Jakie CB-Radio do 250 złotych?

Jakie CB-Radio do 250 złotych?

CB-Radio z roku na rok cieszy się coraz większą popularnością. Czy dysponując budżetem 250 złotych jesteśmy w stanie kupić dobre CB-Radio?

udostępnij

Jakub NieszporekJakub Nieszporek / 26-06-2015

Po co kupować CB-Radio?

Odpowiedź jest bardzo prosta: aby cały czas wiedzieć, co się dzieje na drodze. Czy czeka na nas kontrola drogowa, czy droga jest przejezdna, czy nie zdarzył się żaden wypadek. Oczywiście, w większości przypadków chodzi o uniknięcie mandatu, a od 18 maja br. również o nieutracenie prawa jazdy.

Na co zwrócić uwagę?

Dysponując budżetem 250 złotych, nie należy spodziewać się CB-Radia najwyższej klasy, dlatego zwróćmy uwagę, czy radio pracuje w 40 podstawowych kanałach dostępnych w zakresie od 26,960 do 27,400 MHz. Sprawdźmy, czy radio obsługuje modulacje FM oraz AM. Modulacja AM lepiej sprawdza się podczas ściągania z większych odległości, natomiast FM zapewnia lepszą jakość transmisji oraz odporność na zakłócenia, oczywiście kosztem zasięgu.

Zestawy z anteną

Jeżeli chcemy maksymalnie ciąć koszty, możemy zdecydować się na wybór zestawu CB-Radio plus antena. Najbardziej popularnym podstawowym zestawem jest Canva wraz z anteną. Model ten został wyposażony w squelch, czyli automatyczny system wyciszania szumu. Decydując się na zakup radia z anteną, polecam zestaw CB Alan 199-A z anteną Canva 501. Plusem modelu Alan 199-A jest możliwość przełączenia mocy wyjściowej 1–4 W.

CB-Radio do 150 złotych

W tym przedziale cenowym największą popularnością cieszy się model Canva CB-278. Radio w zupełności wystarczy, aby zaspokoić podstawowe wymagania użytkownika. Urządzenie spełnia wszystkie normy Unii Europejskiej i posiada niezbędne certyfikaty.

CB-Radio do 200 złotych

Chcąc wydać na zakup radia nie więcej niż 200 złotych, dobrym wyborem jest klasyczny model Alan-109. Został sprawdzony przez wielu kierowców i trudno doszukać się negatywnych opinii o nim. Można pokusić się o stwierdzenie, że jest to sprawdzony sprzęt w odpowiedniej cenie.

CB-Radio do 250 złotych

W tym przedziale cenowym najlepszym rozwiązaniem będzie zakup Yosan CB300. Największą zaletą tego radia jest jego wielkość: 109 x 28 x 125 mm. Jest to najmniejszy dostępny na rynku model. Przy użyciu zupełnie nowego mikrofonu możemy sterować wszystkimi podstawowymi funkcjami radiotelefonu, takimi jak zmiana kanału czy głośność.

Decydując się na zakup CB-Radia, należy się zastanowić, jak często będziemy z niego korzystać. Jeżeli chcemy używać go tylko raz na jakiś czas, warto pokusić się o zakup gotowego zestawu CB-Radio plus antena.

Czy ten artykuł był pomocny?

Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu

Allegro