Kosmetyki do depilacji twarzy

Kosmetyki do depilacji twarzy

Hirsutyzm, czyli nadmierne owłosienie u kobiet, może być powodem licznych kompleksów u płci pięknej. Czasami za charakterystyczny wąski czy ciemne włoski w okolicach brody odpowiadają również zaburzenia hormonalne. Na szczęście z problemem owłosienia na twarzy można sobie poradzić. Poznaj kosmetyki do depilacji twarzy!

udostępnij

Ewelina Bajek SzykEwelina Bajek Szyk / 27-05-2019

Nakładasz fluid, puder, szykujesz się do wyjścia i nagle w lustrze widzisz to... Wystające włoski z brody, nadmierny meszek na twarzy i ten wąsik... Znasz taki scenariusz z własnego doświadczenia? Jeśli tak, zrób wszystko, aby pozbyć się swoich małych kompleksów, i usuń włoski za pomocą sprawdzonych metod depilacji. Przedstawiamy najpopularniejsze kosmetyki do walki z niechcianym owłosieniem.

Golarka i pęsetka do usuwania włosków odchodzą do lamusa

Jeżeli chcesz usunąć z twarzy i znad ust nadmierne owłosienie, które nie wygląda estetycznie, zapomnij lepiej o tradycyjnej golarce i depilatorze Ta metoda jedynie podrażni wrażliwą skórę, a na dodatek sprawi, że odrastające włoski będą wyglądały na bardziej szorstkie i ciemniejsze. Aby zwalczyć owłosienie, musisz zadbać o to, aby usunąć włosek wraz z cebulką, co sprawi, że odrośnie znacznie wolniej. Choć można to zrobić za pomocą pęsetki, warto wybrać znacznie mniej bolesne sposoby. Jeśli chcesz, możesz skorzytać z trymera dedykowanego depilacji twarzy – pamiętaj jednak, że ta metoda usuwania owłosienia jest krótkotrwała. Włoski szybko odrosną.

Krem do depilacji twarzy

Krem alkaliczny do depilacji twarzy to jedno z najlepszych rozwiązań, aby w dosłownie kilka minut pożegnać się z owłosieniem. Produkty tego typu wnikają we włoski i osłabiają je, rozpuszczając keratynową strukturę. To sprawia, że owłosienie staje się łatwe do usunięcia. Czasami wystarczy gąbka lub szorstki ręcznik, którym należy po upływie wyznaczonego przez producenta czasu przetrzeć twarz z kremem, i gotowe.

Pamiętaj!

Zawsze przed zastosowaniem kosmetyku do depilacji wykonaj tzw. próbę uczuleniową, aby przekonać się, że produkt nie spowoduje problemów skórnych.

Należy jednak uważać, aby produktu nie trzymać zbyt długo na skórze, ponieważ może wywołać niechciane alergie. Użycie kremu jest łatwe i bezbolesne, a efekt utrzymuje się do kilku dni.

Kremy można podzielić na te, które usuwają włoski, oraz kosmetyki lekko rozjaśniające ciemne owłosienie. W tym drugim przypadku należy jedynie połączyć dwa składniki ze sobą i szpatułką nanieść na twarz.

Plastry do depilacji z woskiem

Stosowanie plastrów do depilacji z woskiem jest zdecydowanie dla osób, które mają nieco większą granicę bólu, ponieważ zabieg usuwania włosków nie należy do najprzyjemniejszych. Producenci zapewniają jednak, że po zastosowaniu plastra z woskiem efekt gładkiej skóry może utrzymywać się nawet do 6 tygodni.

Jak depilować twarz woskiem? 3 kroki do gładkiej skóry

  1. Rozgrzej plaster w dłoni, energicznie go pocierając.
  2. Naklej go woskową stroną na wyznaczony obszar twarzy. Włoski muszą mieć minimum 3-4 mm długości, aby przykleiły się do paska.
  3. Energicznie pociągnij plaster "pod włos" (w kierunku odwrotnym do tego jak rosną włoski), aby wyrwać włoski razem z cebulkami.
  4. Pozostałości wosku usuń ze skóry za pomocą oliwki kosmetycznej (czesto jest dołączona do zestawu).

Nie zalecamy takich domowych zabiegów przed wielkim wyjściem, ponieważ skóra po depilacji woskowej może być przez kilka godzin lekko podrażniona i zaczerwieniona. Często do zestawu dołączane są małe tubki z nawilżającym i kojącym kremem z oliwką, który należy nałożyć na wydepilowane miejsce.

Pasta cukrowa do depilacji twarzy

Największą zaletą pasty cukrowej do depilacji twarzy jest to, że kosmetyk jest wykonany z naturalnych składników. To rozwiązanie jest o wiele bardzie eko niż np. kremy do depilacji. Pastę można kupić w drogerii lub przygotować jej domową wersję, łącząc ze sobą cukier, wodę i sok z cytryny. Pasta jest naturalna, dlatego ryzyko podrażnień czy alergii na twarzy po depilacji włosków jest znacznie mniejsze. Kosmetyk okleja woski, ale nie przykleja się do skóry, co sprawia, że zabieg depilacji jest o wiele bardziej mniej bolesny niż przy użyciu wosku.

Po nałożeniu pasty przykłada się paski materiału, a potem, tak jak przy zastosowaniu paska z woskiem, energicznie zrywa się kosmetyk przyklejony do materiału wraz z niechcianymi włoskami. Za pomocą pasty cukrowej można usunąć bardzo krótkie włoski. Efekt gładkości potrafi się utrzymać do 3 tygodni. O tej metodzie powinny zapomnieć kobiety z nieco ciemniejszą karnacją, ponieważ sok z cytryny może lekko rozjaśnić koloryt skóry.

Już znasz najpopularniejsze metody usuwania nadmiernego owłosienia. Teraz wystarczy jedynie wybrać najlepsze rozwiązanie dla siebie i cieszyć się gładką skórą, bez wystających włosków i ciemnego meszku nad ustami.

oferty sponsorowane

Czy ten artykuł był pomocny?
podziel się