Wpisz czego szukasz

Znajdziemy sprzedawców, którzy mają wszystko czego szukasz.

Wprowadź frazę
Zdaniem eksperta

Kamery sportowe z nagrywaniem w rozdzielczości 4K – polecane modele

Ekstremalne wyczyny czy atrakcyjne wypady turystyczne – do wspomnień o nich wraca się latami. Dzisiaj można je również utrwalać na bieżąco podczas ich wykonywania.

Jakub Woźnica
Jakub Woźnica 27-12-2015 aktualizacja: 03-09-2018

Czas czytania: 5 min

Kamery sportowe z nagrywaniem w rozdzielczości 4K – polecane modele

Kamery sportowe to produkt specyficzny. Nie przypominają wyglądem tradycyjnych kamer i aparatów. Po pierwsze są małe, wytrzymałe i wodoszczelne. Mają mocowania, dzięki którym można je zamontować niemal wszędzie, a to daje duże możliwości zapisu obrazu także w rozdzielczości 4K. Przedstawiamy kamery tego typu warte uwagi.

GoPro Hero 5 Black

Nagrywanie odbywa się w rozdzielczości od 4K do 30 klatek na sekundę. Materiał wideo jest płynny dzięki elektronicznej stabilizacji obrazu. Wodoszczelny GoPro Hero 5 Black ma korpus pokryty gumowym materiałem. Można z nim schodzić pod wodę do 10 m bez konieczności stosowania etui ochronnego, jak w poprzednim modelu – Gopro 4. Ta kamera jest łatwa w obsłudze dzięki ekranowi dotykowemu i sterowaniu głosem. Ekran dotykowy powinien jednak zostać bardziej dopracowany, ponieważ jego szybkość reakcji i płynność działania zostawiają wiele do życzenia. Dzięki GPS jest dostępna informacja o miejscu nagrania materiału. Podwójny mikrofon (jeden z przodu, drugi z tyłu) w dużym stopniu redukuje szum wiatru, poprawiono też wydajność rejestracji dźwięku. W tym aspekcie GoPro wyprzedza konkurencję. Ładowanie za pomocą kabla USB usprawnia obsługę urządzenia.

Sony FDR-X3000R

Jedna z najdroższych kamer dostępnych w sprzedaży. Wysoka cena wynika zapewne z udostępnienia w niej optycznej stabilizacji obrazu. Kamera Sony FDR-X3000R została wyposażona w pływający system soczewek. Przeciwdziała on ruchowi ręki, co zapewnia bardziej stabilny obraz niż w urządzeniach konkurencyjnych, w których zastosowano elektroniczną stabilizację obrazu, np. w GoPro Hero 5 Black. Jakość nagrywania jest bardzo dobra, szybkość odtwarzania jest również na wysokim poziomie. Do zestawu dołączono pilot zdalnego sterowania, który można zamontować na nadgarstku, ułatwiając w ten sposób robienie selfie. Nowy pilot zdalnego sterowania jest lżejszy i mniejszy niż w starszych modelach. Za jego pomocą można włączyć kamerę i wyregulować zoom cyfrowy. Możliwy jest także podgląd nagrywanego obrazu, ale niestety działa on z kilkusekundowym opóźnieniem.

Kamerę wyposażono w czytnik kart microSD. Wraz z baterią kamera waży 112 g.

Yi 4K+

Jakość wideo jest bardzo dobra (4K – do 30 klatek na minutę), co gwarantuje podobną jakość zdjęć. Kamerę wyposażono w elektroniczną stabilizację obrazu. Yi 4K+ to aparat wykonany z wysokiej jakości materiałów. Jego cena zachęca do zakupu. Niestety ten model nie ma wodoszczelnej obudowy, a to dyskwalifikuje tę kamerę w oczach pasjonatów sportów wodnych czy zimowych. Ma natomiast ekran dotykowy, który działa szybciej i lepiej niż GoPro Hero 5. Wyświetlacz (2,19 cala) o rozdzielczości 640 x 360 pikseli jest wystarczająco jasny i ostry, aby komponować ujęcia, a także zmieniać ustawienia aparatu. To kamera idealna na turystyczne eskapady czy wycieczki rowerowe, pod warunkiem że nie pada.

Garmin VIRB Ultra 30

To sztandarowy produkt firmy Garmin. Garmin VIRB Ultra 30 jest kamerą opracowaną pod kątem potrzeb sportowców. Wyposażono ją w czujnik GPS, akcelerometr, żyroskop, wysokościomierz i kompas. Pozwala na zapisywanie danych telemetrycznych (współrzędne geograficzne miejsca nagrywania, prędkości i odległości). Obsługuje również czujniki, takie jak monitor tętna i licznik rowerowy za pośrednictwem połączenia ANT + i Bluetooth. Dane ze wszystkich podłączonych czujników są zapisywane w tle filmu. Obraz na wysokim poziomie jest ostry, oddaje szczegóły i świetnie odwzorowuje kolor. Jakość zapisu jest porównywalna z GoPro Hero 5 Black. W rozdzielczości 4K przy 30 klatkach na sekundę, 1080p na poziomie 120 klatek na sekundę, 720p 240 klatek na sekundę umożliwia nagrywanie filmów w zwolnionym tempie bez utraty jakości. Posiada funkcję cyfrowej stabilizacji obrazu. Ten model wyposażono w wymienną wodoszczelną obudowę. Czas nagrywania materiału przy maksymalnej rozdzielczości wynosi ok. 1 godz. Ma ekran dotykowy, a także funkcję sterowania głosem.

TomTom Bandit

Kamera TomTom Bandit ma kształt tuby przypominający tradycyjną kamerę – to wyróżnia ją spośród innych dostępnych na rynku urządzeń, które mają formę pudelka. Wyposażono ją w GPS, posiada wbudowane czujniki ruchu i tętna. Jakość wideo jest bardzo dobra, doskonale też odzwierciedla szczegóły. Kolory są nasycone. Jedyny minus to parametr nagrywania wynoszący 15 klatek na sekundę (przy rozdzielczości 4K). To znacznie gorszy wynik niż w modelach konkurencyjnych. Ma wydajny akumulator, który zapewnia 3 godz. nagrywania 1080p przy 30 klatkach na sekundę. Sposób montowania uchwytu do kamery to cecha, która odróżnia ten model od konkurencji. Część uchwytu kamery można obrócić o 180 stopni.

Każdy poszukiwacz sportowych wrażeń, który chce je uwiecznić, ma inne wymagania. Potrzeby pasjonatów także są różne. Oferta na rynku kamer sportowych jest bogata, nie ma więc problemu ze znalezieniem odpowiedniego sprzętu. Ponadto producenci wprowadzają do sprzedaży nowe modele, warto więc śledzić ich ofertę.

Czy ten artykuł był pomocny?

oferty sponsorowane

Artykuły z kategorii Elektronika


Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu

Allegro