Klapki dla dziecka

Klapki dla dziecka

Klapki dobrze sprawdzają się nad wodą, gdyż łatwo i szybko można je założyć. Lekki materiał nie obciąża stopy w gorące dni. Przydają się też na basenie. Wówczas należy zwrócić uwagę na antypoślizgową podeszwę. Jakie klapki dla dzieci znajdziemy na Allegro?

udostępnij

Iwona SzadkowskaIwona Szadkowska / 25-04-2016

Klapki American Club

Klapki American Club dostępne są w wersji bez paska na pięcie oraz z paskiem wokół pięty. Pierwszy model utrzymany jest w szerokiej gamie kolorystycznej zarówno dla dziewczynek, jak i dla chłopców. Łatwe i szybkie wkładanie dobrze sprawdza się na basenie. Antypoślizgowa podeszwa zapewnia odpowiednią przyczepność na śliskiej powierzchni. Koszt klapek American Club bez paska to około 20 zł.

W wersji z paskiem wokół pięty klapki również można kupić w wielu kolorach do wyboru. Pasek uniemożliwia zsunięcie się obuwia ze stopy. Klapki dobrze sprawdzają się podczas spaceru na plażę. Są wykonane z lekkiej pianki EVA. Nie obciążają stopy i zapewniają stabilność. Koszt klapek American Club z paskiem wokół pięty to około 20 zł.

Klapki japonki

Klapki japonki nie muszą podobać się wszystkim, ale z pewnością mają wiele zalet. Przede wszystkim zajmują mało miejsca w bagażu, są lekkie i bardzo przewiewne. Dla niektórych niewygodny może być pasek, który umieszcza się między paluchem stopy a kolejnym palcem. Jeżeli wykonany jest z nieodpowiedniego tworzywa sztucznego, może podrażniać skórę, dlatego warto wybrać taki model, który po przymierzeniu jest wygodny i nie uwiera. Tego typu klapki sprawdzą się raczej dla starszych dzieci.

Japonki dostępne są w wielu modelach w przedziale cenowym od 10 do 100 zł. Wybierając ten typ obuwia dla dziecka, należy przede wszystkim zwrócić uwagę na jakość wykonania i materiału.

Klapki Crocs

Popularne klapki Crocs znają chyba wszyscy. Swoim kształtem przypominają chodaki, ale są wykonane z lekkiego i bardzo trwałego materiału Croslite. Wkładka w oryginalnych klapkach została specjalnie ukształtowana, a pasek z tyłu zapewnia stabilność stopy i uniemożliwia zsuwanie się obuwia. Dodatkową zaletą Crocsów są otwory wentylacyjne. Ponadto materiał jest odporny na nieprzyjemne zapachy, łatwy w czyszczeniu i wodoodporny.

Klapki Crocs szybko wysychają, co jest szczególnie istotne, gdy korzystamy z nich w okresie letnim nad morzem, jeziorem, ale także na basenie. Stopa jest odpowiednio chroniona przed ostrymi kamykami, gorącym piaskiem, a jednocześnie ma zapewniony przewiew powietrza. Cena klapek Crocband kids to około 120 zł. Dostępne są w wielu kolorach.

Model klapek Crocs ze święcącymi elementami został wyposażony w niewymienialne światła LED. Lampki wytrzymują jednak przez długi czas i włączają się podczas użytkowania. Może się wydawać, że świecące klapki to jedynie wymysł, aby przyciągnąć uwagę malucha. Tymczasem dzieci ze świecącym obuwiem są znacznie lepiej widoczne po zmierzchu, co zapewnia bezpieczeństwo. Świecące klapki Crocs to wydatek około 150 zł.

Klapki Lemigo

Kolejną propozycją są klapki Lemigo. Dostępne są dwa rodzaje – wkładane bez paska na piętę oraz swoim wyglądem bardzo przypominające Crocsy. Są wykonane z bardzo lekkiego tworzywa EVA i sprawdzają się zarówno na basenie, jak i na plaży. Dziecko może je swobodnie zakładać i zdejmować. Antypoślizgowa podeszwa chroni przed upadkami. Koszt klapek Lemigo to około 20 zł.

Klapki Adidas

Ciekawą propozycją mogą być również klapki Adidas, model FM TRUVI K. Charakterystycznym elementem jest wkładka dopasowująca się do stopy, tzw. fit form. Dzięki temu jest miękka i komfortowa. Klapki Adidas, model FM TRUVI K, to japonki w cenie około 140 zł.

oferty sponsorowane

Czy ten artykuł był pomocny?

Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu

Allegro