Jaką naleśnikarkę wybrać? - przegląd wybranych modeli

Naleśniki to świetna potrawa, którą można przyrządzać na wiele sposobów. Wielu z nas na pewno zna przepisy na słodko lub słono, z owocami lub warzywami. Fani naleśników mogą zakupić specjalne urządzenie, dzięki któremu w prosty sposób przygotują swoje ulubione danie, nie wykorzystując do tego tłuszczu. Naleśnikarka sprawi, że naleśniki będą chrupiące i pyszne.

Daniel Laskowski Daniel Laskowski / 05-07-2016 / aktualizacja: 09-01-2019

Na rynku dostępne są naleśnikarki przeznaczone do użytku domowego i takie, które używane są w lokalach gastronomicznych. Główną różnicą jest sposób zasilania, wykonanie i wielkość. Naleśnikarka domowa może kosztować od 80 do 180 złotych. W większości przypadków mamy do czynienia z produktem o średnicy 30 centymetrów. Warto kupić taki model, który ma możliwość regulacji temperatury, co przekłada się na stopień wypieczenia naleśnika. W większości przypadków naleśnikarki mają powłokę zapobiegającą przywieraniu. Urządzenia te różnią się także mocą, jaką dysponują. Od tego zależy, w jakim czasie nagrzeje się podstawa.

Naleśnikarka to praktyczne urządzenie dla kogoś, kto lubi często przyrządzać naleśniki sobie i najbliższym

Naleśnikarki są do siebie bardzo podobne. Podczas zakupu takiego sprzętu warto zwrócić uwagę na to, czy płyta jest wgłębiona czy płaska. W pierwszym przypadku nie będzie się wylewać ciasto, jednak ciężko będzie przewrócić naleśnik na drugą stronę. Na szczęście niektóre naleśnikarki z płaską płytą mają podniesione krawędzie, by ciasto się nie przelewało. Część modeli ma zwijany przewód, dzięki czemu zajmuje on o wiele mniej miejsca. Naleśnikarka powinna mieć termoizolowaną podstawę. Niektórzy sprzedawcy dołączają do zestawu przyrząd, dzięki któremu bardzo łatwo możemy rozprowadzić ciasto na całej powierzchni płyty. Dobrze, by urządzenie było pokryte powłoką odporną na ścieranie.

Clatronic CM 3372

Naleśnikarka Clatronic CM 3372 jest bardzo dobrym produktem dla kogoś, kto chce szybko przygotować cienkie naleśniki. Urządzenie wyposażone jest w specjalną powłokę antyadhezyjną. Dzięki temu jest odporne na ścieranie. Atutem tego modelu jest termoizolowana podstawa, która zapewnia bezpieczeństwo podczas korzystania z niego. CM 3372 wyposażony jest także w regulowany termostat, który pozwala na odpowiednie wypieczenie naleśnika. Na obudowie możemy także znaleźć sygnalizację pieczenia. Zwijany przewód, który chowa się na spodniej części urządzenia, oszczędza miejsce i zwiększa estetykę. Średnica płyty w przypadku tej naleśnikarki wynosi 29 centymetrów, natomiast jej moc to 900 W. naleśnikarka Clatronic

SEVERIN CM 2198

Kolejna naleśnikarka to SEVERIN CM 2198. Jest to model wykonany z tworzywa sztucznego. Urządzenie wyposażone jest w regulator temperatury, co sprawia, że naleśniki będą wypieczone idealnie według naszych wymogów. naleśnikarka severin 1 Na froncie obudowy producent umieścił także wskaźnik, który informuje o gotowości urządzenia do pracy. CM 2198 ma zwijacz przewodu, a także gumowe nóżki, zapobiegające ślizganiu się urządzenia, i nieprzywierającą powłokę. Średnica patelni wynosi 30 centymetrów, natomiast moc naleśnikarki SEVERIN CM 2198 to 1000 W. naleśnikarka severin 2

Naleśnikarka Beper

Naleśnikarka elektryczna Beper wyposażona jest w nieprzywierającą powłokę. Diody, które są umieszczone na urządzeniu, informują nas o gotowości do pracy. Możemy w prostu sposób regulować temperaturę za pomocą dużego pokrętła. Naleśnikarka to produkt włoskiej firmy. Warto dodać, że średnica powłoki, na której przygotowujemy naleśniki, wynosi 30 centymetrów. Jej rogi są podniesione, co zapobiega wylewaniu się ciasta poza krawędzie. Moc naleśnikarki Beper wynosi 1300 W, dlatego w krótkim czasie nagrzewa się do odpowiedniej temperatury, a my w prosty sposób możemy przygotować ulubioną potrawę. Wielu sprzedawców w zestawie dołącza takżę drewniany wałek, który pozwala na rozprowadzenie ciasta.

Russell Hobbs 20920

naleśnikarka russell hobbs Russell Hobbs 20920 to wysokiej jakości naleśnikarka, wyposażona w 30-centymetrową powłokę pokrytą nieprzywierającym materiałem. Krawędzie są specjalnie podwyższone, aby ciasto nie kapało na blat. Za pomocą jednego przycisku uruchamiamy naleśnikarkę, następnie wybieramy interesującą nas temperaturę. O zakończeniu nagrzewania informuje zielona lampka – wtedy można rozprowadzić ciasto na całej powierzchni. naleśnikarka russell hobbs akcesoria Producent dołącza do zestawu niezbędne akcesoria, które ułatwiają przygotowanie ulubionej potrawy. Naleśnikarka Russell Hobbs 20902 oferuje moc na poziomie 1000 W, co umożliwia przygotowanie naleśników w kilka chwil. Atutem naleśnikarki jest także to, że płyta na całej powierzchni ma taką samą temperaturę. Dzięki temu naleśniki nie łamią się, nie przywierają do płyty, a my możemy cieszyć się gotowym daniem bez przypalonych kawałków.

Unold 48155

Naleśnikarka Unold 48155 ma płytę o średnicy 330 mm. Jej atutem jest oczywiście to, że powierzchnia pokryta jest nieprzywierającą powłoką, dzięki czemu nie trzeba martwić się o to, że naleśnik nam nie wyjdzie. W zestawie producent dołącza także wałek do rozsmarowania ciasta i drewnianą łopatkę, za pomocą której można przewracać naleśniki. Na naleśnikarce umieszczono pokrętło do regulowania temperatury i diodę, która informuje o gotowości urządzenia do pracy. Naleśnikarka Unold 48155 oferuje moc na poziomie 1250 W, która sprawia, że urządzenie szybko się nagrzewa i jest gotowe do pracy w kilka chwil po jego uruchomieniu.

oferty sponsorowane

Czy ten artykuł był pomocny?

Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu

Allegro