Wpisz czego szukasz

Znajdziemy sprzedawców, którzy mają wszystko czego szukasz.

Wprowadź frazę

Karty doładowań – świetny pomysł na prezent dla każdego

Ile razy całymi dniami głowiliście się nad prezentem dla bliskiej osoby? Nawet jeśli kogoś bardzo dobrze znamy, to wybranie odpowiedniego podarunku nie jest zadaniem łatwym. Ale jest bardzo proste rozwiązanie tego problemu – karty podarunkowe. Wybór jest ogromny i dla każdego znajdzie się coś odpowiedniego.

Damian Jaroszewski
Damian Jaroszewski 14-01-2020

Czas czytania: 5 min

FacebookTwitter

Karty doładowań – świetny pomysł na prezent dla każdego

Sam nie zliczę, ile razy głowiłem się godzinami, dniami czy nawet tygodniami nad prezentem dla przyjaciela lub kogoś z rodziny. To zawsze szalenie trudny wybór, bo rzadko kiedy wiemy, co dokładnie dana osoba chciałaby otrzymać. Płyta z muzyką, może jakaś gra, a może Blu-ray z ulubionym filmem? Możliwości mamy naprawdę sporo. Ale czy jest jakiś sposób, aby zakup prezentu sobie ułatwić? Oczywiście, że tak. Do tego między innymi służą karty podarunkowe i kody doładowania.

Karty doładowań, czyli co?

Karty doładowań, jak sama ich nazwa wskazuje, pozwalają na doładowanie konta odpowiednią sumą pieniędzy. Tego typu formę płatności ma w swojej ofercie kilka najpopularniejszych serwisów czy też usług, np. Spotify, PlayStation, Netflix, Xbox, Origin, Apple Store czy nawet markety mobilne, czyli chociażby Sklep Play. Zasada jest bardzo prosta – jeśli kupujesz kartę podarunkową o wartości 50 zł, to właśnie tyle masz do wydania w danej usłudze. Co ważne, czasami można trafić na promocje, dzięki którym konto można doładować w niższej cenie, niż ostatecznie będziemy mogli przeznaczyć na zakupy.

Dlaczego to świetny prezent?

Czy karta podarunkowa to dobry pomysł na prezent? Moim zdaniem tak. Po pierwsze, nie idziemy na całkowitą łatwiznę i nie dajemy komuś po prostu pieniędzy, aby sam sobie coś kupił. Niektórzy mogą źle odebrać aż takie ułatwienie. Tymczasem kupując kartę podarunkową, musimy jednak wykazać się pewnego rodzaju znajomością obdarowywanego. Dlaczego? Raczej nie ma większego sensu kupowanie komuś doładowania Apple Store, gdy ten w ogóle nie ma sprzętów Apple i nie jest zaznajomiony z ekosystemem nadgryzionego jabłka. To samo tyczy się np. kodów doładowania do PlayStation Store. Kupowanie ich komuś, kto na co dzień gra na komputerze lub konsoli Microsoft Xbox, raczej byłoby wpadką.

Jednocześnie trochę zdejmujemy z siebie obowiązek dokładnego wybierania prezentu. Karta podarunkowa sprawi, że otrzymujący podarunek sam będzie mógł wybrać sobie to, co odpowiada mu najbardziej. Na przykład w PlayStation Store, Xbox Store lub Origin może kupić wymarzoną od dawna grę, na którą sam nie mógł sobie pozwolić. Z kolei wspomniany Apple Store pozwoli na zakup płyty ulubionego artysty w wersji cyfrowej, ebooka lub ukochanego filmu, również w wersji cyfrowej. Podsumowując – nie idziemy na łatwiznę, a jednocześnie obdarowywany będzie miał możliwość wyboru tego, co najbardziej mu odpowiada. Można powiedzieć, że każdy w tej sytuacji powinien być zadowolony.

Jakiego rodzaju karty podarunkowe mamy do wyboru?

W Polsce wiele serwisów i usług oferuje możliwość doładowywania konta przy pomocy kart podarunkowych. Do zdecydowanie najpopularniejszych należą:

  • Spotify – doładowanie konta odpowiednią kwotą pozwala na miesiąc lub dłużej nie martwić się o konto w wersji Premium, które pozwala na słuchanie muzyki bez reklam i ma wiele dodatkowych funkcji.

  • Netflix – tutaj sprawa jest prosta. Dzięki doładowaniu konta na Netflixie nie musimy się martwić o dostęp do ulubionych seriali, programów czy filmów.

  • PlayStation – doładowanie PlayStation wzbogaca konto użytkownika o odpowiednią kwotę, którą następnie można przeznaczyć na gry na konsole PlayStation 4, PlayStation 3 czy nadchodzące wielkimi krokami PlayStation 5. Z takiego prezentu na pewno ucieszy się każdy posiadacz konsoli marki Sony. Niektóre doładowania służą też do zakupu PlayStation Plus, czyli konta premium, które pozwala na granie online. W jego ramach użytkownicy co miesiąc otrzymują darmowe gry.

  • Xbox – podobnie jak w przypadku PlayStation, tylko tutaj gry możemy kupić w sklepie Xbox i na konsole firmy Microsoft, a także komputery osobiste. Działa to dokładnie tak samo, jak w przypadku PlayStation. W ofercie dostępne są też doładowania Xbox Live Gold, które działają tam samo jak PlayStation Plus.

  • Apple Store & iTunes – za pomocą tej karty doładujemy swoje konto Apple. Kwotę możemy wydać na wszystko, co znajduje się w cyfrowych sklepach firmy z Cupertino. Oznacza to zarówno ebooki, magazyny, filmy, muzykę, jak i aplikacje oraz gry mobilne.

  • Google Play – dokładnie to samo co w przypadku Apple, tylko tutaj doładowujemy konto Google. W ten sposób również możemy kupować aplikacje, gry, filmy, książki cyfrowe, magazyny czy muzykę.

Karta podarunkowa to prosty, ale dobry pomysł na prezent dla przyjaciela lub kogoś z rodziny. Do wyboru mamy różne usługi i serwisy, a nawet konkretne gry, np. do FIFY 20.

Czy ten artykuł był pomocny?
FacebookTwitter
FacebookTwitter

oferty sponsorowane

Artykuły z kategorii Kultura i rozrywka


Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu

Allegro