Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług. Jeżeli nie zmienisz ustawień, będą one zapisywane w pamięci Twojego urządzenia.

„Just Dance 2015” – recenzja gry

Posiadacze konsol z kontrolerem ruchowym mają do wyboru kilka serii gier tanecznych. Jedną z nich jest multiplatformowe „Just Dance”, a jej najnowsza odsłona to „Just Dance 2015”.

Piotr Grabiec Piotr Grabiec / 09-06-2015

Posiadacze konsol do gier z dodatkowym kontrolerem ruchowym bardzo często wybierają gry taneczne. Zadaniem gracza jest dokładne wykonywanie ruchów wyświetlanych na ekranie telewizora. Kontroler ruchowy za pomocą wbudowanych kamer sprawdza, czy osoba stojąca przed telewizorem dobrze poradziła sobie z wykonaniem kolejnych figur.

Seria „Just Dance”

Jedną z serii gier tanecznych wykorzystujących kontroler ruchowy jest „Just Dance”. Za kolejne odsłony cyklu odpowiedzialny jest Ubisoft. Do tej pory wydanych zostało już sześć gier z serii „Just Dance”. Pierwotnie tytuły trafiły na platformę Wii, ale „Just Dance 2015” mogą uruchomić posiadacze kontrolera Kinect obu generacji oraz PlayStation Eye i PlayStation Camera.Pierwsze cztery gry z cyklu były kolejno numerowane. Po „Just Dance”, „Just Dance 2”, „Just Dance 3” i „Just Dance 4” przyszła kolej na „Just Dance 2014” oraz najnowsze „Just Dance 2015”. Ostatnia część z serii trafiła na konsole Xbox 360 i Xbox One od Microsoftu, PlayStation 3 i PlayStation 4 od Sony oraz Nintendo Wii U.

„Just Dance 2015” to gra muzyczno-taneczna

Nowa gra z cyklu nie zmienia zasad rozgrywki w żaden znaczący sposób w porównaniu do poprzednich odsłon. „Just Dance 2015” wymaga zręczności i wyczucia rytmu. Zadaniem gracza jest jak najdokładniejsze odwzorowanie figur tanecznych wyświetlanych na ekranie.Akcesoria do konsoli Xbox, PlayStation lub Wii U nazywane kontrolerami ruchowymi oceniają to, jak dobrze gracz poradził sobie z postawionym przed nim zadaniem. Każda z wykonanych figur tanecznych jest następnie oceniana, a zawodnikowi przyznawane są punkty.

Kilkadziesiąt piosenek w „Just Dance 2015”

W najnowszej odsłonie serii gier tanecznych od Ubisoftu znalazły się 44 utwory od takich wykonawców jak Miley Cyrus, Lady Gaga, Katy Perry, One Direction, Rihanna, Pharrell Williams i Maroon 5. Wśród piosenek są zarówno klasyczne i ponadczasowe kawałki z gatunku muzyki popularnej, jak i najnowsze hity z ubiegłego roku.„Just Dance 2015” oferuje wiele różnych trybów rozgrywki, w tym także wieloosobowych. W grze można rywalizować z innymi osobami przez Internet, a tytuł będzie też świetnym pomysłem na rozruszanie gości podczas imprezy.Bogata baza utworów powinna trafić w gusta nawet najwybredniejszych osób, a gra nie wymaga zbyt wielkiej dokładności w odwzorowaniu ruchów, dzięki czemu nie będzie irytować użytkowników, którzy niezbyt umieją tańczyć.„Just Dance 2015” to świetny tytuł na nudne, samotne wieczory, ale także na imprezy z przyjaciółmi czy jako zabawa z dziećmi. To niezobowiązująca i sympatyczna gra, która powinna przypaść do gustu niemal każdemu. Dodatkowo pozwala spalić kalorie bez większego wysiłku!

Źródło okładki: www.ubisoft.com
podziel się