopowych. Debiut grupy miał miejsce w 2013 roku, gdy powstał kontrowersyjny kawałek „C30-C39”. PRO8L3M co roku zaskakuje swoich słuchaczy świeżymi i oryginalnymi aranżacjami muzycznymi, które najczęściej poruszają problemy współczesnej cywilizacji i rozwoju, oraz próbuje odnaleźć odpowiedzi na pytania, dokąd zmierza świat i ludzie go zamieszkujący.
  • Post Malone – amerykański piosenkarz, twórca tekstów i producent muzyczny. W 2016 roku powstał jego debiutancki album „Stoney”, ale największą popularność zyskał krążkiem „Beerbongs & Bentleys”, za który otrzymał czterokrotną nominację do nagród Grammy, a utwory „Psycho” czy „Rockstar” znajdowały się na szczycie amerykańskich list przebojów.
  • Ski Mask The Slump God – twórca amerykańskiej sceny hip-hopowej. O artyście zrobiło się głośno w 2017 roku, tuż po wydaniu mixtape'u „YouWillRegret”, na którym znajdują się popularne kawałki, takie jak: „Babywipe” czy „Catch Me Outside”. Debiutancki krążek Ski Mask The Slump God – „Stokeley”, pojawił się w 2018 roku.
  • Years & Years – zespół muzyczny z Wielkiej Brytanii, tworzący muzykę elektroniczną, która czerpie inspiracje z lat 80. i 90. Dzięki takim kawałkom, jak: „Shine”, „King” czy „Desire”, debiutancki album grupy „Communion” zyskał miano najszybciej sprzedającego się debiutu w Wielkiej Brytanii.
Czy ten artykuł był pomocny?

Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu

Allegro