Jaki hoker wybrać do kuchni – drewniany, plastikowy czy skórzany?

Jaki hoker wybrać do kuchni – drewniany, plastikowy czy skórzany?

O tym, czy chcemy mieć w kuchni hokery warto zadecydować już na etapie projektowania wnętrza. Wysokie kuchenne krzesła łatwiej będzie wybrać, jeśli materiał, z którego zostanie wykonany barek będzie współgrał z elementami zabudowy kuchennej. Taka aranżacja daje duże pole do popisu przy wyborze odpowiedniego krzesła.

udostępnij

Ewa RycerzEwa Rycerz / 28-04-2016

Co to jest hoker?

Wysokie kuchenne krzesło, często z niskim oparciem, czasem z podłokietnikami. Obrotowy lub nie, na jednej, trzech lub czterech nogach. Drewniany, metalowy, plastikowy.

Wybór hokerów jest niemały i warto zasięgnąć porady, by kupić ten właściwy. Hoker to dość nowy element w polskich kuchniach, zdążył się już jednak nieźle zadomowić. Pasuje do pomieszczenia, w którym znajduje się wyspa, półwysep lub wyższy barek. Zda egzamin zarówno w dużej kuchni, jak i mniejszej. W tej pierwszej będzie stanowił głównie element dekoracyjny, w mniejszych może zastąpić stół. Na rynku dostępnych jest wiele rodzajów hokerów w różnych stylach.

Jaki hoker wybrać?

Tak jak wybór kanapy do salonu zależy od jego stylu, tak hoker musi pasować do zabudowy kuchennej i jej charakteru. Sporo zależy też od upodobań właściciela mieszkania i celu, jaki chce osiągnąć, montując takie krzesło w kuchni. Hoker może bowiem z jednej strony stanowić niejako dopełnienie kuchni i jej zabudowy, z drugiej jednak może grać z użytkownikiem kontrastem, być głównym punktem w pomieszczeniu, wokół którego będzie się skupiać życie kuchenne. W takim wypadku dobrze, jeśli wyróżnia się na tle zabudowy kolorem, stylem i materiałem.

Hoker drewniany

Gdy zdecydujemy, by hoker był elementem ważnym, ale nie wyróżniającym się, należy zastanowić się, jaki styl powinien reprezentować. Warto, by korespondował on z zabudową kuchenną. Do kuchni klasycznych i nawiązujących do stylu ekologicznego, naturalnego i tradycyjnego można kupić hoker drewniany.

Mamy tutaj duże pole do popisu, ponieważ na Allegro znajdziemy sporą ofertę takich krzeseł. Wybierać możemy spośród hokerów na czterech nogach z oparciem, które do złudzenia przypominają krzesła barowe, ale też tych nawiązujących stylem do rattanu, nowoczesnych krzeseł obracanych i usytuowanych na trzech nogach, wysokich i klasycznych taboretów bez oparcia, futurystycznych z regulowaną wysokością i wielu, wielu innych.

Hoker plastikowy

Do kuchni w nieco bardziej awangardowym stylu będzie pasował hoker, którego siedzisko jest wykonane z solidnego plastiku. Tak jak w przypadku hokerów drewnianych, i w tym przypadku na Allegro znajdziemy różne rodzaje. Przy zakupie plastikowego stołka bez obicia warto zwrócić uwagę na odpowiednie wyprofilowanie. To ważne, ponieważ profil dodaje komfortu – szczególnie wtedy, gdy hoker ma stanowić zamiennik krzeseł, a barek lub wyspa – substytut stołu.

Hoker plastikowy może być zarówno uzupełnieniem nowoczesnej, awangardowej kuchni, jak i elementem dekoracyjnym oraz kontrastującym w kuchni nowoczesnej, ale urządzonej w innym charakterze.

Hoker skórzany

Klasa sama w sobie. Skóra to materiał, który kojarzy się z luksusem i wygodą. Takie też są hokery, których siedzisko ma tapicerkę wykonaną z tego surowca. I znowu możemy wybierać spośród tych nawiązujących do futurystycznego designu lub klasycznych. Hokery skórzane są bardzo popularne – te z oparciem i możliwością obracania często są wybierane do małych kuchni, w których świadomie zrezygnowano ze stołu i krzeseł. Poza tym skóra to materiał, który nie tylko elegancko się prezentuje, ale jest także odporny na uszkodzenia mechaniczne i przede wszystkim wygodny, co stanowi o jego kolejnej zalecie.

Wybór hokera nie jest łatwy, dlatego im wcześniej zaplanujemy styl kuchni, tym lepiej. Kupując stołek, warto mieć też na względzie jego funkcjonalność.

Czy ten artykuł był pomocny?

Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu

Allegro