Wpisz czego szukasz

Znajdziemy sprzedawców, którzy mają wszystko czego szukasz.

Wprowadź frazę
Zdaniem eksperta

Jak zrobić wiosenne kwiaty na paznokciach?

Wiosna nieśmiało wdziera się do naszego życia. Widzimy to nie tylko po coraz bardziej słonecznych popołudniach, ale także naszych szafach. Również paznokcie powinny być dopasowane do obowiązującej pory roku! Jak wykonać wiosenne kwiaty? Odpowiedź znajdziesz w poniższym poradniku!

Jak zrobić wiosenne kwiaty na paznokciach?

Od czego zacząć?

Aby wykonać hybrydową stylizację paznokci, potrzebny nam jest zestaw startowy do manicure hybrydowego. Składa się on z lampy (ja wybieram taką o mocy 24/48w), kilku lakierów hybrydowych, bazy, topu, wacików bezpyłowych, odtłuszczacza oraz acetonu, który służy do zdejmowania manicure. Szczególnie polecam zestawy startowe takich marek jak Semilac, NeoNail lub Indigo.

kwiaty 1

Oprócz podstawowego zestawy, do wykonania zdobień będziesz potrzebować również innych akcesoriów, m.in. pędzelka do zdobień (z cieniutkim włosiem) oraz sondy. Ja wykonam zdobienia na tipsie - jeśli jednak chcesz zrobić je na swoich własnych paznokciach, pamiętaj o odpowiednim przygotowaniu płytki paznokcia. Musisz zmatowić ją bloczkiem polerskim, a następnie przemyć wacikiem bezpyłowym, nasączonym odtłuszczaczem.

Wiosenny tulipan

Chyba nie ma kwiatów, które bardziej kojarzą się z wiosną niż tulipany. Właśnie dlatego muszą one pojawić się na naszych paznokciach!

Do wykonania tulipana potrzebujesz: bazy i topu hybrydowego, np. marki Indigo, lakiery hybrydowe Semilac: Pink Peach Milk 047, Neon Pink 517 oraz Mint 265, a także lakiery NeoNail: Lush Green i White Collar. Przyda się również pędzelek i sonda do zdobień.

kwiaty 2

Krok 1: Na paznokieć pokryty utwardzoną bazą, np. Indigo Protein Base, nałóż dwie warstwy białego lakieru hybrydowego White Collar od NeoNail i każdą z nich utwardź w lampie.

Krok 2: Za pomocą pędzelka i lakieru Pink Peach Milk (047), narysuj małe koło, które będzie podstawą kwiatka. Nie utwardzaj go w lampie!

Krok 3: Pędzelkiem narysuj jeden duży płatek, i dwa mniejsze, cieńsze po bokach, jak na zdjęciu powyżej.

Krok 4: Wytrzyj pędzelek wacikiem bezpyłowym. Użyj koloru Neon Pink (517) oraz pędzelka, aby zaznaczyć kontury płatków. Nie utwardzaj jeszcze zdobienia w lampie – kwiat malujemy „na mokro”, aby przejście między kolorami było naturalne.

kwiaty 3

Krok 5: Kolorem Neon Pink namaluj widoczne obramowanie płatków. Wykonaj także cieniutkie kreski na środku dużego płatka. Utwardź go w lampie. Za pomocą sondy do zdobień i koloru Mint (265), wykonaj zieloną kropkę na środku kwiatka.

Krok 6: Tym samym kolorem oraz cienkim pędzelkiem narysuj łodygę oraz liście od niej odchodzące. Jeszcze nie utwardzaj.

Krok 7: Wytrzyj pędzelek wacikiem bezpyłowym. Użyj koloru Lush Green od NeoNail i pędzelkiem zaznacz kontury łodygi i liści, ale tylko z jednej strony (patrz zdjęcie wyżej)! Utwardź zdobienie w lampie.

Krok 8: Zdobienie pokryj Dry Topem od Indigo i utwardź go w lampie. Ten top nie posiada warstwy dyspersyjnej, dlatego nie musisz przemywać paznokcia odtłuszczaczem po skończonej stylizacji.

Nie zapominaj o niezapominajkach

Oprócz tulipanów, do wiosennych kwiatów należą także niezapominajki. To właśnie one będą pięknie komponować się w paznokciowej stylizacji. Jak je wykonać? Wbrew pozorom to nic trudnego! Przygotuj: bazę i top hybrydowy Indigo, biały lakier hybrydowy White Collar oraz Mystic Bluebell od NeoNail, a także kolor Warm Blue 270 oraz 031 Black Diamond marki Semilac. Przyda ci się także cienki pędzelek oraz sonda do zdobień.

kwiaty 4

Krok 1: Na paznokieć pokryty utwardzoną bazą, nałóż dwie warstwy lakieru hybrydowego White Collar od NeoNail i każdą z nich utwardź w lampie. Cieniutkim pędzelkiem oraz kolorem Warm Blue (270), narysuj prostokąt z zaokrąglonymi kątami po lewej stronie płytki. Będzie to pierwszy płatek. Nie utwardzaj go w lampie.

