Wpisz czego szukasz

Znajdziemy sprzedawców, którzy mają wszystko czego szukasz.

Wprowadź frazę

Kilka sprytnych gadżetów do twojego smartfona, które pomogą ci w nauce

Chłodniejsze noce i pożółkłe liście jednoznacznie wskazują koniec lata, nadejście jesieni i roku szkolnego, który jest czasem wzmożonej nauki dla każdego ucznia. Nie jest łatwo przestawić się z wakacyjnego trybu życia na szkolny, ale z pomocą kilku dodatków do naszego smartfona możemy tę zmianę uczynić łatwiejszą. Wrzucony w wir szkolnych obowiązków uczeń musi pamiętać przede wszystkim o odrobieniu zadań domowych. Nie jest łatwo, skoro jeszcze niedawno było lato i częściej wspominamy beztroskie wakacje niż skupiamy się na nauce.

Konrad Zieliński
Konrad Zieliński 21-09-2015

Czas czytania: 5 min

Kilka sprytnych gadżetów do twojego smartfona, które pomogą ci w nauce

Sprostaj wielu zadaniom jednocześnie

Aby sprostać wielu obowiązkom, a jednocześnie nie stracić kontaktu z przyjaciółmi, warto zaopatrzyć się w słuchawkę bluetooth. Na rynku mamy wielki wybór spośród słuchawek pracujących w technologii bluetooth. Polecam zwłaszcza słuchawkę Nokia bh-112 z racji niskiej ceny, kompaktowego kształtu oraz dostępności w wielu kolorach (różowym, zielonym, niebieskim, żółtym, czarnym i białym). To urządzenie posiada wygodne gumki w trzech rozmiarach oraz pozwala na prowadzenie rozmów do 5 godzin. Jeśli potrzebowalibyście szerszego zastosowania słuchawki bluetooth, warto skusić się na produkt Nokia bh-111 dzięki któremu możemy również słuchać naszej ulubionej muzyki np. w drodze do szkoły, poprzez zastosowanie dwóch stereofonicznych słuchawek dousznych z mikrofonem oraz pilota z modułem bluetooth. Warto zaznaczyć, że istnieje możliwość podłączenia każdych słuchawek z wyjściem jack 3,5 mm, dzięki czemu nawet nasze stare ulubione słuchawki zamienimy w słuchawki bluetooth. Jak wiele zyska uczeń, korzystając ze słuchawek bluetooth? Podczas nauki będzie mógł prowadzić konwersację z kolegą lub koleżanką, wzajemnie uzupełniając swoją wiedzę, a wiadomo – co dwie głowy to nie jedna. Ponadto, gdy będziemy chcieli pouczyć się w spokoju, z dala od powiadomień aplikacji społecznościowych, które potrafią odciągnąć od nauki nawet najpilniejszego ucznia, telefon przeczyta nam przychodzące smsy, tak, aby nie ominęła nas ważna wiadomość. Wolne ręce podczas rozmów ze znajomymi to świetna okazja do wykonywania zadań domowych z plastyki, techniki czy informatyki.

Pomocne drobiazgi

Ile razy zdarzało się, że chcieliśmy odrobić zadania domowe i oglądać przy tym ulubiony serial? Jak łatwo byłoby korzystać z jeszcze jednego ekranu, na którym moglibyśmy wyświetlać dokument w pliku pdf czy doc. Problem tylko w tym, że aby zrealizować te pomysły, potrzebna jest podpórka. Na rynku są dostępne silikonowe podpórkiz przyssawką, które ułatwią Ci pracę i zabawę. Podpórki kosztują zaledwie kilka złotych, są dostępne w wielu kolorach i kształtach. Po przyczepieniu podpórki do smartfona możemy go postawić w pozycji poziomej lub pionowej. Możemy, dzięki podpórce, wygodniej trzymać telefon – gdy obawiamy się, że smartfon wyśliźnie się nam z rąk, wystarczy złapać podpórkę między palcami. Prawda, że to proste i wygodne rozwiązanie?

Jeśli długopis – tylko z rysikiem

Kolejnym drobnym dodatkiem do smartfona jest rysik do ekranów dotykowych. Jest on kompatybilny ze wszystkimi obecnie dostępnymi dotykowymi smartfonami. Z wielu dostępnych rysików warto wybrać rysik połączony z długopisem, gdyż zawsze będziemy mieć go w piórniku. Rysik ułatwi nam obsługę telefonu w momencie, kiedy będziemy mieć mokre ręce lub gdy zrobi się zimno na dworze, a długopis z drugiej strony rysika będzie zawsze gotowy do zapisania ważnej adnotacji.

Magiczne naklejki

Dla właścicieli telefonów z modułem NFC Samsung zaproponował programowalne naklejki TecTiles, które ułatwią Ci skonfigurowanie Twojego telefonu w zależności od określonych sytuacji. Dla przykładu, możemy zaprogramować naklejkę tak, aby po zetknięciu z naszym telefonem, gdy wchodzimy na zajęcia, wyciszyła wszystkie dzwonki oraz uruchomiła np. kalkulator i edytor tekstu do sporządzania notatek. W zestawie otrzymujemy 5 naklejek, które możemy umieścić gdziekolwiek zechcemy, na drzwiach wyjściowych w domu czy na szkolnym zeszycie. Wśród ofert możemy znaleźć również tagi NFC mniej znanych producentów, które współpracują z wieloma urządzeniami opartymi o system Android, ale tylko oryginalne produkty dają pewność bezproblemowego użytkowania przez długi czas.

Myślę, że z pomocą kilku przedstawionych przeze mnie komórkowych gadżetów powrót do szkolnej codzienności pełnej nauki będzie prostszy i przyjemniejszy. Warto zaznaczyć, że wszystkie powyższe produkty nie kosztują dużo i każdy uczeń będzie mógł sobie pozwolić na ich zakup, a jeśli chodzi o zaproponowane zastosowania – nie wyczerpują się one na tych, które zostały wymienione.

Czy ten artykuł był pomocny?

Artykuły z kategorii Elektronika


Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu

Allegro