Karaoke dla małego melomana

„Śpiewać każdy może, trochę lepiej lub trochę gorzej” – a przecież nie o to chodzi, jak to komuś wychodzi, ale o przyjemność i świetną zabawę najlepiej zestawem do karaoke. Mały meloman będzie mógł rozwijać swój talent, doskonale się przy tym bawiąc.

Mariola Krzyżak Mariola Krzyżak / 27-08-2015

Dlaczego muzyka jest potrzebna dzieciom?

Muzyka wpływa kojąco na każdego człowieka, także na dzieci. Już w trakcie życia płodowego jesteśmy podatni na pozytywny wpływ określonych melodii. Niektóre matki decydują się na stymulowanie rozwoju maluszków właśnie poprzez puszczanie im odpowiedniej muzyki. Noworodki też często uspokajają się przy ulubionych kompozycjach. Niemowlaki uwielbiają, kiedy mama trzymając je w ramionach, nuci kołysanki. Naukowcy już dawno dowiedli, że muzyka wpływa niezwykle dobrze nie tylko na prawidłowe kształtowanie się mózgu, ale także wspomaga rozwój psychoruchowy dzieci. Dlatego w procesie wychowania rekomenduje się rodzicom uwrażliwianie maluchów na muzykę. Bez względu na rodzaj rozrywki: taniec, gra na instrumentach, śpiewanie – każdy sposób jest dobry na to, aby oswajać swoje pociechy z ekspresją muzyki i uczyć je dostrzegania jej piękna. Przede wszystkim muzyka daje dzieciom mnóstwo radości. Dlatego też, jeżeli widzisz, że twój maluch lubi śpiewać, warto pielęgnować tę pasję, kupując mu w prezencie np. zestaw do karaoke.

Karaoke dla maluszków

Małe dzieci, które właśnie uczą się mówić pełnymi zdaniami lubią też śpiewać. To doskonale wspomaga naukę mowy i poprawia wymowę. Dlatego, jeżeli maluch lubi uczyć się nowych piosenek, to zabawa w karaoke może sprawić mu mnóstwo frajdy. Większość zestawów do karaoke przeznaczona jest dla dzieci, które skończyły 3 lata. Doskonałym pomysłem na prezent dla małego melomana może okazać się pianinko z karaoke. Keyboard wyposażony jest zazwyczaj w mikrofon, który pozwala na śpiewanie. Dodatkowo maluch może również podejmować próby gry na instrumencie lub puszczać sobie wesołe melodyjki. Dziewczynki natomiast będą zainteresowane z pewnością lalkami Winx z karaoke. W zestawie, oprócz ukochanej zabawki, znajdują się płyty DVD z piosenkami do śpiewania.

Karaoke dla małych piosenkarzy

Karaoke to świetny sposób na nudę w pochmurny dzień albo pomysł na rozrywkę podczas urodzinowego przyjęcia. Śpiewanie ulubionych hitów przy akompaniamencie to gwarancja doskonałej zabawy! Twój maluch przez chwilę może poczuć się jak prawdziwy piosenkarz. Pomóc w tym mogą mikrofony do karaoke ze statywem. Taki sprzęt pozwala dziecku wyobrazić sobie siebie na scenie podczas prawdziwego występu. Jeżeli natomiast mały meloman preferuje większą swobodę ruchu, to z pewnością przypadnie mu do gustu przenośny mikrofon do karaoke. Początkujący piosenkarz dzięki takim zabawkom będzie mógł nie tylko ćwiczyć swój głos, poczucie rytmu, ale także będzie rozwijać swoją pamięć. A do tego śpiewanie to ogromna dawka satysfakcji, która wprawi twoje dziecko w doskonały nastrój. Zabawa w karaoke może także okazać się przydatna w nauce języków obcych. Karaoke z angielskimi piosenkami może pomóc oswoić się kilkulatkowi z nieznanym językiem. Wiadomo, że nowe słówka dzieci najlepiej zapamiętują w trakcie świetnej zabawy.

Uwielbiane przez dorosłych karaoke to także doskonały sposób na radosną zabawę dla dzieci. Dzięki takiemu sprzętowi możesz rozwijać w kilkulatku wrażliwość muzyczną, a także stymulować jego rozwój. A wszystko to w atrakcyjnej dla maluchów formie. Domowe karaoke możecie urządzać sobie wspólnie podczas rodzinnych wieczorów – genialna rozrywka i mnóstwo śmiechu gwarantowane. Zabawa w śpiewanie to też świetny pomysł na zagospodarowanie dzieciom czasu podczas urodzin lub innych przyjęć. Wspólne śpiewanie sprawia w końcu jeszcze więcej frajdy.

Czy ten artykuł był pomocny?

Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu

Allegro