Wpisz czego szukasz

Znajdziemy sprzedawców, którzy mają wszystko czego szukasz.

Wprowadź frazę

Kosmetyki do makijażu w sztyfcie – jak stosować

Są praktyczne, wysoce napigmentowane, możesz je zawsze mieć pod ręką. Korzystanie z nich wydaje się proste, ale przy niewłaściwej technice łatwo o wpadkę. Poznaj sekrety stosowania sztyftów do makijażu.

Kosmetyki do makijażu w sztyfcie – jak stosować

Której z nas nie zdarzyło się upuścić cienia lub pudru? Rozkruszony kosmetyk teoretycznie nadaje się do dalszego stosowania, ale nie jest już tak wygodny jak produkty z założenia w sypkiej formie. Klasyczne róże i inne kosmetyki w kamieniu mogą się też uszkodzić w czasie transportu, a ewentualny bałagan w torebce trudno opanować. I tu widoczna staje się pierwsza przewaga produktów do makijażu w sztyfcie. Dzięki formie są odporne na wstrząsy, upadki i uszkodzenia, dlatego nic nie ryzykujesz, wrzucając je do torebki bez kosmetyczki. Mają też wiele innych zalet: są szybkie w użyciu, nie osypują się i dzięki temu nie brudzą. Kremowa konsystencja sprawia, że nadają się do skóry suchej i nie powodują jej dalszego przesuszenia, trudno je „przedawkować” (wyjątek stanowią rozświetlacze!). Choć to jedna rodzina produktów, każdy z ich należy stosować nieco inaczej.

Podkłady w sztyfcie – idealna dawka

 1. Kryolan TV Paint Stick
 2. Max Factor Panstick
 1. Kryolan TV Paint Stick
 2. Max Factor Panstick

Po angielsku tego typu kosmetyki często występują w parze z przymiotnikiem „foolproof”. Oznacza to, że są niezawodne i łatwe w obsłudze. Podkład w sztyfcie (np. Kryolan TV Paint Stick czy Max Factor Panstick) nie chlapnie w czasie nakładania na elegancką bluzkę, nie nałożysz go też za dużo. Przeciągnij sztyftem po czole policzkach i brodzie i rozetrzyj palcami lub gąbeczką do makijażu. Jeśli uznasz, że stopień krycia jest niewystarczający, możesz dołożyć kolejną warstwę i ponownie starannie rozetrzeć. Najlepiej jednak pozostać przy jednej aplikacji, wówczas efekt jest najbardziej naturalny.

Róż w sztyfcie – proste stopniowanie intensywności

 1. IsaDora Twist-Up
 2. Golden Rose Creamy Blush
 3. Rimmel Insta Duo
 1. IsaDora Twist-Up
 2. Golden Rose Creamy Blush
 3. Rimmel Insta Duo

Róże i bronzery pomogą ci wymodelować twarz. Produkty w pudrze łatwo „przedawkować” i nałożyć na zbyt duży obszar twarzy. Róż w sztyfcie (np. IsaDora Twist-Up lub Golden Rose Creamy Blush) oraz bronzer w takiej formie (np. Rimmel Insta Duo) dają możliwość precyzyjnej aplikacji i stopniowania intensywności koloru. Ważne, aby rozetrzeć produkt. Jeśli nie wtopi się w skórę, powstaną na niej dziwne plamy kolorystyczne.

Rozświetlacze – stosuj z umiarem

 1. Maybelline Master Strobing Stick
 2. Bell Hypoalergenic
 1. Maybelline Master Strobing Stick
 2. Bell Hypoalergenic

Dają spektakularny efekt, ale ponieważ łatwo się rozprowadzają, można nieco przesadzić z ilością kosmetyku. Rozświetlacze w sztyfcie (np. Maybelline Master Strobing Stick i Bell Hypoalergenic) aplikuj przy naturalnym świetle, tylko wtedy widzisz faktyczny efekt. Zacznij od delikatnego pociągnięcia sztyftem po kościach policzkowych. Rozetrzyj palcami lub gąbką i to, co na nich zostanie, nanieś na środkową część twarzy (czoło, grzbiet nosa i broda).

Korektory – wystarczy jedna warstwa

 1. Avon Luxe
 2. Oriflame Love Nature Tea Tree
 1. Avon Luxe
 2. Oriflame Love Nature Tea Tree

Sztyft to idealna forma korektora. Może mieć on właściwości rozjaśniające, np. Avon Luxe, a także klasycznie kryjące niedoskonałości (np. dwukolorowy Oriflame Love Nature Tea Tree). Ważne, aby nałożyć jedną warstwę korektora na wyprysk czy przebarwienie, gdyż grubsze pokrycie jedynie uwypukli zmianę. Jeśli chcesz użyć tego typu korektora do rozświetlenia okolicy oczu, pociągnij jedną kreskę od wewnętrznego kącika oka ku górze, prawie do brwi, a drugą od zewnętrznego kącika ku dołowi przy linii rzęs. Wklep palcem, aby kosmetyk stopił się ze skórą.

Błyszczyk – bez uczucia lepkości

Pomadki w formie wykręcanej kredki łączą zwykle zalety szminek i błyszczyków. Dają dobre krycie, ale nie są zbyt ciężkie, mają właściwości pielęgnacyjne (np. Clinique Chubby Stic Lip Balm zawiera olejek jojoba i masło z mango) i nie dają wrażenia sklejania warg. Ich zaletą jest to, że umożliwiają precyzyjną aplikację – wystarczy użyć czubka sztyftu.

Czy ten artykuł był pomocny?
FacebookTwitter
FacebookTwitter

Zobacz, co inni regularnie kupują na Allegro


Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu

Allegro