Wpisz czego szukasz

Znajdziemy sprzedawców, którzy mają wszystko czego szukasz.

Wprowadź frazę

Kamera sportowa na prezent – Święta 2018

Wśród twoich bliskich lub przyjaciół jest osoba, która uwielbia sport i lubi chwalić się swoimi wyczynami? Jej pasja to pływanie, jazda na nartach, sporty ekstremalne lub podróże? To formy aktywności, w których doskonale można wykorzystać właściwości kamery sportowej.

Mikołaj Barbanell
Mikołaj Barbanell 28-11-2018

Czas czytania: 6 min

FacebookTwitter
zamknij

Kamera sportowa na prezent – Święta 2018

Z pewnością kamera sportowa będzie trafionym prezentem pod choinkę. Pozostaje jedynie pytanie, jaki model kupić. Wiele zależy od budżetu, zatem czas przejrzeć rynek kamer sportowych i wybrać odpowiednie urządzenie.

Jeśli szukamy prezentu na święta dla osoby aktywnej, to kamera sportowa będzie świetnym rozwiązaniem. Przyjrzyjmy się modelom z różnych segmentów cenowych – co oferują konkretne kamery sportowe, jaką mają rozdzielczość nagrywania (Full HD czy 4K), czy są wyposażone w system stabilizacji obrazu. Ponadto ważna jest wytrzymałość kamery – na pył, wodę czy upadki. Liczy się też czas pracy urządzenia na jednym ładowaniu baterii.

Budżetowa kamera sportowa do 300 złotych

Kamery sportowe możemy znaleźć w różnych przedziałach cenowych. Modele bez bliżej określonego producenta dostaniemy już nawet za 60–80 złotych. Oferują one rejestrowanie obrazu w rozdzielczości Full HD (1920 x 1080 pikseli), zrobienie zdjęcia i często wodoodporną obudowę w zestawie. Jednak w praktyce jakość nagrań będzie zostawiała wiele do życzenia. Do tego w tak budżetowych kamerach zawodzi stabilizacja obrazu (nawet jeśli producent zaznacza, że ta technologia została użyta w danym modelu). Jeśli zdecydujemy się zwiększyć budżet do około 150 złotych, to kupimy kamerę umożliwiającą rejestrację obrazu w rozdzielczości 4K UHD (3840 x 2160 pikseli) i najczęściej 25 klatek na sekundę. Oczywiście nadal będziemy mieli w zestawie wodoodporną obudowę, a nasze urządzenie będzie wyposażone w moduł Wi-Fi, który pozwoli przesłać filmy bezpośrednio z kamery, np. na dysk komputera lub ekran telewizora.

Jeśli jednak szukamy kamery sportowej na świąteczny prezent w tym przedziale cenowym, to warto sięgnąć po zestawy, które znajdziemy na Allegro. Na zestaw często składają się: oczywiście kamera, do tego trzy akumulatory, wodoodporna obudowa i np. statyw lub karta pamięci. Przykładem do 300 złotych będą zestawy z kamerami SJ7000 i Eken H9R. Oba modele oferują rejestrowanie obrazu w rozdzielczości 4K UHD, w tym pod wodą do 30 metrów głębokości. Mamy też możliwość nagrywania slow motion w HD (720p) i robienia zdjęć. Ponadto kamery są wyposażone w 2-calowy wyświetlacz i zasilane akumulatorem o pojemności 1050 mAh. Wystarcza to na około 90 minut pracy urządzenia. Z pewnością będzie to trafiony świąteczny prezent dla osób, które szukają budżetowej kamery na początek przygody z filmowaniem sportowych wyczynów lub podróży.

Szukamy dobrej kamery sportowej 4K

Jeśli nasz budżet jest większy niż 300 złotych, a zarazem nie chcemy szukać kamery GoPro, to mamy duże możliwości wyboru. Dodam tylko, że w przypadku GoPro do 1000 złotych znajdziemy model GoPro Hero 7 White – jest tylko jeden haczyk. Kamera rejestruje obraz w maksymalnej rozdzielczości Full HD i 60 klatkach na sekundę. W podobnej cenie znajdziemy alternatywę od firmy YI Technology, a konkretnie kamery Xiaoyi YI Action i Xiaoyi YI Action 2. Pierwsza z nich to wydatek około 800 złotych, druga zaś około 950. Obie wersje umożliwiają rejestrowanie obrazu w rozdzielczości 4K UHD i 30 klatkach na sekundę. Oczywiście wszystko odbywa się przy dobrze pracującej stabilizacji obrazu. Z kolei jeśli nasz budżet na kamerę sportową przekracza już 1000 złotych, to możemy skusić się na Xiaoyi YI Action 4K+tutaj możemy nagrywać w rozdzielczości 4K i 60 klatkach na sekundę. Należy jednak pamiętać, że elektroniczna stabilizacja obrazu działa do nagrań w maksymalnej rozdzielczości 4K i 30 klatek na sekundę. Oczywiście na Allegro znajdziemy też obudowy, które zapewnią kamerze woododporność. Kolejną propozycją będzie kamera SJCAM SJ8 Pro. Jej koszt to około 1100 złotych. W tym przypadku również możemy nagrywać w rozdzielczości 4K i 60 klatkach na sekundę (elektroniczna stabilizacja obrazu działa do 30 klatek na sekundę). W przypadku modeli YI Action 4K+ i SJ8 Pro jakość nagrań jest naprawdę dobra, również zadowalająco funkcjonuje elektroniczna stabilizacja obrazu.

Sprawdzone GoPro

Na koniec zostaje sprawdzone GoPro – czyli chyba najbardziej popularny producent kamer sportowych na rynku. Kupno tego sprzętu wiąże się z wyższą ceną. Za to wydatek rekompensuje wysoka jakość nagrań, jak i samego urządzenia. Oczywiście na Allegro znajdziemy wcześniej wspomnianą alternatywę w postaci sprzętu od innych producentów. Jednak teraz zobaczmy, jakie modele GoPro są dostępne i jakie warto podarować na świąteczny prezent. Jeśli nasz budżet oscyluje w granicach 1000 złotych, to mamy do wyboru wspomniane już GoPro Hero 7 White i GoPro Hero 7 Silver. Pierwszy model nagrywa tylko w rozdzielczości Full HD i 60 klatkach na sekundę, drugi zaś w 4K i 30 klatkach na sekundę. Obie kamery są wyposażone w standardową stabilizację obrazu. Jeśli jednak zależy nam na najlepiej wyposażonej wersji, to musimy sięgnąć po GoPro Hero 7 Black i liczyć się z wydatkiem rzędu 1900 złotych. Ten model jest wyposażony w stabilizację obrazu Hyper Smooth – trzeba przyznać, że to rozwiązanie świetnie sprawdza się podczas nagrywania nawet bardzo dynamicznych ujęć. Szukając kamer GoPro na prezent, możemy też zainteresować się starszymi modelami – ciągle bardzo dobrym Hero 6 Black, który kosztuje około 1350 złotych. Ciekawą alternatywą za około 1000 złotych będzie również GoPro Hero 5 Session.

Czy ten artykuł był pomocny?
FacebookTwitter
FacebookTwitter

Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu

Allegro