Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług. Jeżeli nie zmienisz ustawień, będą one zapisywane w pamięci Twojego urządzenia.

Kosmetyki na pierwsze zmarszczki mimiczne

W naszej kulturze utarło się, że kosmetyki przeciwzmarszczkowe goszczą na półkach raczej dojrzałych kobiet. Tymczasem słynące z nienagannej urody Koreanki używają kremów ze składnikami o działaniu przeciwstarzeniowym już od samego początku przygody z pielęgnacją!

Alicja Kamińska Alicja Kamińska / 19-04-2017

Zauważyłaś na swojej cerze pierwsze zmarszczki mimiczne? Najwyższy czas działać! Nawet jeśli masz 20 lat, możesz już zacząć korzystać ze znanych metod zapobiegania powstawania i neutralizacji linii i bruzd na twarzy. Bardzo prawdopodobne, że dzięki temu zatrzymasz młodość na dłużej!

Jaki jest powód powstawania zmarszczek mimicznych?

Niemal nieustannie twoja twarz wykonuje niezliczone ilości ruchów, które służą ekspresji emocji. Nie da się zachować kamiennej twarzy przez cały czas, a to właśnie powtarzane tysiące razy uśmiechy, mrużenie oczu, czy też oznaki zdziwienia są przyczyną powstawania zmarszczek mimicznych. Z czasem skóra traci elastyczność, a na czole oraz w okolicach oczu i ust pojawiają się bruzdy liniowe, które z wiekiem utrwalają się i pogłębiają.

Jak walczyć z pierwszymi zmarszczkami mimicznymi?

Sposobem na zapobieganie powstawaniu zmarszczek mimicznych jest odpowiednia pielęgnacja skóry. Podstawę stanowi delikatne i dopasowane do potrzeb skóry oczyszczanie cery z makijażu i zanieczyszczeń każdego dnia. Koniecznie zaopatrz się w mleczko do demakijażu i tonik, który przywróci jej prawidłowe pH, a przynajmniej raz w tygodniu wykonuj peeling mechaniczny lub enzymatyczny. Dzięki temu pozbędziesz się martwego naskórka, który obciąża powierzchnię skóry i blokuje dopływ substancji z kremów i masek.

Kolejnym krokiem jest odżywianie i nawilżanie komórek skóry. Zdrowa cera świetnie się regeneruje, a na jej powierzchni nie sposób znaleźć oznak starzenia. Takim stanem może pochwalić się jednak niewiele kobiet! Do codziennych rytuałów pielęgnacyjnych dodaj krem o właściwościach przeciwzmarszczkowych.

Kremy na pierwsze zmarszczki mimiczne

Rynek kosmetyczny oferuje wiele produktów przeciwzmarszczkowych, które stosowane już w młodym wieku zminimalizują ryzyko przedwczesnego pojawienia się oznak starzenia. Jakich substancji należy szukać w ich składach? Na poprawę jędrności skóry doskonały wpływ mają kwasy i retinoidy. Należy jednak pamiętać, że w niektórych przypadkach mogą wywoływać podrażnienia, więc ich stężenie i częstotliwość stosowania należy dopasować do własnych potrzeb oraz reakcji organizmu.

W serach i kremach ważny jest również bogaty w witaminę C i E kompleks witaminowy. Dzięki niemu składniki aktywne maksymalizują swoje działanie, a cera świetnie reaguje na nowe bodźce. Dobrze, jeśli znajdą się tu także antyoksydanty, które są świetnym narzędziem w walce ze skutkami promieniowania słonecznego. W pakiecie z koenzymem Q10 mają duże szanse na uchronienie cię przed problemami z cerą w przyszłości.

Nawilżanie w walce z pierwszymi zmarszczkami mimicznymi

Nie bez znaczenia w walce o zdrową i młodo wyglądającą cerę jest jej poziom nawilżenia. Jeśli zauważyłaś już na swojej twarzy pierwsze zmarszczki, to znak, że twoja skóra woła o wodę. W kremach i maseczkach zwracaj uwagę na zawartość naturalnych olejów roślinnych, np. oleju jojoba, masła shea. Nie do przecenienia okaże się również duże stężenie kwasu hialuronowego i wspomagającej gliceryny.

Niewiele jest kobiet, dla których pierwsze zmarszczki to powód do dumy. Pielęgnację nastawioną na opóźnienie procesów starzenia się skóry oraz minimalizowanie linii mimicznych warto zacząć już w latach młodzieńczych, bo jak wiadomo: łatwiej zapobiegać, niż leczyć.

podziel się