Wpisz czego szukasz

Znajdziemy sprzedawców, którzy mają wszystko czego szukasz.

Wprowadź frazę

Klocki drewniane z alfabetem – pomoc w nauce czytania

Gdy dziecko rozpoczyna naukę czytania, każda forma trenowania tej umiejętności jest na wagę złota. Nauka czytania może zacząć się dużo wcześniej niż w szkole podstawowej. Dziecko zaczyna bowiem przejawiać zainteresowanie literami już w wieku dwóch lat. Aby zaspokoić jego ciekawość, można kupić mu drewniane klocki z alfabetem.

Klocki drewniane z alfabetem – pomoc w nauce czytania

Drewniane klocki z nadrukowanymi literami lub cyframi mogą być używane na dwa sposoby. Po pierwsze, mogą się nimi bawić dzieci małe, które jeszcze nie opanowały umiejętności odróżniania od siebie poszczególnych liter. Taka zabawa pozwala na poznanie kształtów każdej z nich i odróżnianie ich od siebie. Po drugie, drewniane klocki z literami alfabetu można wykorzystywać do treningu tworzenia wyrazów, sylab, a nawet krótkich zdań.

Jak wybrać dobre klocki z alfabetem? Wbrew pozorom nie jest to łatwe, bo choć kloców jest dużo, nie każde są warte polecenia. Wybraliśmy te, które znajdą zastosowanie u młodszych i starszych dzieci.

Klocki Boikido

Mogą się nimi bawić już roczne dzieci, oswajając się z nauką liter niejako przy okazji. Klocki są barwne, a kolory – intensywne i żywe. Na sześciu barwach umieszczono drukowane formy liter alfabetu. Pozostałe ścianki klocków pozostawiono bez nadruku. Klocki Boikido są wykonane z lekkiego drewna. Do kompletu dodano cztery kostki z kształtami zamiast literek oraz drewnianą podstawkę na zestaw. Niestety, brakuje w alfabecie polskich znaków, takich jak „ą” czy „ć”. Cena kompletu to 69 zł.

Marka Boikido przygotowała dla dzieci chcących się uczyć alfabetu także drewniane puzzle. To dwustronna układanka, składająca się z 52 puzzli, z których można ułożyć 26 par: wielka i mała litera. Połączenia puzzli są różne w zależności od litery, co ma pomóc dziecku w dopasowaniu poszczególnej litery wielkiej do małej i odwrotnie. Na drugiej stronie kompletu liter znajduje się ilustracja do danej litery, niestety – w języku francuskim. Zestaw puzzli kosztuje na Allegro 36,90 zł.

Klocki Mellisa and Doug

Ten zestaw spodoba się szczególnie chłopcom. Marka Mellisa and Doug wyprodukowała komplet: ciężarówka z klockami. Duet nie tyle idealny, co doskonale pomyślany. Klocki mogą stanowić zarówno podstawę do nauki alfabetu i liter, jak i po prostu towar wożony ciężarówką. Na pace pojazdu wmontowano drewniane bolce, na które nakłada się klocki – w nich z kolei wydrążono odpowiednie dziury.

Klocki Mellisa and Doug są wykonane bardzo estetycznie. Przy każdej literze nadrukowano obrazek, którego nazwa zaczyna się od danej litery. Niestety, w języku angielskim. Klocki są więc pomocą do nauki alfabetu i czytania w języku angielskim. W skład zestawu wchodzi 30 klocków i ciężarówka. Koszt zakupu to 75 zł.

Klocki Dabo

To nie są tradycyjne klocki drewniane z dodatkową funkcją alfabetu. W tym przypadku kostki o wymiarach 35 x 35 x 10 mm służą do nauki czytania czy rozpoznawania kształtów liter. W zestawie, który składa się ze 100 klocków, znajdziemy także cyfry. Na rewersie każdej litery lub cyfry są namalowane obrazki im odpowiadające.

Klocki Dabo są odpowiednie dla dzieci powyżej drugiego roku życia. Rozwijają koncentrację uwagi, inteligencję, koordynację ręka – oko. Zamknięte są w 3-litrowym plastikowym pudełku i mogą być doskonałym pomysłem na prezent. Co ważne, klocki zawierają polskie znaki alfabetu i znaki matematyczne (+, -, % i inne). Uczą więc także umiejętności matematycznych. Poza tym mogą być wykorzystywane w dziecięcej formie gry w scrabble. Cena? Klocki Dabo kupimy już za 35 zł. Za ich wersję kolorową zapłacimy 39,99 zł.

Nauka alfabetu może być przyjemna. Wcale nie trzeba do tego papieru i długopisu. Wystarczą odpowiednie klocki.

Czy ten artykuł był pomocny?

oferty sponsorowane

Artykuły z kategorii Dziecko


Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu

Allegro