Wpisz czego szukasz

Znajdziemy sprzedawców, którzy mają wszystko czego szukasz.

Wprowadź frazę

Jak zrobić plażę za domem – przegląd gadżetów do wodnych zabaw

Termometr wskazuje ponad 30 stopni? Nawet w cieniu trudno wytrzymać? Nic, tylko spakować walizki i ruszać z dziećmi nad morze. Niestety – do urlopu jeszcze trochę zostało... W takich okolicznościach zawsze można... zrobić morze w ogródku za domem! Wystarczy basen, parawan, kilka worków piasku, wiaderka i foremki do zabawy oraz szczypta wyobraźni.

Jak zrobić plażę za domem – przegląd gadżetów do wodnych zabaw

Jaki basen wybrać?

Przenosiny wypoczynku znad morza do naszego ogródka powinniśmy zacząć od basenu kąpielowego. Do wyboru mamy trzy najpopularniejsze typy basenów: dmuchane, rozporowe i stelażowe. Jeśli domową plażę przygotowujemy wyłącznie dla dziecka dwu-czteroletniego, wystarczy, że zaopatrzymy się w mały basen dmuchany (o średnicy ok. 100 cm). Jest on wystarczający, by najmłodsi mogli poszaleć w wodzie. Im starsze dziecko lub kiedy również dorośli chcą odprężyć się w przydomowym kurorcie, tym basen powinien być większy. Sprawdzą się wszystkie trzy rodzaje basenów. Jak wybrać odpowiedni? Musimy odpowiedzieć sobie na pytanie, na czym nam najbardziej zależy. Basen stelażowy jest bardzo stabilny. Basen rozporowy rozkłada się w 10-15 minut. Basen dmuchany ma najbardziej przystępną cenę. Dzieciom, dla których sama kąpiel to za mało można rozłożyć wodny plac zabaw. Do wyboru są zjeżdżalnie, dżungle, zoo. Co ważne – są modele, które mają wbudowane zadaszenie, pomagające dziecku schronić się przed słońcem.

Akcesoria do zabawy w basenie

Wszelkiego typu koła do nauki pływania, pontony, materace czy rękawki spełniają dwa walory. Akcesoria do pływania z jednej strony zapewniają dzieciom sporą porcję dobrej zabawy. Z drugiej – dbają o ich bezpieczeństwo w wodzie. By zachęcić dzieci do korzystania z akcesoriów do nauki pływania można wybrać gadżety z ich ulubionymi bohaterami z bajek czy seriali dla młodzieży. Pontony dla najmłodszych mają także różnego rodzaju zabawki dźwiękowe ukryte w sobie, np. piszczące elementy.

Piaskownice i akcesoria do zabawy w piasku

Morze to nie tylko woda, ale i piasek. Dlatego obok basenu powinna stanąć piaskownicawypełniona przeróżnymi łopatkami, wiaderkami czy foremkami do lepienia babek. Przy jej wyborze warto zwrócić uwagę, czy będzie wygodna w korzystaniu, np. czy ma siedzisko i czy wejdzie do niej więcej niż jedno dziecko. Konieczna jest też pokrywa lub zamykanie, by móc chronić czysty piasek przed niechcianymi gośćmi, np. kotami. Warto zwrócić uwagę na piaskownice z wbudowanym ruchomym daszkiem lub baldachimem przeciwsłonecznym. Kiedy już zdecydujemy się, czy wybrać piaskownicę plastikową, drewnianą, z daszkiem, z wbudowaną ławeczką, trzeba pomyśleć o zabawkach do piasku. Wiaderka, grabki, foremki do piasku to przecież nieodłączny element zabaw na plaży! Wybierając je, nie musimy się rozdrabniać. Dostępne są gotowe zestawy, które przydadzą się dzieciom. Znajdziemy w nich koparki do piasku, ciężarówki i taczki do przewożenia go, a także konewkę niezbędną do moczenia piasku, by powstały z niego kształtne babki i zamki.

Jaką zjeżdżalnię wybrać?

Chcąc zapewnić najmłodszym jeszcze więcej nadmorskich atrakcji, pomyślmy o zjeżdżalni, którą postawimy obok basenu i piaskownicy. Wybierając ją, pamiętajmy, by zwrócić uwagę, czy nie ma ostrych krawędzi oraz na to, czy ślizg zabezpieczony jest odpowiednio wysoką zabudową. To bardzo ważne dla bezpieczeństwa naszych dzieci! Dobra zjeżdżalnia musi być przede wszystkim stabilna. Jeśli maluchy chcą czegoś więcej niż samo zjeżdżanie, warto zainwestować w zjeżdżalnię wodną. Jest to specjalna płachta, połączona ze zraszaczami wodnymi, które zapewniają jej ciągły poślizg.

Bez względu na to, jaki basen czy zjeżdżalnię wybierzemy, pamiętajmy, że dzieci korzystających z tych urządzeń nie wolno nam zostawiać samych. Nawet jeśli basen jest płytki, a dziecko czuje się w wodzie jak ryba lub jeśli zjeżdżalnia ma zaledwie trzy stopnie i jest prawie płaska – cały czas czuwajmy nad bezpieczeństwem najmłodszych!

Czy ten artykuł był pomocny?
FacebookTwitter
FacebookTwitter

oferty sponsorowane

Artykuły z kategorii Dziecko


Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu

Allegro