Komunia 2017 – jaki rower wybrać dla chłopca?

Komunia 2017 – jaki rower wybrać dla chłopca?

Pierwsza komunia święta to ważne i podniosłe wydarzenie w życiu każdego dziecka. Poświęcenie włożone w przygotowanie do sakramentu warto wynagrodzić wyjątkowym prezentem. W naszej tradycji utarło się, że najlepszym wyborem jest rower!

udostępnij

Alicja KamińskaAlicja Kamińska / 26-04-2017

Dzieci w wieku komunijnym zwykle wyrastają już z małych biegowych rowerków, dlatego nowy nabytek z pewnością okaże się przydatny. W tym czasie warto zaszczepić w nich zamiłowanie do aktywnego, zdrowego stylu życia i zacząć wyjaśniać zasady ruchu drogowego. Jaki model wybrać dla chłopca?

Rower na komunię – jak wybrać rozmiar?

Najważniejszym parametrem roweru jest jego rozmiar. Do komunii świętej przystępują dzieci w wieku 8 lub 9 lat. Zwykle mają one około 120-140 cm wzrostu. To właśnie kwestia, która zaważy na wyborze. Warto jednak brać pod uwagę indywidualną budowę obdarowywanego chłopca – może on być ponadprzeciętnie wysoki lub niższy od rówieśników.

W tym wypadku nie należy myśleć przyszłościowo. Rower powinien być gotowy do użytku od razu, już w pierwszym wiosennym sezonie. Dla dzieci o typowym wzroście idealne będą koła o średnicy 24" i rama w rozmiarze 13" lub 14". W wyjątkowych przypadkach stawia się na wymiary o oczko wyżej lub niżej. Znaczenie ma też lekka, najlepiej aluminiowa konstrukcja, która sprawi, że chłopiec sam poradzi sobie z przestawieniem czy podnoszeniem całości.

Typ roweru i osprzęt – prezent na komunię dla chłopca

Rowery juniorskie w typowych rozmiarach produkowane są w kilku różnych wariantach. Od temperamentu dziecka i jego zainteresowań zależy, czy najlepszym wyborem będzie BMX, szosówka, miejski czy też najbardziej popularny góral.

Dobrze, jeśli rower posiada przerzutki. Pozwalają one dopasować obciążenie pedałów do warunków jazdy, uczą dobrych nawyków na przyszłość i dodają komfortu podczas użytkowania. Warto postawić na model o kilku biegach zmienianych za pomocą manetki cynglowej lub obrotowej.

Rower na komunię – wyposażenie

Ważną kwestią podczas wyboru roweru na prezent dla dziecka jest jego wyposażenie. Chłopcy to gadżeciarze i na pewno ucieszą się, gdy ich sprzęt będzie posiadał kilka dodatkowych elementów. Bardzo przydatne są błotniki, które ochronią ubrania przed przemoknięciem nawet podczas jazdy przez kałuże. Do tego bagażnik do przewożenia plecaka lub zabawek. Niezbędna jest też nóżka, za pomocą której rower można wygodnie odstawić w każdym miejscu. Za sygnalizację dźwiękową odpowiadać będzie dzwonek lub trąbka.

Rower na prezent – bezpieczeństwo

Kwestia bezpieczeństwa to sprawa, o której nie można zapomnieć. Rower, który będzie poruszał się w ruchu ulicznym musi być wyposażony w komplet świateł i odblasków. Każde dziecko, które zaczyna swoją przygodę z jazdą, powinno posiadać kask dopasowany do swojej głowy. Dla ruchliwych i pełnych energii chłopców niezbędne okażą się także rękawiczki rowerowe i ochraniacze, które zminimalizują ilość odcisków lub stłuczeń i siniaków.

Sezon komunijny za pasem! Jeśli planujesz prezent w postaci roweru, koniecznie zbierz najważniejsze informacje o obdarowywanym dziecku. Jego wzrost, charakter i upodobania kolorystyczne okażą się na wagę złota! Oferta jest niesamowicie szeroka i zróżnicowana, dlatego warto podejść do sprawy w przemyślany sposób. Radość na twarzy przyszłego rowerzysty jest bezcenna!

oferty sponsorowane

Czy ten artykuł był pomocny?

Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu

Allegro