Jesień na świeżym powietrzu – jak ogrzać taras?

Jesień na świeżym powietrzu – jak ogrzać taras?

Uwielbiasz spędzać czas na tarasie? Chciałbyś móc cieszyć się poranną kawą na świeżym powietrzu mimo coraz chłodniejszej pogody? Nic prostszego! Wystarczy, że zadbasz o odpowiednie ogrzewanie.

udostępnij

Joanna WeremijewiczJoanna Weremijewicz / 24-11-2016

Obecnie na rynku istnieje wiele urządzeń pozwalających na skuteczne ogrzewanie balkonów i tarasów. Pamiętaj jednak o tym, że wybrane rozwiązanie powinno być dostosowane do twoich potrzeb. Jasnym jest, że jeśli twój taras to w zasadzie mały balkon, potrzebujesz mniej sprzętu grzewczego niż ogródek restauracji. Zapoznaj się z poniższymi sugestiami i wybierz najlepszą metodę ocieplenia twojego tarasu.

Kominek

Kominek tarasowy z pewnością nada przestrzeni bardziej przytulny charakter, a jednocześnie wiosną i latem może pełnić funkcję grilla ogrodowego. Taka forma ogrzewania ma jednak swoje ograniczenia. Kominek z oczywistych względów będzie bezpieczniejszy na tarasach z posadzką kamienną niż z drewnianą. Piec sprawdzi się także lepiej na choćby częściowo zabudowanym tarasie, ponieważ w otwartej przestrzeni będzie zdecydowanie mniej wydajny. Kominki występują w wielu wariantach, a ich cena waha się od kilkuset do nawet kilku tysięcy złotych. Zanim zdecydujesz się na zakup, zapoznaj się dokładnie z ofertą i przemyśl, czy jest to najlepsza metoda ogrzewania dla twojego tarasu.

Promienniki gazowe

Popularne (choć nie najnowsze) ogrzewacze tarasowe i ogrodowe wykorzystują technologię promieniowania podczerwonego. Jako paliwo wykorzystują butle z gazem ziemnym lub płynnym. Promienniki gazowe występują w wielu modelach latarni, parasoli, grzejników czy też lamp. Takie urządzenia są w stanie podnieść temperaturę otoczenia do ok. 20°C. Przy zakupie promiennika warto zwrócić uwagę na detale poza samą formą. Sprawdź, czy wybrany promiennik może być regulowany, a także czy ma funkcję wyłączania przy zbyt wysokiej zawartości CO2 w pomieszczeniu. Zastanów się również nad promiennikiem, w którym odcinany jest dopływ gazu, gdy ten zaczyna się ulatniać. Ceny małych promienników zaczynają się już w okolicach kilkudziesięciu złotych, za najdroższe modele dostępne na Allegro zapłacisz od 2 do 3 tysięcy złotych.

Grzejniki elektryczne

Promienniki występują także w bardziej zaawansowanej wersji elektrycznej. Te urządzenia wykorzystują lampy kwarcowe, które emitują krótkie promieniowanie podczerwone. Promienniki elektryczne uważa się za wygodniejsze i bezpieczniejsze, ponieważ nie emitują CO2. Ich zaletą jest także to, że fale podczerwieni, które roznoszą ciepło w przestrzeni, nie ulegają podmuchom wiatru. Tak jak promienniki gazowe promienniki elektryczne występują w wielu formach. W sklepach znajdziesz małe grzejniki, lampy stojące, parasole itp. Ich cena na Allegro nie przekracza 3 tysięcy złotych.

Zanim zamontujesz wybrany grzejnik, poświęć chwilę na rozplanowanie przestrzeni tarasu tak, aby zyskać jak najwięcej ciepła ze sprzętu. Dobrze wybrane model i montaż (który zapewni równomierne rozprowadzanie ciepła) pozwolą ci ogrzać nawet 14 m2 za pomocą jednego urządzenia. Zaopatrz się także w koce, pledy i aromatyczne świece i ciesz się swoim tarasem przez całą jesień!

oferty sponsorowane

Czy ten artykuł był pomocny?

Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu

Allegro