Wpisz czego szukasz

Znajdziemy sprzedawców, którzy mają wszystko czego szukasz.

Wprowadź frazę

Jakie technologie stosują w zmywarkach najwięksi producenci?

Zmywanie naczyń po posiłkach to dość nieprzyjemny obowiązek, który zazwyczaj odkładany jest na później. Jednak można tę niewdzięczną czynność znacznie ułatwić, powierzając ją zmywarce. Producenci, wychodząc naprzeciw oczekiwaniom konsumentów, wyposażają je w coraz to nowsze elementy i technologie. Oprócz dodatkowej szuflady na sztućce, stojaka na butlę czy wieszaka na kubki, można już spotkać bardziej zaawansowane technologicznie i inteligentne modele.

Jakie technologie stosują w zmywarkach najwięksi producenci?

Zmywarka parowa TrueSteam firmy LG

Głównym mankamentem zmywarek jest konieczność spłukiwania naczyń przed wstawieniem ich do urządzenia. Dzięki technologii TrueSteam zastosowanej w zmywarkach parowych firmy LG, konieczność ta praktycznie została wyeliminowana. Urządzenie działa w trybie zmywania parowego, gdzie gorąca para z odpowiednio rozmieszczonych dysz usuwa resztki jedzenia z naczyń. Parametry, takie jak ciśnienie i temperatura pary, regulowane są przez wbudowany generator pary. Strumienie pary są wystarczająco silne, aby usunąć wszystkie przeschnięte lub przepalone resztki. Dla delikatnych naczyń dostępny jest program parowy Steam Care. Funkcja Steam Dual Spray daje możliwość stosowania różnych parametrów ciśnienia wody dla górnego i dolnego kosza. Pozwala to na jednoczesne mycie różnych rodzajów naczyń, przy tym oszczędzając energię, wodę i czas.

Automatyczna funkcja dezynfekcji UV pomaga w utrzymaniu czystości i higieny wewnątrz urządzenia w trakcie i po zakończeniu cyklu zmywania. Zazwyczaj zmywarkę włącza się wieczorem, a wyjmuje naczynia rano. Duża wilgotność oraz ciepło sprzyjają rozwojowi różnych niebezpiecznych bakterii i drobnoustrojów. Funkcja ta neutralizuje 99, 9% bakterii nawet przez cztery godziny po zakończeniu procesu zmywania. Opcja dezynfekcji promieniowania UV, opracowana przez firmę LG, otrzymała certyfikat wydany przez Intertek, czyli międzynarodową jednostkę badającą jakość i bezpieczeństwo produktów. Funkcja SmartRack w nowych zmywarkach LG pozwala na zmianę konfiguracji kosza. Dzięki temu można zaaranżować wnętrze urządzenia zgodnie z potrzebami użytkownika i maksymalnie wykorzystać jego przestrzeń.

Innowacyjne funkcje w zmywarkach firmy Bosch

Producenci zmywarek chcą zaoszczędzić nie tylko wysiłek i czas, jaki trzeba poświęcić na proces zmywania naczyń, ale też pieniądze. Nowa linia zmywarek kompaktowych i modułowych firmy Bosch to ekonomiczne rozwiązanie dla nowoczesnego wyposażenia kuchni. Urządzenia oszczędzają miejsce, energię oraz są bardziej wydajne. Technologia ActiveWater do procesu zmywania wykorzystuje każdą kroplę wody. Dzięki temu zmywarka zużywa tylko 8,5 litra wody i 0,74 kWh energii już w programie standardowym. Kompaktowe i modułowe urządzenia do zabudowy mogą być ustawione na wysokości dostosowanej do potrzeb użytkownika. Poza tym nie trzeba się schylać, aby załadować zmywarkę.

ActiveWater Eco to tylko 7 litrów wody na 13 kompletów naczyń. A przy tym o 400 razy zwiększona siła zmywania każdej kropli wody. Dzięki tej funkcjonalności oszczędza się 51% wody i 31% energii w jednym cyklu mycia. Natomiast dzięki innowacyjnej funkcji Variospeed, urządzenie pracuje dwa razy szybciej, zachowując przy tym najlepsze rezultaty zmywania i suszenia. Opcja ta możliwa jest przy długim programie mycia, przyśpieszając dwukrotnie jego przebieg, w każdej nowoczesnej zmywarce firmy Bosch.

Siemens SpeedMatic – urządzenia otwarte na nowe technologie

Automatyczne otwieranie drzwi tej zmywarki to praktyczna funkcja, którą doceni każdy użytkownik. Nowy model zmywarki firmy Siemens SX78T155EU z linii SpeedMatic można opisać w trzech słowach, tj. inteligentny, wydajny i oszczędny, czyli dopasowany do potrzeb i wymagań użytkownika. OpenAssist to inteligentny system automatycznego otwierania drzwi. Wystarczy lekko przycisnąć urządzenie w określonym miejscu, a mechanizm opuści drzwi, umożliwiając załadunek naczyń.

„Coraz szybciej i wydajniej" – to motto przewodnie nowej linii zmywarek firmy Siemens. Funkcja VarioSpeed Plus umożliwia skrócenie czasu zmywania aż o 66%. Natomiast czujnik aquaSensor sprawdzi stopień zabrudzenia wody podczas mycia wstępnego, a następnie dostosuje jej ilość w kolejnych cyklach zmywania.

Efektywne zagospodarowanie przestrzeni w zmywarkach Siemens zapewnią systemy varioFlex Plus i rackMatic. Pierwszy z nich to powiększony system koszy (składa się z 14 ruchomych elementów), który pozwala swobodnie zagospodarować wnętrze. Urządzenie bez trudu pozmywa po największym przyjęciu, a po złożeniu wszystkich elementów otrzymuje się dużo miejsca na wielkogabarytowe i niestandardowe naczynia. Natomiast system rackMatic reguluje położenie koszy na trzech poziomach, nawet przy pełnym załadunku.

Zmywarka – jaką wybrać?

Znani producenci zmywarek rozwijają coraz bardziej funkcjonalność swoich urządzeń. Jedni idą w kierunku udoskonalenia samego procesu zmywania, drudzy zaś koncentrują się na oszczędności i ekonomiczności. Trzecia grupa stara się połączyć te elementy (ekonomiczność, oszczędność i funkcjonalność) w jednym urządzeniu. Wybierz te funkcjonalności, które najlepiej i najpełniej sprostają potrzebom twoim i innych domowników.

Czy ten artykuł był pomocny?
FacebookTwitter
FacebookTwitter

oferty sponsorowane

Artykuły z kategorii Elektronika


Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu

Allegro