Aktualnie trwa przerwa techniczna w serwisie PayU. Do godziny 6:00 rano, możesz z tego powodu napotkać problemy z płatnościami. Bardzo przepraszamy za utrudnienia.

Jesienne dekoracje, które ozdobią twój dom

Jesień to początek chłodów, dlatego wiele osób nie przepada za tą porą roku. Jednak ona również potrafi być piękna. Drzewa mienią się różnymi kolorami, spadają kasztany, a na ulicach leżą kolorowe liście. Pomimo niskich temperatur, kolory września, października i listopada są z pewnością ciepłe. Pomarańcze, czerwień i brązy otaczają nas wówczas z każdej strony. Warto postarać się, by ten czas stał się jeszcze przyjemniejszy za sprawą odpowiednich dekoracji.

Krzysztof Łukanowski Krzysztof Łukanowski  / 29-10-2015

Jesienne dekoracje to coś, czego raczej nie znajdziemy w sklepach, dlatego jesteśmy zmuszeni do własnej inwencji twórczej. Jednak patrząc z drugiej strony – czy to naprawdę zmuszanie? Własnoręcznie wykonana praca daje najwięcej satysfakcji, a jesienną porą za oknem znajdziemy mnóstwo naturalnych produktów, które wręcz proszą się, by zrobić z nich coś kreatywnego. Kasztany, żołędzie, liście – to wszystko można wykorzystać do stworzenia unikalnych dekoracji wnętrza. Pamiętajmy również o kolorach. Powinny być ciepłe, mile widziane są wszelkie odcienie czerwieni i brązu. Sprawdźmy, czym z pomocą odrobiny fantazji możemy udekorować dom.

Jesienny wieniec na drzwi

Jest to klasyczny must have każdego domatora. Piękny kolorowy wieniec zazwyczaj zdobi drzwi, ale nic nie stoi na przeszkodzie, by zawiesić go w innej części domu. Prosty i piękny wieniec możemy stworzyć, nie wydając na niego bajońskiej sumy. Wystarczy trochę czasu i chęci, by efekty były olśniewające. Przeznaczmy jeden dzień na spacer po parku w poszukiwaniu kolorowych liści i drobnych gałązek. W domu z pomocą drucika możemy przygotować szkielet wieńca, można również do tego wykorzystać klej. Wianek złożony z samych liści będzie doskonale trzymał się dzięki posmarowaniu części każdego liścia odrobiną kleju.

Świeczniki i lampiony z owoców jesieni

Ekspozycja świeczek najefektowniej będzie wyglądała w godzinach wieczornych. Świeczki zawsze budują niesamowity klimat, jednak warto zadbać o to, aby były one umieszczone w ładnym miejscu. Jako świecznik doskonale sprawdzi się kawałek konaru drzewa. Z górnej strony, przy pomocy specjalnej nakładki na wiertarkę, należy wywiercić dziurę, w którą wkomponujemy świeczkę. Ponadto możemy stworzyć różne wariacje na podstawie szklanych naczyń. Mając do dyspozycji kilka słoików, można do każdego nasypać ziarna kawy, na które położymy małe świeczki tealight. Jesienny nastrój zbudujemy oplatając słoik kolorowymi liśćmi klonu lub innego drzewa.

Ramki skrywające kawałek jesieni

W tej zachwycającej porze roku krajobraz przynosi wiele inspiracji. Na ścianach pięknie będą wyglądały ramki z jesiennym pejzażem. Ten możemy namalować bądź sfotografować. Najpiękniejsze zdjęcia zrobimy przy świetle wschodzącego słońca, dlatego warto wstać skoro świt i wybrać się z aparatem do parku. Jesienne krajobrazy będą zachwycać, gdy umieścimy je w ramce, których szeroki wybór znajdziemy w sprzedaży. Równie dobrze będą wyglądać kompozycje z liści umieszczone na białej kartce w stylowej ramce.

Dynia nie tylko na Halloween

To z jesienią nieodłącznie kojarzy się jedno z najpopularniejszych świąt Amerykanów, którego popularność jest coraz większa również w naszym kraju. Polacy chętnie bawią się w Halloween. A skoro Halloween, to muszą być również dynie. Na targach znajdziemy dynie najrozmaitszych rozmiarów – na kredensach wspaniale będą prezentować się mniejsze, z kolei na podłodze będą przykuwać uwagę większe. Wrażenie będzie jeszcze lepsze, gdy wytniemy fantazyjny wzór.

Kasztany i szyszki

Wykonywanie figurek z kasztanów czy szyszek to ogromna frajda dla dzieciaków, jednak również trochę starsi odnajdą się w tej zabawie. Przy pomocy zapałek, kolorowych kartek i kleju możemy stworzyć niesamowite figurki. Tak naprawdę jedynym ograniczeniem jest nasza wyobraźnia. Wykonane prace możemy rozsiać po całym domu. Gdy zawiesimy oko na ręcznie wykonanej figurce, na twarzy na pewno zakwitnie promienny uśmiech. Takie właśnie są kasztany – wprowadzają pozytywny nastrój, gdziekolwiek się pojawią.

Czy ten artykuł był pomocny?

Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu

Allegro