Komunia 2017 – jaki rower wybrać dla dziewczynki?

Komunia 2017 – jaki rower wybrać dla dziewczynki?

Komunia jest świetną okazją do podarowania wyjątkowego prezentu. Rower to dobry pomysł zarówno dla chłopców, jak i dziewczynek. Zachęca do aktywnego spędzania czasu, utrwala zdrowe nawyki i jest sposobem na wyróżnienie się wśród rówieśników. Jak wybrać odpowiedni model?

udostępnij

Alicja KamińskaAlicja Kamińska / 26-04-2017

Zakup roweru na prezent nie musi być wyzwaniem. Wystarczy, że zwrócisz uwagę na podstawowe cechy takie jak wielkość kół i ramy oraz wybierzesz wyposażenie dodatkowe. Dziewczynki zapewne ucieszą się z gadżetów np. koszyczka lub dzwonka.

Jak dobrać wielkość roweru na prezent?

Wiele osób kupując rower na prezent komunijny, wychodzi z założenia, że ma on służyć przez lata. To błąd, ponieważ wybierając sprzęt zbyt ciężki lub za duży, obdarowywana nie poczuje się na nim bezpiecznie, a jazda będzie wymagała dużej siły. Należy brać pod uwagę wzrost i długość nogi. Dziecko powinno móc swobodnie położyć stopy na pedałach, a także oprzeć się o podłoże.

Do komunii świętej przystępują 8- i 9-latki (zależnie od tego, w jakim wieku rozpoczęły edukację). Ich wzrost to średnio 120-140 cm, dlatego najodpowiedniejszym wyborem będzie rower na kołach o średnicy 24" i z ramą w rozmiarze 13" lub 14". Warto jednak brać pod uwagę cechy indywidualne przyszłej posiadaczki np. ponadprzeciętną lub drobną budowę, która zaważy na zakupie kompletu o poziom wyższego lub niższego.

Typ roweru i budowa ramy – prezent na komunię dla dziewczynki

Kolejnym etapem poszukiwań idealnego prezentu na komunię jest określenie typu roweru. Wśród modeli w rozmiarach juniorskich można wybierać między górskimi, miejskimi oraz rzadziej: BMX-ami czy crossowymi. Dwa ostatnie przykłady charakteryzują się wąską specjalizacją, dlatego jeśli nie masz pewności, że są w obszarze zainteresowań przyszłej posiadaczki, lepiej ich nie kupować. Mogą jedynie zniechęcić do używania.

Dziewczynki z pewnością bardzo ucieszą się ze stylowych rowerów miejskich, które teraz produkowane są w wielu fantazyjnych wzorach i opcjach kolorystycznych. Zacięcie sportowe pomoże rozładować góral z damską ramą. Ważna jest też lekka konstrukcja, najlepiej wykonana z aluminium.

Rower na komunię – wyposażenie mechaniczne

Przy wyborze roweru na prezent warto zwrócić uwagę na ilość i budowę przerzutek. Dzięki nim jazda jest przyjemniejsza i bardziej komfortowa, a dziecko nauczy się dobrych nawyków na przyszłość. Dostępne są dwa rodzaje manetek do zmieniania biegów: cynglowe i obrotowe. Za kryterium obierz wygodę przyszłej rowerzystki.

Rower na komunię dla dziewczynki – gadżety

Rower dla dziecka to nie tylko techniczne aspekty. Atrakcyjne gadżety i wyposażenie dodatkowe skutecznie zachęcają do częstszego korzystania z roweru. Dobrze, jeśli pojazd dla dziewczynki dysponuje koszykiem, w którym można przewozić zabawki i inne drobiazgi. Przydadzą się także błotniki chroniące przed zachlapaniem i nóżka do wygodnego odstawienia sprzętu. W ostatnim czasie modne stało się personalizowanie rowerów na własne potrzeby, np. za sprawą ozdabiania ich kwiatami czy naklejkami. Takie zabiegi warto jednak wykonać w konsultacji, a najlepiej z pomocą obdarowywanej osoby.

Pierwsza komunia święta to podniosłe i ważne wydarzenie w życiu każdego człowieka. Przygotowania do przyjęcia sakramentu warto wynagrodzić dziecku wymarzonym prezentem. Rower to doskonały pomysł, który da wiele radości przez długi czas. Kupując pojazd, pamiętaj również o komplecie oświetlenia oraz kasku, które zapewnią bezpieczeństwo podczas przejażdżek!

oferty sponsorowane

Czy ten artykuł był pomocny?

Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu

Allegro