Wpisz czego szukasz

Znajdziemy sprzedawców, którzy mają wszystko czego szukasz.

Wprowadź frazę

Jeśli nie Apple Watch, to co? 5 polecanych smartwatchy

Smartwatche to stosunkowo nowa kategoria urządzeń należąca do rodziny sprzętów klasyfikowanych jako technologia ubieralna. Jednym z przedstawicieli tych sprzętów jest Apple Watch, który miał premierę kilka miesięcy temu. Na rynku jest jednak mnóstwo innych zegarków, które producenci wprowadzili do sprzedaży znacznie wcześniej. Przedstawiamy pięć polecanych modeli smartwatchy, których nie wyprodukowało Apple.

Jeśli nie Apple Watch, to co? 5 polecanych smartwatchy

W kwietniu 2015 roku zadebiutował Apple Watch, czyli pierwszy nowy produkt w ofercie Apple od wielu lat. Urządzenie pojawiło się na rynku, który został w dużej części zagospodarowany przez takie firmy jak Motorola, Sony, Samsung. Swoich sił na rynku smartwatchy próbują też polskie marki, w tym m.in. Goclever, a dużą estymą cieszy się Pebble.

Motorola Moto 360

Smartwatche to kategoria urządzeń mająca już kilka lat, ale dopiero premiera modeli z rodziny Gear od Samsunga i systemu operacyjnego Android Wear zainteresowała tą kategorią produktów masowego konsumenta. Jednym z pierwszych zaprezentowanych inteligentnych zegarków z systemem Google’a był produkt Motoroli.Motorola zaprezentowała światu model zegarka o nazwie Moto 360. Nie jest to urządzenie idealne, a użytkownicy mogą narzekać na powolne działanie, przestarzałe podzespoły i krótki czas pracy z dala od gniazdka, ale dzisiaj te wady wynagradza cena. Moto 360 dzięki okrągłej tarczy jest przy tym jednym z ładniejszych smartwatchy, jakie można kupić.

Sony SmartWatch 3

Jedną z firm, które obecne są na rynku smartwatchy najdłużej, jest Sony. Firma od lat miała w ofercie inteligentne zegarki, ale żaden z nich nie zdobył ogromnej popularności. Obecnie najnowszym zegarkiem w ofercie japońskiego producenta jest SmartWatch 3, który jest pierwszym zegarkiem Sony opartym nie o własne oprogramowanie bazujące na Androidzie, a o przygotowany przez Google system Android Wear.

Samsung Gear S

Do najbardziej rozpoznawanych producentów smartwatchy należy dziś koreański Samsung, który jeszcze w 2013 roku pokazał pierwsze urządzenia z linii Gear. Wśród ciekawszych modeli wymienić należy Samsung Gear S. Zegarek wyposażono w zakrzywiony ekran Super AMOLED oraz modem 3G, który pozwala na pracę akcesorium bez połączenia ze smartfonem.

Goclever Chronos

Polska firma Goclever również postanowiła zainteresować się segmentem smartwatchy. Akcesorium o nazwie Chronos to inteligentny zegarek o bardzo podstawowych możliwościach, ale rekompensuje to jego niewygórowana cena.

Pebble

Jednymi z najpopularniejszych smartwatchy są urządzenia marki Pebble. Urządzenie może pracować nie tylko z Androidem, ale też z iOS. Zegarki wyposażono w czarno-biały ekran, a jego olbrzymia popularność zachęca deweloperów do pisania aplikacji. Twórcy Pebble finansują produkcję swoich urządzeń, których mają w ofercie już kilka, na platformie crowdfundingowej Kickstarter.

Podsumowanie

Smartwatche to nowa kategoria urządzeń, które w dodatku szybko się starzeją. W przeciwieństwie do klasycznych zegarków, których funkcjonalność nawet po latach nie pozostawia nic do życzenia, a cena potrafi wręcz rosnąć w miarę upływu czasu, smartwatche to sprzęty o bardzo krótkim cyklu życia, które po roku lub dwóch stają się przestarzałe i trudno je sprzedać na wolnym rynku. Inteligentne zegarki to także urządzenia o wszechstronnym zastosowaniu. Ich użytkownicy mogą nie tylko sprawdzać przychodzące na telefon powiadomienia i rejestrować aktywność sportową, ale też korzystać z najróżniejszych aplikacji. Trzeba również pamiętać, że Apple Watch nie jest ani pierwszym, ani jedynym słusznym akcesorium tego typu.

Czy ten artykuł był pomocny?

Artykuły z kategorii Elektronika


Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu

Allegro