Kołyska do brzuszków do 100 złotych

Kołyska do brzuszków do 100 złotych

Zapraszam na omówienie kołysek do wykonywania brzuszków, które nabędziecie za kwotę mniejszą niż 100 złotych.

udostępnij

Paweł Karwowski Paweł Karwowski  / 27-04-2016

Popularne brzuszki to jedno z najlepszych i najbardziej efektywnych ćwiczeń z pomocą, którego wyrzeźbimy wszystkie partie mięśni brzucha. Ich wykonywanie ma jednak sporą wadę – niezwykle obciąża kręgosłup przez co, nawet jeśli mięśnie naszego brzucha mogą jeszcze ćwiczyć, często zmuszeni jesteśmy przerwać trening z powodu bólu pleców. Najlepszym rozwiązaniem tego problemu jest skorzystanie ze specjalistycznego sprzętu, który pozwala trenować mięśnie brzucha bez nadwyrężania innych partii ciała.

Czym jest kołyska do brzuszków?

Kołyska to jeden z najprostszych w budowie przyrządów do ćwiczeń, którego zasada działania opiera się w głównej mierze na klasycznej równoważni. Na ogół wykonuje się ją z metalu, by wyeliminować odkształcenia powstające na skutek przeciążeń, choć w najdroższych wersjach spotkać można lekkie i trwałe tworzywo sztuczne. Kołyska posiada dwa długie boczne ramiona wygięte pod kątem 90 stopni oraz łączącą je belkę, która jest równocześnie podparciem dla naszej głowy. Ćwiczenia mięśni brzucha wykonujemy kładąc się w kołysce i wykonując dobrze znany nam ruch podniesienia tułowia. W tym wypadku jednak, siła ciężkości jest rozkładana na nasze ręce, którymi trzymamy kołyskę oraz na brzuch z praktycznie zupełnie wyłączonym udziałem mięśni pleców. W momencie, gdy nasze ciało osiąga punkt kulminacyjny, czyli gdy mięśnie brzucha zostają maksymalnie napięte, środek ciężkości naszego ciała przechodzi do przodu dociskając mięśnie jeszcze bardziej, co przekłada się na zwiększoną efektywność treningu.

Kto powinien korzystać z kołyski?

Kołyska do brzuszków została stworzona głównie z myślą o osobach, które miały bardzo długą przerwę w treningu lub nie trenowały wcale. Kołyska zwiększa możliwości i pozwala na wykonanie nawet kilkudziesięciu powtórzeń w jednej serii bez zbędnego angażowania innych partii ciała. Jej właściwości zostały jednak szybko docenione przez sportowców, którzy z jej udziałem zwiększyli efektywność swoich ćwiczeń mogąc rzeźbić tylko wybrane partie mięśni. Kołyska to również świetny przyrząd dla osób borykających się ze schorzeniami kręgosłupa oraz przechodzących rehabilitację po kontuzji pleców.

Jaką kołyskę kupić?

Na rynku dostępnych jest wiele modeli i rodzajów kołysek różniących się zasadniczo wykonaniem i ceną. Najtańsze modele możemy nabyć już za kilkadziesiąt złotych, podczas gdy najdroższe potrafią kosztować nawet kilkaset złotych. Na początek przygody z treningiem brzucha oraz do zastosowań amatorskich w zupełności wystarczy nam kołyska z przedziału do 100 złotych.

Weźmy dla przykładu modele typu AB ROLLER oraz AB SLIMMER – nie różnią się one znacząco ceną ani nawet wyglądem i pozwalają osiągnąć identyczne rezultaty, choć często są oferowane przez różnych producentów. Posiadają solidną konstrukcję, opartą na metalu, plastiku, bardzo wygodnych gumowych uchwytach oraz piankowej nakładce pozwalającej wygodnie oprzeć głowę. Do tego występują w kilkunastu modnych wersjach kolorystycznych, co pozwala przechowywać je w domu czy mieszkaniu bez obaw o to, że swym wyglądem zepsują nam wystrój. Decydują się na zakup kołyski do brzuszków nie musimy zwracać szczególnej uwagi na jakiekolwiek parametry poza kolorem, który będzie odpowiadał naszym gustom oraz cenie samego urządzenia. W każdym przypadku otrzymamy funkcjonalny przyrząd do ćwiczeń spełniający swoje zadanie i objęty gwarancją producenta. Ale skoro już o funkcjonalności mowa…

Kołyska – nie tylko trening brzucha

Wszystkie dostępne na rynku kołyski do ćwiczeń brzucha skonstruowano tak, by mogły być wykorzystywane przy ćwiczeniach wzmacniających również inne partie ciała. Wystarczy, że obrócimy nasze urządzenie w taki sposób, by opierało się na uchwytach i już możemy zacząć wykonywać z jego pomocą ćwiczenia wzmacniające ręce – jak chociażby pompki, nogi – w szczególności wyrzuty nóg do tyłu, a nawet klatkę piersiową – poprzez wykonywanie podniesień skrętnych. Położone kilkanaście centymetrów nad ziemią uchwyty sprawiają, że siła grawitacji działa jak dodatkowy ciężar. Dzięki niej nasze mięśnie pracują przy większym obciążeniu, co powoduje ich szybszy przyrost. Z pewnością do ćwiczeń z kołyską przydatna okaża się mata.

Jak sami widzicie, urządzenie to posiada kilka, a nawet kilkanaście zastosowań, co jest wręcz zaskakujące, zważywszy, że możemy kupić je już za kilkadziesiąt złotych. Oczywiście, jak każdy domowy przyrząd do ćwiczeń, kołyska również wymaga od nas odpowiedniej ilości poświęconego czasu i włożonego w ćwiczenia wysiłku, by z jej pomocą osiągnąć upragniony cel.

Czy ten artykuł był pomocny?

Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu

Allegro