Wpisz czego szukasz

Znajdziemy sprzedawców, którzy mają wszystko czego szukasz.

Wprowadź frazę

Kapelusze na plażę dla niej

Kapelusz to jeden z nieodłącznych elementów ekwipunku, który zabieramy na plażę. Chroni głowę przed przegrzaniem, a włosy przed niszczącym promieniowaniem. Kapelusz przeciwsłoneczny składa się z ronda i główki. Zazwyczaj wyplatany jest z liści palmy, słomy lub trzciny. Latem najlepiej nosić kapelusze wykonane ze słomy lub cienkiego płótna.

Paulina Banaśkiewicz-Surma
Paulina Banaśkiewicz-Surma 24-06-2016 aktualizacja: 08-05-2018

Czas czytania: 4 min

FacebookTwitter

Kapelusze na plażę dla niej

Jak prawidłowo wybrać kapelusz na plażę?

Kapelusz na plażę powinien spełniać kilka podstawowych warunków: odpowiadać kształtowi kobiecej twarzy, zostać dopasowany do jej wzrostu i kształtu sylwetki. Natomiast o wyborze koloru nakrycia głowy decyduje typ urody kobiety.

  1. Rozmiar kapelusza na plażę. Nakrycie nie powinno być zbyt duże, ponieważ będzie spadać z głowy, ale też nie może być zbyt małe, gdyż będzie uciskać. Aby wybrać odpowiednią wielkość kapelusza, powinniśmy zmierzyć obwód głowy (rozmiar S to około 54–55 cm, M – 56–57, zaś L – 58–59 itd.).

  2. Kapelusz a wzrost kobiety. Niewysokie i szczupłe kobiety będą prezentować się niekorzystnie w kapeluszu z dużym rondem i nadmierną liczbą ozdób. Powinny zatem zdecydować się na model z małym rondem. Natomiast niewielkie nakrycie głowy nie jest zalecane kobietom o bujnych kształtach i zmagających się z nadwagą. W ich przypadku mały kapelusz sprawi, że głowa i sylwetka będą wydawać się większe niż są w rzeczywistości. Wysokie panie (mające powyżej 170 cm wzrostu) mają pełną dowolność w doborze nakrycia głowy – w każdym modelu będą się dobrze prezentować.

  3. Kolor kapelusza. Nakrycie głowy na plażę znajduje się tuż przy twarzy, dlatego jego odcień należy dobierać, uwzględniając typ kolorystyczny urody: dla zimnych przeznaczone są kapelusze w kolorach z domieszką niebieskiego, dla ciepłych – z dodatkiem żółci. Kobiety o cerze naczyniowej, która wykazuje skłonność do przebarwień i zaróżowienia w obszarze policzków, nie powinny decydować się na zakup kapelusza w odcieniu czerwieni, ponieważ podkreśli on niedoskonałości występujące na twarzy. Warto zapamiętać, że jasne nakrycia głowy optycznie ją powiększają.

  4. Fason kapelusza a kształt twarzy. Kobieta o owalnej twarzy będzie wyglądać dobrze w niemal każdym fasonie kapelusza na plażę. W przypadku twarzy okrągłej należy wybrać model, który optycznie ją wysmukli, a zatem nakrycie głowy o pionowych lub trójkątnych liniach (nieodpowiedni jest kapelusz z szerokim rondem, który optycznie poszerza). Aby złagodzić rysy kwadratowej twarzy, należy wybrać kapelusz o zaokrąglonych kształtach. Nietrafionym zakupem będzie model zsunięty do tyłu, ponieważ wyeksponuje kości szczęki. Natomiast kobiety o wąskiej twarzy powinny nosić kapelusz z szerokim rondem i niską główką, a unikać nakrycia głowy z zadartym daszkiem.

Przegląd modeli kapeluszy na plażę

woman in the hat on the beach

Na Allegro jest dostępny słomkowy kapelusz na plażę o dużym falującym rondzie (wykonany z imitacji słomy, która się nie łamie). Występuje w wariantach z ozdobą w postaci wstążki lub bez tej dekoracji. Zwolenniczki naturalnych materiałów mogą zdecydować się na kapelusz ażurowy ozdobiony kokardką lub wykonany z trawy morskiej. Model ażurowy jest dostępny w szerokiej gamie kolorystycznej, ostatnio – w czerni, beżu i brązie.

Kapelusz to nakrycie głowy, które możemy nosić nie tylko w trakcie plażowania. W zależności od wybranego fasonu może stanowić uzupełnienie miejskich stylizacji w stylu boho oraz festiwalowego looku.

Czy ten artykuł był pomocny?
FacebookTwitter
FacebookTwitter

Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu

Allegro