Wpisz czego szukasz

Znajdziemy sprzedawców, którzy mają wszystko czego szukasz.

Wprowadź frazę

Key finder – czyli jak już nigdy nie zgubić kluczy

Ile razy zapomniałeś kluczy od domu, wychodząc z pracy? Ile razy zdarzyło ci się zapomnieć, gdzie zostawiłeś kluczyk do samochodu? Jeżeli te sytuacje nie są ci obce, powinieneś zaopatrzyć się w urządzenie typu key finder, które w każdej chwili za pomocą smartfonu pozwoli ci namierzyć zgubę.

Michał Gruszka
Michał Gruszka 04-09-2015

Czas czytania: 4 min

zamknij

Key finder – czyli jak już nigdy nie zgubić kluczy

Brelok do znalezienia kluczy

Pamiętacie breloki do kluczy, które reagowały na głośne gwizdanie? Gwizdnięcie powodowało, że brelok uaktywniał alarm dźwiękowy, co zdecydowanie ułatwiało odnalezienie kluczy np. w stercie ubrań. Minęło parę lat od czasów, gdy tego typu breloki robiły prawdziwą furorę i choć również dziś dość łatwo je kupić, także na Allegro, to obecnie, gdy wszystko jest smart, inteligentne i na stałe spięte bezprzewodowo z naszym komputerem czy smartfonem, owa rewolucja nie mogła ominąć także tego typu gadżetów.

Na Allegro możemy znaleźć różnego rodzaju breloki, dzięki którym już nigdy nie będziemy musieli przeszukiwać całego domu czy biura w poszukiwaniu kluczyków do samochodu czy mieszkania. Nie trzeba będzie również umieć głośno gwizdać, co jak wiadomo nie każdy potrafi. Wystarczy, że kupimy odpowiedni brelok komunikujący się bezprzewodowo z naszym smartfonem w energooszczędnej technologii Bluetooth 4.0 Low Energy.

Jak działa brelok do znajdowania kluczy?

Do działania urządzenie wymaga tylko telefonu i odpowiedniej aplikacji. W powszechnej sprzedaży są breloki, które współpracują z urządzeniami działającymi na bazie mobilnego systemu operacyjnego Android oraz iOS. Można też spotkać takie, które współdziałają ze smartfonami z systemem Microsoftu – Windows Phone.

Brelok parujemy z telefonem jak każde inne akcesorium komunikujące się przez Bluetooth. Wystarczy uruchomić specjalną aplikację, wyszukać je w liście widocznych urządzeń Blueooth z poziomu ustawień i podłączyć się do niego jednym dotknięciem ekranu. Tak sparowany brelok będzie cały czas sprawdzał, czy nasz telefon jest w pobliżu (w zależności od specyfikacji i wprowadzonych ustawień).

Natomiast energooszczędna technologia sprawi, że mimo ciągłej komunikacji bateria telefonu nie będzie nazbyt eksploatowana, a ta wbudowana w brelok spokojnie wystarczy nawet na rok ciągłej pracy.

Kiedy już zdarzy nam się zapodziać zabezpieczone nim klucze, wystarczy uruchomić aplikację, a w niej funkcję poszukiwania zguby. Brelok – podobnie jak te modne przed laty – zacznie wydawać dźwięki ułatwiające ich odnalezienie.

Producenci breloków bardzo często w swoich programach instalują swego rodzaju radar zasięgu, który pozwala odszukać klucze, nawet gdy są schowane pod stertą ubrań, uniemożliwiając usłyszenie alarmu. Radar wyświetla nam, jak daleko znajdujemy się od breloka.

Brelok a duża odległość od zgubionego klucza

Co jednak w przypadku, gdy o zgubionych kluczach dowiemy się już z dala od nich, gdzie zasięg Bluetooth nie pozwoli ich odnaleźć? Żaden problem. Brelok w chwili, gdy utraci połączenie z telefonem, oznacza miejsce, w którym po raz ostatni miał z nim kontakt. Dzięki temu stojąc pod drzwiami domu, możemy w łatwy sposób sprawdzić w aplikacji, że po raz ostatni połączenie z kluczami mieliśmy w biurze, w którym je zostawiliśmy.

Jeżeli zdarza się nam taka sytuacja dość często, warto rozejrzeć się za brelokiem, który nie tylko monitoruje miejsce, w którym stracił połączenie i oznacza je na mapie, ale potrafi także uruchomić alarm w telefonie i breloku w chwili, gdy dojdzie do utraty tego połączenia. Taki brelok sprawi, że już nigdy nie wyjdziesz z pracy bez kluczy do domu.

Spora część tego typu breloków jest wyposażona w funkcje dodatkowe. Najczęściej można znaleźć specjalny przycisk, który mając klucze z przypiętym brelokiem, pozwala odszukać zapodziany w domu telefon. Wystarczy taki przycisk przytrzymać, by z głośnika zagubionego smartfonu rozległ się głośny alarm. Jeszcze inną funkcją jest zdalny spust migawki aparatu. Wystarczy ustawić telefon w dowolnym miejscu, oddalić się od niego i naciskać przycisk na breloku, by ten zdalnie wcisnął spust migawki.

Takie nowoczesne breloki Bluetooth nie są drogie. W zależności od tego, czy są markowe, jakie funkcje dodatkowe mają oraz na ile wystarczy bateria, kosztują od kilkunastu do ponad 100 złotych za sztukę. Na Allegro najprościej znaleźć je, wpisując w wyszukiwarkę frazę „brelok bluetooth”.

Czy ten artykuł był pomocny?

Artykuły z kategorii Elektronika


Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu

Allegro