Wpisz czego szukasz

Znajdziemy sprzedawców, którzy mają wszystko czego szukasz.

Wprowadź frazę

Kamera internetowa – jaką wybrać?

Kamerka internetowa to niezbędne akcesorium do prowadzenia wideokonferencji u osób korzystających z komputera stacjonarnego. Użytkownicy laptopów często rozmawiający przez Skype’a, Hangouts i inne wideokomunikatory też powinni się zastanowić nad zakupem takiego gadżetu.

Kamera internetowa – jaką wybrać?

Coraz więcej osób rezygnuje z komputerów stacjonarnych i zamienia je na laptopy. Komputery przenośne najczęściej są wyposażone we własną kamerkę do wideorozmów, która umieszczona jest zwykle w obudowie zaraz nad ekranem. Nie oznacza to jednak, że kamerki internetowe podłączane do portu USB nie mają racji bytu.

Do czego jest potrzebna kamerka internetowa?

Akcesoria nazywane kamerkami internetowymi to rejestratory wideo, których zadaniem jest przekazywanie obrazu w czasie rzeczywistym do komputera. Nie mają wbudowanej baterii i łączą się z komputerem za pośrednictwem portu USB. Przygotowaliśmy listę kilku niedrogich kamerek internetowych wartych polecenia.

Creative Live Cam Sync HD

Bardzo tanią kamerką internetową, którą warto się zainteresować, jest model Creative Live Cam Sync HD. Jak wskazuje nazwa, zapewnia ona transmisję wideo w rozdzielczości HD, czyli 1280 na 720 pikseli. Kamerkę można wykorzystać nie tylko do prowadzenia rozmów, ale też do monitorowania mieszkania z poziomu smartfona lub komputera. Creative Live Cam Sync HD kosztuje teraz ok. 60 zł.

Logitech C270

Ta kamerka internetowa od Logitecha to podstawowy model. Kamerka pozwala na nagrywanie i transmisję wideo o rozdzielczości HD, czyli 1280 na 720 pikseli. Akcesorium zostało wyposażone w obiektyw i matrycę pozwalające wykonać zdjęcia o wielkości 3 megapikseli, ale robienie fotografii nie jest główną funkcją tego sprzętu.Producent zastosował w podłączanej do komputera kablem USB 2.0 kamerce Logitech C270 takie technologie jak FluidCrystal, które zapewniają płynniejsze przesyłanie strumienia wideo, ostrzejszy obraz i lepiej nasycone kolory. Oprócz tego gadżet korzysta z rozwiązania RightLight, które poprawia jakość wideo w kiepskich warunkach oświetleniowych. Logitech C270 to koszt około 80 zł, a w zestawie z kamerką znalazł się uchwyt ułatwiający montaż akcesorium na monitorze lub laptopie.

Logitech C920 HD Pro

Tym modelem powinny się zainteresować osoby poszukujące kamerki internetowej zapewniającej rozdzielczość transmitowanego wideo na poziomie Full HD, czyli 1920 na 1080 pikseli. W akcesorium producent umieścił obiektyw Carl Zeiss. Kamerkę internetową Logitech C920 HD Pro można zakupić teraz za ok. 300 zł.

Microsoft LifeCam HD 3000

W ofercie Microsoftu można znaleźć wiele akcesoriów komputerowych. Wśród nich są też kamerki internetowe. Modelem charakteryzującym się bardzo przystępną ceną jest Microsoft LifeCam HD 3000. Kamerka rejestruje wideo o rozdzielczości HD, czyli 1280 na 720 pikseli, i pozwala na robienie zdjęć.Ten konkretny model kamerki został oznaczony jako przetestowany z aplikacją Skype i korzysta z technologii TrueColor. Nie powinno to być zaskoczeniem, ponieważ Microsoft zajmuje się rozwojem tego wideokomunikatora. Microsoft LifeCam HD 3000 to obecnie koszt ok. 80 zł.

Microsoft LifeCam Studio

W ofercie Microsoftu można znaleźć kamerki internetowe z wyższej półki. Ciekawą propozycją jest Microsoft LifeCam Studio. Zapewnia ona transmisję w rozdzielczości Full HD, czyli 1920 na 1080 pikseli. Akcesorium cechuje się bardzo dobrą jakością wykonania i możliwością obrócenia go o 360 stopni. Microsoft wykorzystał w nim takie technologie jak TrueColor i ClearFrame. Za kamerkę internetową wyposażoną dodatkowo w mikrofon przyjdzie zapłacić ok. 300 zł.Cieszą się dużą popularnością wśród użytkowników komputerów stacjonarnych, ale posiadacze laptopów – zwłaszcza tych tańszych – też powinni zainteresować się tym akcesorium. Dobra kamerka internetowa potrafi znacznie podnieść komfort uczestnictwa w wideokonferencjach, zwłaszcza w słabo oświetlonych pomieszczeniach.

Czy ten artykuł był pomocny?
FacebookTwitter
FacebookTwitter

Może Cię także zainteresować


Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu

Allegro