Jaki telefon stacjonarny kupić? – przegląd modeli do 200 zł

Jaki telefon stacjonarny kupić? – przegląd modeli do 200 zł

Żyjemy w erze zdominowanej przez technologię GSM, ale jeżeli ktoś myśli, że telefonia stacjonarna wkrótce przejdzie do lamusa, najprawdopodobniej jest w błędzie. Jeszcze długo na naszym rynku będą obecne telefony stacjonarne. A ich producenci mają coraz więcej do zaoferowania, proponując technologiczne rozwiązania bliskie smartfonom.

udostępnij

Mirosław GórzyńskiMirosław Górzyński / 11-08-2015

Wybieramy telefon stacjonarny

Oferta telefonów stacjonarnych jest bardzo bogata. Znajdziemy tutaj zarówno proste, jak i zaawansowane modele wyposażone w różne funkcje. Kupując telefon stacjonarny, powinniśmy zwrócić uwagę, które opcje będą nam przydatne oraz na to, co oferuje dany model telefonu.

W ofercie firm telekomunikacyjnych znajdziemy trzy typy telefonów stacjonarnych: przewodowe, bezprzewodowe oraz telefaksy.

Zalety telefonów przewodowych

Klasyczny model telefonu przewodowego, zwany potocznie sznurowym, podłączony jest do gniazdka linii telefonicznej. Nie musimy podłączać telefonu do sieci elektrycznej. Oznacza to oszczędność prądu oraz działanie urządzenia w czasie awarii zasilania. Modele przewodowe znalazły zastosowanie głównie w biurach. Drugą ważną rzeczą jest niska cena. Są dużo tańsze od telefonów bezprzewodowych.

Zalety telefonów bezprzewodowych

Atutemtelefonów bezprzewodowych jest duża mobilność. Podczas rozmowy możemy poruszać się po mieszkaniu. Nie jesteśmy ograniczeni przewodem, jak w przypadku telefonów opisanych wyżej. Główne elementy tego urządzenia to: baza i słuchawka. Baza podłączona jest do prądu za pomocą zasilacza – w razie awarii zasilania telefon nie będzie więc działał. Głównym parametrem, na jaki powinniśmy zwrócić uwagę przy zakupie, jest czas czuwania i rozmowy. Dokładniej mówiąc – jak długo wytrzymuje bateria bez ładowania. Kupując telefon bezprzewodowy, powinniśmy wziąć pod uwagę także jego zasięg.

Przydatne funkcje telefonów stacjonarnych

Dodatkowe funkcje, jakie posiadają nowoczesne telefony stacjonarne zapewniają komfort użytkowania. Zanim dokonamy zakupu konkretnego modelu, powinniśmy je poznać i sprawdzić ich przydatność.

Bardzo ważnym elementem wyposażenia jest wyświetlacz. Posiadają go wszystkie telefony bezprzewodowe. Informuje użytkownika o numerze abonenta, co pozwala uniknąć pomyłki podczas wybierania. Pokazuje także czas naładowania akumulatora oraz zasięg. Jednym z takich modeli jest Panasonic KX-TG 6811, który możesz kupić za przystępną cenę – ok. 120 złotych.

Z telefonów przewodowych tylko niektóre modele posiadają wyświetlacz. Są to m. in.: BINATONE 3505, MAXCOM KXT809 w cenie ok. 100 złotych. Najnowsze mają wyświetlacze kolorowe oraz funkcję podświetlania, która ułatwia nam używanie telefonu w nocy. Dzięki wyświetlaczowi użytkownik może korzystać z książki telefonicznej oraz identyfikacji abonenta.

Kolejną przydatną funkcją jest książka telefoniczna. Nie musisz już zapisywać numerów do notesu. Wystarczy wprowadzić dane abonenta do książki telefonicznej i masz wszystko w jednym urządzeniu. W modelach z górnej półki cenowej możesz wprowadzić nawet 200 numerów. Menu telefonu posiada również tzw. szybkie wybieranie. Możemy tutaj wprowadzić 10 numerów. Funkcja książki telefonicznej pozwala użytkownikowi zaoszczędzić czas.

CLIP, czyli identyfikacja numeru, pozwala na wyświetlanie numeru osoby dzwoniącej. Jest to funkcja płatna, a jej koszt zależy od operatora świadczącego usługi telekomunikacyjne.

Inną funkcją, która również może okazać się przydatna, jest system głośnomówiący. Poleciłbym tutaj model firmy Panasonic KX-TS2308 w cenie ok. 150 złotych. Zapewnia komfort, nie musisz trzymać słuchawki w ręce.

Automatyczna sekretarka, niezastąpiony element telefonu. W momencie, kiedy nie ma nas w domu, rozmówca może zostawić swoją wiadomość. Polecam ciekawy model z funkcją sekretarki, który spełni oczekiwania niejednego użytkownika ze względu na prostą obsługę oraz przystępną cenę, ok. 170 złotych. Jest to model telefonu firmy Simens – GIGASET A415A.

Nie bez znaczenia są również podstawowe funkcje, które posiada prawie każdych model telefonu stacjonarnego. Należą do nich: regulacja głośności dzwonka oraz rozmowy w słuchawce, powtarzanie i wybieranie ostatniego numeru.

Popularnymi producentami telefonów stacjonarnych są: Panasonic, Philips, Sagem, Simens, itp. Najtańsze urządzenia możemy kupić już od 25 do 50 złotych. Za bogatszą ofertę z funkcjami i wyświetlaczem zapłacimy od 50 do 200 złotych.

Podsumowanie

Telefony stacjonarne towarzyszyły nam przez dziesięciolecia, ułatwiając komunikację. Kupując telefon stacjonarny do domu czy firmy, powinniśmy poznać jego specyfikę tak, aby wybór danego modelu był łatwiejszy.

oferty sponsorowane

Czy ten artykuł był pomocny?

Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu

Allegro