Jaki tuner DVB-T z PVR wybrać?

Jaki tuner DVB-T z PVR wybrać?

Od kilku lat w naszym kraju popularna jest naziemna telewizja cyfrowa. Obecnie całkowicie za darmo dostępnych jest kilkanaście kanałów. Przy wyborze tunera warto zwrócić uwagę, czy jest on również urządzeniem PVR. Poniżej prezentujemy zestawienie najbardziej opłacalnych tunerów DVB-T z funkcjonalnością PVR.

udostępnij

Marcin KuszMarcin Kusz / 22-02-2016

Czym dokładnie jest PVR? To urządzenie służące do nagrywania programów telewizyjnych na dysk. Opracowane zostało przez amerykańską firmę TiVo i zaprezentowane już w 1999 roku, więc nie jest niczym nowym. Droższe urządzenia, przeznaczone tylko do tego, posiadają wbudowany dysk oraz funkcję nagrywania na płyty DVD. W dekoderach DVB-T nie znajdziemy pamięci wbudowanej, a wszystkie pliki zapisywane są na podpiętym do wejścia USB pendrive, czy dysku przenośnym. Jest to rozwiązanie dosyć wygodne, ponieważ bez problemu przeniesiemy nagrany film na nasz komputer.

OPTICUM STB HD N3

Zestawienie otwiera Opticum STB HD N3. Urządzenie wyposażone zostało w dwurdzeniowy układ ALI 3801, zapewniający stabilną pracę, obsługę systemów SD / HD (MPEG2 / MPEG4 H.264), DVB-T, funkcję PVR z Time Shift (zatrzymywanie i przewijanie obrazu) oraz elektroniczny przewodnik po kanałach. Tuner ten wyświetla obraz w Full HD, sygnał może być przekazywany do telewizora za pośrednictwem wyjścia HDMI, SCART lub antenowego. Cena urządzenia wynosi 90 złotych.

HYUNDAI DVB4H631

Niespotykanym designem charakteryzuje się tuner Hyundai DVB4H631. Urządzenie to również umożliwia nagrywanie audycji telewizyjnych na pendrive, a ponadto pozwala na odtwarzanie filmów DivX w rozdzielczości Full HD. Dekoder ten kupimy za 130 złotych.

OPTICUM CRYSTAL HD

Jeśli poszukujemy czegoś więcej niż zwykły dekoder, to Opticum Crystal HD będzie dla nas doskonałą propozycją. Dekoder, oprócz szukanej przez nas funkcji PVR z Time Shift'em, posiada moduł WiFi, umożliwiający oglądanie na telewizorze YouTube, przeglądanie pogody, wiadomości, a nawet plików przez FTP. Dzięki temu urządzeniu zmienimy nasz telewizor w okrojony Smart TV. Model Crystal HD kosztuje 140 złotych.

WIWA HD 80 EVO

Za 90 złotych możemy kupić polski dekoder Wiwa HD 80 EVO. Umożliwia on planowanie nagrywania – możemy ustawić godzinę, o której ma rozpocząć się zapis materiału na nasz pendrive. Za pośrednictwem tego tunera odtworzymy wideo w formatach AVI, Matroska (MKV), Xvid, MPEG-4, AVC/H.264, TS, TP, TPR, M2TS, MPEG, MP4, MOV, VOB, MPE, 3GP, ASF, Divx, FLV oraz WMV. Obsługuje on polskie napisy .TXT, SRT, SUB, ASS, SSA, SAM.

MANTA HBB01

Manta HBB01 to kolejne urządzenie charakteryzujące się bardziej rozbudowanymi funkcjami. Za 100 złotych dostajemy dostęp do serwisu VOD przygotowanego przez producenta – HBBTV ZibraPlanet oraz inne platformy HBB – na przykład VOD TVP. Niestety nie znajdziemy tutaj łączności Wi-Fi – urządzenie musimy podłączyć do Internetu poprzez przewód LAN. Co ciekawe, na dekoderze zainstalowany jest klient Facebook'a oraz Twittera. Urządzenie posiada wbudowane gry: pasjansa, tetrisa oraz pokera.

Podsumowanie

Jak widać, na rynku dostępnych jest wiele modeli tunerów DVB-T z funkcją PVR. Do stu złotych kupimy podstawowy dekoder, który umożliwi nam nagranie ulubionych audycji na dysku przenośnym, a jeśli wydamy trochę więcej, to urządzenie umożliwi nam oglądanie filmów i seriali online na platformach VOD oraz YouTube.

Czy ten artykuł był pomocny?

Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu

Allegro