Wpisz czego szukasz

Znajdziemy sprzedawców, którzy mają wszystko czego szukasz.

Wprowadź frazę

Jesienne wieczory z grami – gry planszowe dla 2 osób

Jesienna rzeczywistość nadciągnęła ze zdwojoną siłą. Siedzimy w domu we dwoje. Maraton filmowy był wczoraj. Od książek chwilowo trzeba odpocząć. I co tu ze sobą począć? Jest na to pewien bardzo ciekawy sposób. Planszówki! Jakie wybrać, by dobrze się bawić w dwie osoby?

Jesienne wieczory z grami – gry planszowe dla 2 osób

Kobiece ploteczki igłą i nitką podszywane

„Patchwork” to gra lekka i przyjemna, niewymagająca zbyt dużo tłumaczenia. Patrząc na tytuł, jak i elementy, rozgrywki najczęściej toczą się w gronie kobiecym. W trakcie można wymienić małe ploteczki, ogrzać ręce kubkiem herbaty, a gra będzie biegła swoim tempem. Uczestnicy będą szyć swoją niepowtarzalną kołdrę z dostępnych kawałków materiałów, tak, aby wyszła z tego ozdoba – tym właśnie jest patchwork. Jak to idzie dokładnie? Należy wypełnić planszę po brzegi z jak najmniejszymi przerwami, zdobyć dużo guzików i szyć efektownie po jak najmniejszych kosztach. Prawda, że proste?

Przeczytaj pełną recenzję gry „Patchwork”.

W poszukiwaniu wielkich skarbów

„Zaginione miasta” sprawdzą się wśród fanów przygód, jak i zwykłych gier karcianych. Reiner Knizia stworzył tytuł, w którym prowadzi uczestników poprzez pustynię, lasy równikowe, wulkaniczny ląd i niezgłębione dno morza. Rozgrywka toczy się szybko i dynamicznie, a każdy skupia się tylko na swoich interesach. Zadaniem graczy jest zorganizowanie ekspedycji, która wyruszy w nieznane, a zyski przekroczą koszt jej organizacji. Każdy ma możliwość pojechać w pięć miejsc. Jednak czy opłaca się zaczynać tyle wypraw? Marne szanse, żeby każda zakończyła się sukcesem, więc może lepiej skupić się na tych, które mają największe prawdopodobieństwo powodzenia? Dwóch graczy, talia kart i tyle emocji w drodze do zwycięstwa.

Przeczytaj pełną recenzję gry „Zaginione miasta”.

Leśne skarby jesienią

Sezon grzybowy właściwie zakończony, ale pojawia się nadzieja na dalsze poszukiwania w runie leśnym. „Na grzyby” jest grą wręcz stworzoną na chłodne, jesienne wieczory. Rozgrywka jest dość prosta, a do tego dynamiczna, więc świetnie sprawdzi się jako chwila relaksu we dwoje. Jednocześnie gracze mogą nieźle wciągnąć się w rywalizację, bo zdobywanie coraz to bardziej lukratywnych grzybów może rozbudzać apetyt na zwycięstwo. Pora wyciągnąć masełko, rozgrzać patelnię i zabrać się za przerabianie grzybów. A, nie, zaraz, to nie w tę stronę. Tasujemy karty i ruszamy do ataku…

Pojedynek cywilizacji

„7 cudów świata: Pojedynek” zapewni dwójce graczy nie lada emocje i wiele godzin wciągającej rozgrywki. Jak wiadomo, cywilizacji nie tworzy się pstryknięciem palców. Tutaj trzeba powoli i krok po kroku zadbać o rozwój naukowy, militarny, a także stworzyć zachwycające budowle. W końcu nie od razu Rzym zbudowano. Rozgrywki są szybkie i dynamiczne, a interakcja pomiędzy graczami aż hula. Budowanie strategii, rozwijanie swej cywilizacji, blokowanie przeciwnika, a może jednak piękno wykonania? Co najbardziej przyciąga graczy do tego tytułu? Chyba moc tego wszystkiego zamknięta w kompaktowym pudełku.

Przeczytaj pełną recenzję gry „7 cudów świata: Pojedynek”.

Żyłka handlarza

„Dolina kupców” jest grą, która świetnie sprawdzi się podczas rozgrywek we dwoje, ale daje też możliwość zaproszenia dodatkowych graczy do stołu. Uczestnicy starają się wejść do grona wybitnych handlarzy. Dlatego skupiamy się na wymianie towarów, dobrze zarządzamy zasobami i nie omija nas konfrontacja z przeciwnikiem. „Dolina kupców” jest grą karcianą, która polega na jak najszybszym budowaniu własnej talii. Nie obejdzie się bez elementu losowości, ale dzięki temu każda rozgrywka będzie niepowtarzalna, a gracze będą mogli się zmierzyć z nowymi wyzwaniami.

Przeczytaj pełną recenzję gry „Dolina kupców”.

Zobacz również: 5 gier towarzyskich dla miłośników kalamburów

Czy ten artykuł był pomocny?

oferty sponsorowane

Artykuły z kategorii Kultura i rozrywka


Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu

Allegro