Krok 2: Przy pomocy pędzelka i tego samego koloru, narysuj kolejne płatki w taki sposób, jak na zdjęciu powyżej. Zostaw biały środek. Nie utwardzaj w lampie.

Krok 3: Kolorem Mystic Bluebell i cienkim pędzelkiem, obrysuj każdy z płatków. Tę czynność również wykonujemy „na mokro”.

Krok 4: Kontynuuj obramowania i delikatnie zacieniuj środek płatków pionowymi ruchami pędzelka. Nie utwardzaj.

kwiaty 5

Krok 5: Do płatków dodaj nieco białego koloru, aby całość wyglądała ciekawiej. Wszystko na mokro.

Krok 6: Popraw obramowanie płatków granatowym kolorem, aby jeszcze bardziej wzmocnić efekt cieniowania. Nie utwardzaj.

Krok 7: Biały środek kwiatka wypełnij czarnym kolorem. Zostaw minimalny odstęp między środkiem a płatkami.

Krok 8: Pędzelkiem powyciągaj czarny kolor na płatki. Pamiętaj, aby po każdej kresce przetrzeć pędzelek wacikiem. Kreski wykonuj od czarnego środka w stronę płatków – nie odwrotnie! Dzięki temu unikniesz nieodpowiedniego zmieszania się kolorów.

kwiaty 6

Krok 9: Kolorem Warm Blue, narysuj trzy płatki w prawym, górnym rogu paznokcia. Nie utwardzaj.

Krok 10: Podobnie jak poprzednio – granatowym kolorem obrysuj płatki i dodaj nieco białego odcienia.

Krok 11: Wypełnij pusty środek czarnym kolorem i poprzeciągaj go na płatki – zupełnie jak w przypadku poprzedniej niezapominajki. Utwardź w lampie.

Krok 12: Zdobienie pokryj Dry Topem od Indigo i utwardź je w lampie.

Geometria jest trendy

Co powiesz na połączenie świeżych, wiosennych kwiatów z odrobiną geometrii? Ta mieszanka z pewnością okaże się hitem!

Potrzebne będą: baza i top hybrydowy, lakier hybrydowy Semilac 270 Warm Blue, 031 Black Diamond, 047 Pink Peach Milk, 517 Neon Pink oraz White Collar i Lush Green marki NeoNail. Przygotuj także pędzelek i sondę do zdobień.

kwiaty 7

Krok 1: Na paznokieć pokryty utwardzoną bazą, nałóż dwie warstwy białego lakieru hybrydowego White Collar i każdą z nich utwardź w lampie.

Krok 2: Kolorem Warm Blue 270 namaluj pionowe pasy. W tym celu świetnie sprawdzi się cienki pędzelek z długim włosiem. Utwardź zdobienie w lampie.

Krok 3: Czas na kwiaty! Sondą do zdobień wykonaj czarną kropkę (kolor 031), w lewym, dolnym rogu paznokcia. Utwardź w lampie.

Krok 4: Za pomocą pędzelka i lakieru Neon Pink 517, namaluj płatki kwiatka. Nie przejmuj się, jeśli paski będą przebijać przez płatki – nałóż wtedy drugą warstwę różowego koloru.

kwiaty 7

Krok 5,6: Lakierem o kolorze Lush Green oraz pędzelkiem, namaluj liście wychodzące spomiędzy różowych płatków. Daj się ponieść wyobraźni!

Krok 7: Teraz rysujemy róże. Kolorem Pink Peach Milk 047, namaluj koło na górze płytki paznokcia. Będzie to podstawa do namalowania korony kwiatu. Nie utwardzaj w lampie.

Krok 8: Za pomocą pędzelka i koloru Neon Pink 517, namaluj obramowanie kwiatka, jak na zdjęciu powyżej.

kwiaty 8

Krok 9: Analogicznie do poprzedniego kwiatka, namaluj kolejny pęk po lewej stronie. Utwardź w lampie.

Krok 10,11: Pędzelkiem i kolorem Lush Green, namaluj zielone liście, które są nieodłącznym elementem róż. Utwardź w lampie.

Krok 12: Zdobienie pokryj Dry Topem od Indigo i utwardź je w lampie.

Wiosenne zdobienia gotowe!

Czy ten artykuł był pomocny?
FacebookTwitter
FacebookTwitter

Zobacz, co inni regularnie kupują na Allegro

Może Cię także zainteresować


Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu

Allegro