Kalendarze na 2017 – już teraz wybierz najładniejszy model

Organizer, planer, notatnik… po prostu kalendarz. To zwykle dzięki niemu pamiętamy o dziesiątkach różnych spraw, które musimy załatwić w ciągu jednego dnia. Sposób, w jaki uporządkujemy i zorganizujemy poszczególne dni i tygodnie, przekłada się w dużej mierze na jakość i tryb pracy. Dlatego właśnie ważne jest, aby wybrać kalendarz dopasowany do swoich indywidualnych potrzeb, zamiast odłożyć na półkę ten źle wybrany, nieodpowiadający naszemu konkretnemu stylowi pracy i planowania.

Joanna Kopeć Joanna Kopeć / 10-11-2016

Do wypełnienia, skórzany, na spirali, książkowy, duży, mały, kieszonkowy, a nawet A3 – to tylko niektóre z rodzajów kalendarzy dostępnych na rynku. Przy ich wyborze ważna jest funkcjonalność, ale nie można zapominać także o wyglądzie. Jest to szczególnie ważne zwłaszcza w przypadku osób, które często widują się z klientami czy korzystają z niego w pracy. W domu natomiast sprawdzają się kalendarze nabiurkowe, które można włożyć pod przezroczystą planszę lub po prostu powiesić na ścianie. Dzięki serii kilku krótkich pytań pomożemy każdemu wybrać kalendarz najbardziej odpowiadający jego potrzebom i oczekiwaniom.

W ruchu czy w domu?

Podstawowym pytaniem, na jakie należy sobie odpowiedzieć, rozpoczynając wybór odpowiedniego kalendarza jest mobilność. Czy będziemy zabierać go ze sobą do pracy, czy też będzie on służył w domowym biurze? Jeśli zabierasz kalendarz ze sobą zawsze i wszędzie, wybierz ten książkowy lub na spiralce. W domu dobrze sprawdzi się kalendarz w formie zeszytu lub szkicownik ze spiralką na górze, dzięki któremu będziesz miał wygodny podgląd na kolejne dni tygodnia, a nawet miesiące.

Elegancki czy oryginalny?

Gdzie pracujesz? W pracy prawnika, lekarza czy biznesmena liczy się wygląd. Nawet jeśli marzysz o ekstrawaganckim kalendarzu z postacią z ulubionego filmu, to niestety nie czas ani miejsce na wybór tego typu dodatków. Elegancki, oprawiony w skórę kalendarz to najlepsze rozwiązanie, ponieważ zawsze będzie pasował do garnituru czy lekarskiego fartucha i wzbudzi szacunek klientów, pacjentów i kontrahentów. Pracując w agencji reklamowej, jako dziennikarz czy przedstawiciel innego, równie „wolnego” zawodu, możesz wybierać spośród setek przeróżnych modeli innych kalendarzy. Może okładka z twoim własnym zdjęciem lub projektem graficznym? A może kalendarz z miastami świata? Jeśli drzemie w tobie artystyczna dusza, zastanów się nad samodzielnym wykonaniem własnego, oryginalnego kalendarza. Jak go zrobić, dowiesz się poniżej.

Częstotliwość używania i ilość zadań

Jak często w ciągu dnia zaglądasz do kalendarza i jak wiele rzeczy w nim notujesz? Ważne jest, aby każda myśl i zadanie znajdowały się w osobnej linijce, a także aby między nimi znajdowała się wystarczająco duża przerwa, w której zmieści się ważna adnotacja. Używając kalendarza kilkanaście razy dziennie, powinieneś wybrać taki model, w którym dany dzień zajmuje całą stronę. Dzięki niemu ustalisz hierarchię codziennych zadań i obowiązków, a także zapiszesz pomysły na kolejne dni. Studentom, którzy muszą zapisać w kalendarzu raz na kilka tygodni termin kolokwium, wystarczy zwykłych rozmiarów kalendarz z nawet trzema dniami na jednej stronie.

Dla prawdziwych artystów

Jeśli jesteś znudzony klasycznymi lub zbyt eleganckimi wzorami kalendarzy, weź sprawy w swoje ręce i zacznij działać! Kup piękny, gruby zeszyt, notatnik lub nawet szkicownik i stwórz swój własny, oryginalny kalendarz. Szkicownik ma tę zaletę, że zwykle otwierany jest od góry, dzięki czemu lepiej sprawdzi się jako kalendarz domowy, który leży na biurku i do którego mamy wygodny dostęp. Tworząc kalendarz bardziej mobilny – do pracy czy na uczelnię, zdecyduj się na zeszyty lub notatniki na spirali, które gwarantują łatwy i wygodny dostęp do ich zawartości, bez konieczności zbyt mocnego rozginania całego kalendarza. Dają one także możliwość wykorzystania 100% kartki, czego nie da się zrobić w przypadku mniejszych kalendarzy książkowych, ponieważ ciężko się rozginają. Aby ozdobić jego okładkę, przyklej na środek ulubione zdjęcie lub wycinki z gazet albo napisz ważne motto elegancką czcionką. Przyda się do tego cienkopis lub cienki pisak w różnych kolorach. Czarna okładka z białymi napisami? Brzmi oryginalnie!

Czy ten artykuł był pomocny?

Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu

Allegro