Keyboard dla dziecka – jaki wybrać?

Popularny keyboard to zabawka, która w mgnieniu oka zafascynuje niemowlaka. Wielofunkcyjne organki będą z kolei długo służyły dziecku w wieku przedszkolnym, które znajdzie je pod choinką albo dostanie na urodziny. Jak wybrać keyboard dla dziecka?

Magdalena Szymkuć Magdalena Szymkuć / 24-08-2016

Najlepsze organki dla niemowlaka

Interaktywne zabawki, które po odpowiedniej manipulacji przez smyka świecą albo wydają zabawne dźwięki, to najlepszy upominek dla szkraba, opanowującego kolejne umiejętności z zakresu motoryki dużej. Interaktywne organki położone np. na kanapie w pobliżu pociechy zachęcą ją do siadania albo wstawania, a przesuwane przez ciebie w niewielkiej odległości od zasięgu rączek maluszka zainspirują go do przekręcania się z plecków na brzuszek czy pełzania, a w dalszych miesiącach także do raczkowania. Jakie organki dla niemowlęcia znajdziesz na Allegro? Zwróć uwagę na dwa najpopularniejsze modele – pierwszy od BamBam, a drugi od Smily. Obie zabawki działają na baterie, przy czym BamBam przeznaczona jest dla dzieci, które skończyły rok, ale w towarzystwie uważnego rodzica mogą korzystać z niej także młodsze szkraby. Keyboard marki Smily ucieszy z kolei półrocznego smyka.

Organki BamBam wydają łącznie 28 dźwięków – odgłosów zwierząt albo charakterystycznych dla instrumentów muzycznych, które pociecha sama różnicuje, przekładając strony interaktywnej książeczki. Naciskając jeden z 12 klawiszy w kolorach: żółtym, czerwonym, zielonym i niebieskim, maluszek usłyszy jedną z 12 popularnych melodii. Klawisze świecą, dodatkowo zachęcając dziecko do zabawy.

Organki Smily to mniejsza zabawka z mniejszą liczbą funkcji, która i tak zachwyci kilkumiesięcznego brzdąca. 5 różnokolorowych klawiszy pianinka świeci w trakcie grania, a 4 przyciski z pyszczkami zwierzątek mają różne kolory i kształty, dlatego keyboard nie tylko zachęci dziecko do wkroczenia w świat muzyki, ale też do poznawania kolorów i kształtów.

Wybieramy keyboard dla przedszkolaka i starszego dziecka

Młodszy przedszkolak, który dopiero wkroczył do radosnej grupy rówieśniczej, na pewno ucieszy się z tabletu muzycznego. Dotykowy ekran z klawiszami typowymi dla organków w mgnieniu oka przeniesie twoją trzy - lub czteroletnią pociechę do świata dźwięków. W zależności od tego, jaki model komputerka wybierzesz, dziecko może po prostu zyskać interaktywną zabawkę, na której będzie mogło grać tak jak na zwykłym pianinku, wczuwając się w rolę kilkuletniego kompozytora. Świetnym pomysłem na prezent dla pociechy ciekawej świata jest tablet muzyczny z funkcjami edukacyjnymi, w której smyk znajdzie nie tylko klawisze do samodzielnego grania, ale także inne funkcje, takie jak odgłosy zwierząt czy melodie odgrywane przez instrumenty muzyczne. Komputerek tego typu to świetny pomysł na niewielki upominek z okazji Dnia Dziecka czy imienin – kosztuje 20-30 zł, a wprawia w zachwyt chyba każdego trzylatka.

Starsze przedszkolaki i dzieci, które mają zadatki na małych muzyków, z pewnością nie chcą poprzestać na zabawie interaktywnym komputerkiem. Dla utalentowanej pociechy najlepsze są bardziej zaawansowane keyboardy, z wieloma różnymi trybami gry, efektami dźwiękowymi i melodiami. Zwróć również uwagę na elementy, które można podpiąć do instrumentu – dziecko ucieszy się z mikrofonu, a rodzice, którzy cenią sobie ciszę, nie będą mogli nachwalić się wyjścia na słuchawki. Dla przedszkolaka, który potrafi czytać nuty, warto wybrać organki ze stojakiem do nut. Pomyśl także o sposobie zasilania – jeżeli wiesz, że dziecko nie będzie mogło oderwać się od klawiszy, wybierz instrument zasilany sieciowo, innym smykom powinny wystarczyć organki na baterie.

Jakie keyboardy znajdziesz na Allegro?

1.Keyboard Meike z serii MK, czyli profesjonalny sprzęt z wyświetlaczem LCD, złączem USB, utworami pokazowymi, licznymi oktawami, tonami i rytmami, kontrolą tempa i głośności, głośnikami stereo, perkusją, a także z możliwością nagrywania i odtwarzania. Koszt zakupu takiego instrumentu to minimum kilkaset złotych, dlatego warto podarować go pociesze na zakończenie przedszkola albo np. na Pierwszą Komunię Świętą.

  1. Keyboard księżniczki od Natalii to zabawka łatwa w obsłudze, marzenie kilkuletnich dziewczynek.

  2. Organki z bohaterami bajek, np. Krainy lodu, Minionków czy SpongeBob. Wyposażone w najważniejsze funkcje, które urozmaicą przedszkolakowi muzyczne zabawy. Zabawki, w zależności od modelu, wyposażone są w różne tryby, regulację rytmu i tempa oraz funkcje nagrywania i odtwarzania własnych utworów, dziecko może także słuchać utworów demonstracyjnych odtwarzanych przez organki. Licencjonowane keyboardy, zasilane na baterie, możesz kupić w cenie od 70 do 150 zł.

Keyboard to, obok gitary i perkusji, zabawka muzyczna, którą warto sprezentować przedszkolakowi. Zabawa w komponowanie albo śpiewy przy własnym akompaniamencie sprawiają dziecku mnóstwo frajdy i rozwijają jego twórcze zdolności.

Czy ten artykuł był pomocny?

Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu

Allegro