Komoda pełna skarbów, czyli kreatywny zestaw dla małych fanów Pana Róbótki

Jak wygląda kredkowy potwór? Jak zrobić kosmitę z plastikowej łyżki albo żarłoczną roślinę z opakowania po jogurcie? Czy da się to wykonać w jedną minutę? Na te i wiele innych pytań odpowiada Pan Robótka. Mister Maker to niezwykle popularny program przeznaczony dla najmłodszych widzów. Gospodarz w żartobliwy i bardzo przystępny dla maluchów sposób pokazuje, jak wykonać rozmaite zabawki z niepotrzebnych przedmiotów codziennego użytku i rozmaitych akcesoriów plastycznych.

Paulina Kalbarczyk Paulina Kalbarczyk / 04-08-2015

Pomysłowy Pan Robótka

Szybkie tempo programu, wesołe usposobienie prowadzącego, bogactwo kolorów i kształtów, a także mnóstwo ciekawych pomysłów – wszystko to sprawia, że dzieci uwielbiają oglądać Pana Robótkę! Dzięki niemu mogą poznać różne techniki artystyczne i samodzielnie stworzyć obrazy i zabawki. Ponieważ to produkcja przeznaczona głównie dla widzów w wieku przedszkolnym, poziom trudności wykonywanych tam prac jest naprawdę niewielki – maluchy z pewnością poradzą sobie z realizacją pomysłów Pana Robótki, a te nigdy się nie kończą. Czasem są to rzeczy praktyczne, które świetnie sprawdzą się w codziennych zabawach, na przykład projektor z latarki i pudełka po chrupkach, korona albo indiański pióropusz, a czasem zupełnie absurdalne, jak choćby kłapciasta kartka czy żarłoczna roślina z buszu. Wszystkie jednak łączy efektowność, prostota wykonania oraz wykorzystanie zaskakujących przedmiotów, które znajdziemy w każdym domu. Są to między innymi gąbki, papierowe talerzyki, plastikowe sztućce, butelki po napojach, pudełka po artykułach spożywczych, stare gazety, a nawet patyczki kosmetyczne. Przy pomocy farb, kredek plasteliny i innych akcesoriów plastycznych można wyczarować z nich dosłownie wszystko! Co więcej, Pan Robótka wykonuje swoje prace w jedną minutę. Następnie taśma jest przewijana i wszystko zostaje powtórzone i przedstawione maluchom w zwolnionym tempie. To jednak nie koniec – w każdym odcinku Pan Robótka tworzy także obraz. Najczęściej używa farb, jednak dużo rzadziej korzysta z pędzli. Zamiast nich stosuje gąbki, piłeczki albo… spryskiwacz do kwiatów. Wszystko to daje naprawdę zaskakujący efekt. Dodatkowo dzieci poznają kolory, kształty oraz uczą się liczyć – figury geometryczne tworzą obrazek, a zadaniem widzów jest odpowiedź na pytanie, ile trójkątów czy kwadratów potrafią na nim odnaleźć.

Pan Robótka to bez wątpienia program, który posiada ogromne walory edukacyjne. Razem ze zwariowanym gospodarzem mali widzowie rozwijają swoje zdolności manualne, kreatywność i spostrzegawczość. Poznają rozmaite techniki plastyczne i uczą się, że zabawki można wykonać naprawdę ze wszystkiego – wystarczy tylko odrobina wyobraźni. Realizacja pomysłów jest na tyle prosta, że praca po prostu nie może nie wyjść. Dzięki temu maluchy nie zniechęcają się i mają satysfakcję z samodzielnie wykonanego zadania.

Charakterystycznym elementem programu jest magiczna komoda, w której znajdują się wszystkie wykorzystywane narzędzia i przedmioty. Jeśli twoje dziecko uwielbia bawić się i uczyć razem z Panem Robótką, warto zainwestować w zestaw kreatywny, który znacznie ułatwi mu tworzenie małych dzieł sztuki.

Zestawy kreatywne dla maluchów

Wśród ofert zestawów znajdziemy wiele naprawdę ciekawych propozycji. Oczywiście najpopularniejszym i najbardziej rozbudowanym jest komódka Pana Robótki, czyli miniaturowa wersja komody z programu. W pudełku o wymiarach 14,5x20,5x25 cm zmieściło się aż 1500 elementów, dzięki którym dziecko będzie mogło nie tylko zrealizować pomysły z programu, ale także samodzielnie stworzyć własne projekty. Co zawiera komódka? Są to między innymi serwetki, grube kartony, kolorowe kartki, koraliki, pompony, wyciorki (kolorowe druciki), brokaty, cekiny, samoprzylepne oczka i wiele, wiele innych. Wszystko to gwarantuje wiele godzin kreatywnej zabawy. Nieco mniejszym zestawem jest skrzynia Pana Robótki – w plastikowym pojemniku znajdziemy podobne ozdoby i akcesoria, co w komódce. Na długą podróż warto natomiast zapakować zestaw podróżny do rysowania – sztywna, składana podkładka z gumkami na rogach stworzy stabilny stolik i przytrzyma odpowiednio arkusze do kolorowania, które znajdziemy w środku. Alternatywą dla gotowych zestawów są akcesoria niezbędne do wykonania konkretnych prac, na przykład małych owadów z pomponów i wyciorków czy skarpetkowych pacynek. Osobno można kupić także poszczególne elementy – pompony, taśmy i koraliki, plastikowe oczka, filcowe literki czy stempelki z gąbki. Dzięki temu maluch może samodzielnie skompletować zestaw według własnych upodobań.

Jeśli więc twoje dziecko ogląda z zaciekawieniem Pana Robótkę albo po prostu przejawia zainteresowania plastyczne, warto rozwijać jego pasję. Kreatywne zestawy Pana Robótki to doskonały wybór dla początkujących artystów.

Czy ten artykuł był pomocny?

Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu

Allegro