Kompletujemy wyprawkę szkolą – wybieramy przybory do pisania i malowania

Flamastry, pisaki, farbki, długopisy, pióra, kredki... Uff. Lista przyborów do pisania, jakie powinny znaleźć się w plecaku ucznia szkoły podstawowej jest wyjątkowo długa. Lepiej zacząć przygotowania odpowiednio wcześnie, by w ostatnich tygodniach sierpnia nie robić szkolnych zakupów na ostatnią chwilę. Pamiętajmy też, że kompletując przybory do pisania możemy wybrać drogę na skróty i kupić gotowe zestawy.

Katarzyna Białas Katarzyna Białas / 06-08-2015

Wybieramy przybory do pisania

Oferta na rynku jest naprawdę bardzo duża. Pióra czy długopisy mają różne wzory, faktury czy dodane wiszące ozdoby. Pociechy, które nie lubią rozstawać się ani na chwilę z ulubionymi postaciami z bajek, w szkole mogą pisać długopisami z ich zdjęciami. Przy wyborze pamiętajmy, że małe dzieci mogą mieć problem z poprawnym chwytaniem różnych przedmiotów. Dlatego, by nauka pisania była przyjemna, długopis czy pióro, które dziecko będzie trzymało w ręce powinno być dobrze wyprofilowane. Producenci stworzyli specjalne serie przyborów dla najmłodszych. Na przykład wieczne pióra Herlitz z serii Pelikan Pelikano Junior.

Zanim zdecydujemy się na zakup, musimy też zastanowić się, jakim kolorem nasze dziecko będzie pisać. Na niebiesko, czarno, zielono, czerwono, a może zdecydujemy się wybrać długopis wielokolorowy. Akurat ten problem mogą rozwiązać za nas nauczycielki w szkole, zalecając dzieciom odpowiedni kolor. Furorę wśród najmłodszych robią długopisy w kształcie strzykawek wypełnionych kolorową cieczą. Ceny za przybory do pisania są tak różne, jak ich asortyment. Najtańszy długopis kosztuje złotówkę. Im więcej będziemy chcieli w nim dodatków – wiszący breloczek, wizerunek postaci z bajki – tym cena będzie wyższa. Te z górnej półki kosztują nawet 150–200 zł za sztukę. Podobnie wygląda kwestia cen piór. Najtańsze wieczne pióro na naboje kupimy za niecałe 10 zł. Cena droższych sięga nawet 300 zł.

Wybieramy przybory do kolorowania

W pierwszych klasach szkoły podstawowej dzieci uczą się poprzez zabawę. W wyprawce szkolnej powinny znaleźć się przybory potrzebne do kolorowania i malowania. Do wyboru mamy kredki akwarelowe, świecowe, ołówkowe, pastelowe, a nawet te do malowania twarzy. Różnią się od siebie intensywnością kolorów, grubością pozostawianej linii, tendencją do łamania się czy liczbą w zestawie. To wszystko przekłada się na ich cenę. Najtańsze kupimy już za około 5-6 zł. To najdroższe zestawy – nawet 120 sztuk w wiaderku czy skrzyneczce – kosztują ponad 200 zł. Obok kredek, w plecakach naszych pociech powinny znaleźć się flamastry, mazaki czy pisaki. Wybierając je, powinniśmy zwrócić uwagę, czy są łatwo zmywalne z materiału i skóry. Możemy postawić na pisaki tradycyjne, które pozwalają pisać tylko jedną stroną. Popularne są pisaki dwustronne, które umożliwiają uzyskanie trzech rodzajów linii – cienkiej, średniej i grubej. Dziewczynki z pewnością będą chciały mieć w piórniku flamastry z mieniącym się brokatem lub pachnące truskawkami. Chłopcy ucieszą się, kiedy będą mogli malować flamastrami zakończonymi stempelkami. Pozwalają one zarówno narysować linię czy zygzak, jak i postawić stempel. Za zestaw 10 kolorów mazaków zapłacimy ponad 10 zł. Im więcej kolorów czy innych urozmaiceń, jak brokat albo stemple, cena za opakowanie jest wyższa. Za wiaderko ze 100 flamastrami musimy zapłacić ponad 100 zł.

Wybieramy piórnik

Kiedy już skompletujemy wyprawkę szkolą dla pierwszoklasistów, te wszystkie długopisy, flamastry, kredki trzeba gdzieś włożyć. Najlepiej do piórnika. Jednak jego wybór nie jest taki oczywisty. Rodzice postawią na funkcjonalność i pakowność. Maluchy traktują piórnik jak jeden z najważniejszych szkolnych gadżetów. Wybierając piórnik dla dziecka, musimy wiedzieć kto jest aktualnie ulubionym bohaterem naszej pociechy, jaki kolor lubi, czy mają w nim zmieścić się wyłącznie długopisy, czy wszystkie przybory do pisania. Drugi element to materiał, z którego ma być wykonany. Znajdziemy piórniki drewniane, tekstylne, metalowe, w kształcie tuby, rozkładane z jedną, dwoma lub trzema komorami. Możemy zainwestować też w piórnik z wyposażeniem – wtedy odpada osobne kupowanie przyborów do pisania czy linijek i temperówek. Wybierając gotowy zestaw, musimy przygotować się na większy wydatek. Za potrójny piórnik z wyposażeniem zapłacimy ok. 100 zł, a piórnik tuba z modnym wzorem czy bajkowym bohaterem kosztuje około 15-20 zł. Najtańsze, metalowe piórniki kupimy za 6-7 zł.

Czy ten artykuł był pomocny?

Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu

Allegro