Wpisz czego szukasz

Znajdziemy sprzedawców, którzy mają wszystko czego szukasz.

Wprowadź frazę
Zdaniem eksperta

Kabiny i osłony kabin traktorowych

Rolnicy, żeby odnowić swoje ciągniki, często decydują się między innymi na wymianę kabiny. Zapotrzebowanie na tego typu produkty stale jest wysokie. Stosunkowo niewielkim kosztem jesteśmy w stanie zmienić ciągnik. Kabiny różnią się między sobą nie tylko wykonaniem, ale także wyposażeniem.

Kabiny i osłony kabin traktorowych

Spis treści

Nowoczesne kabiny do ciągników produkowane są nie tylko ze znacznie sztywniejszych elementów, ale także są bardziej odporne na uszkodzenia podczas prac polowych niż kilkadziesiąt lat temu. Nie bez znaczenia jest także mniejsza podatność na korozję.

Rodzaje i wyposażenie kabin do ciągnika

Wymiana kabiny w ciągniku może wiązać się z chęcią poprawy komfortu pracy. Nowoczesne kabiny możemy kupić z wyposażeniem, którego fabrycznie w ciągniku nie było. Najczęściej spotkać można modele z błotnikami lub bez. Warto dodać, że nowoczesne kabiny możemy kupić z błotnikami i dachem wykonanymi z wysokoodpornego tworzywa sztucznego. Główną przesłanką za użyciem tego rodzaju tworzywa jest niska waga kabiny. Duże znacznie ma również możliwość utworzenia opływowych kształtów.

Podczas deszczu w kabinie przydadzą się elektryczne wycieraczki, a w upalne dni podnoszony dach lub szyberdach.

Dostępne są modele kabin wygłuszone od wewnątrz, co zapewnia większy komfort akustyczny. W kabinie ciągnika nie może się także obejść bez oświetlenia wnętrza oraz miejsca do montażu radia wraz z instalacją elektryczną.

Niezwykle praktycznym elementem, w jaki może być wyposażona nowoczesna kabina ciągnika, jest oświetlenie zewnętrzne. Na pewno będzie ono nieocenione przy pracy podczas zmroku.

Wyposażenie dodatkowe kabin ciągnikowych

Oprócz standardowego wyposażenia kabin ciągnikowych możemy zamówić pewne dodatkowe elementy. Do najbardziej przydatnych można zaliczyć np. nagrzewnicę i klimatyzację. Są to jednocześnie najdroższe elementy wyposażenia dodatkowego. Warto domówić do kabiny gniazda USB, które przydadzą się do ładowania urządzeń mobilnych.

Decydując się na odnowienie ciągnika oraz wyposażenie go w nową kabinę, warto pomyśleć o fotelu kierowcy. Najlepszy będzie model z szerokim zakresem regulacji, podłokietnikami, regulacją siły nacisku w stosunku do masy ciała oraz odpowiednim wyprofilowaniem, zapewniającym prawidłowe podparcie.

Popularny i niedrogi gadżet, a jednocześnie znacznie ułatwiający manewrowanie ciągnikiem, jaki warto kupić, to gałka na kierownicę. Koszt – ok. 10 zł.

Ile kosztuje nowa kabina do ciągnika?

Rozpiętość cenowa kabin jest dosyć duża; wszystko zależy głównie od rodzaju kabiny oraz wyposażenia. Najtańsze modele można kupić już za ok. 2500 zł, a najdroższe za 9000 zł.

Różnice najłatwiej prześledzić na kabinach do tego samego ciągnika. Najpopularniejszym ciągnikiem, do którego można kupić kabinę, jest Ursus C-330 lub C-360.

Za 2500 do 3000 zł jesteśmy w stanie kupić najbardziej podstawową kabinę do Ursusa C-360. Nie ma ona błotników ani oświetlenia. Wyposażona jest jedynie w lusterka i uchylną tylną szybę.

W cenie około 4000 zł dostępne są kabiny z błotnikami, uchylnym dachem, tylną szybą oraz podstawowym wygłuszeniem.

Najdroższa kabina to koszt 9000 zł i posiada praktycznie wszystko, co można mieć w ciągniku. Mamy w niej pełne oświetlenie wewnętrzne i zewnętrzne, instalacje i miejsce na radio, klimatyzację, nagrzewnicę, wycieraczki ze spryskiwaczami, szyberdach oraz tapicerowane wnętrze.

Czy ten artykuł był pomocny?

Artykuły z kategorii Motoryzacja


Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu

Allegro