„Jak znaleźć faceta w wielkim mieście” Melissa Pimentel – recenzja

„Jak znaleźć faceta w wielkim mieście” Melissa Pimentel – recenzja

Lauren odkrywa, że mężczyźni boją się rozmawiać. Boją się także śniadania, a zwłaszcza jajek sadzonych. Jak zatem randkować, aby nie wyglądać na zdesperowaną monogamistkę, a jednocześnie poznać kogoś, z kim można normalnie porozmawiać?

Karolina Marciniak Karolina Marciniak / 22-09-2015

Lauren ma dwadzieścia osiem lat i ogromną potrzebę odetchnięcia od konserwatywnej i sztywnej Ameryki wraz ze wszystkimi jej skomplikowanymi zasadami dotyczącymi chodzenia na randki. Wyrusza zatem do Europy, do tętniącego życiem Londynu, aby dać się uwieść beztroskiemu życiu singielki. Jednak rzeczywistość weryfikuje jej plany, pokazując, że kontakty z mężczyznami nigdzie się są proste, a świat randek często bywa bezlitosny.

Naukowe podejście do randkowania

Lauren, po kolejnym porzuceniu przez przerażonego wizją zobowiązań, a nawet niebezpieczeństwem małżeństwa mężczyznę, odkrywa, że jej podejście do randek nie jest najlepsze. Chociaż nie szuka stałego związku i pragnie oddać się szalonemu życiu singielki, mężczyźni twierdzą, że wysyłane przez nią sygnały sugerują coś zupełnie odwrotnego. Lauren postanawia podejść do sprawy z zupełnie innej, bardziej naukowej strony. Jej uwaga pada na tradycyjne poradniki randkowania, które prezentują zupełnie różne metody, a każdy z nich obiecuje sukces. Lauren postanawia co miesi**ąc stosować się do zasad innego randkowego poradnika.** Co wyniknie z jej eksperymentu?

Nowoczesne randki, czyli…

Melissa Pimentel stworzyła książkę na pozór podobną do kultowego już „Dziennika Brid**get Jones”. „Jak znaleźć faceta w wielkim mieście” także jest niezwykle barwną, pełną prześmiesznych sytuacji opowieścią o kobiecie poszukującej mężczyzny. Jednak podejścia słynnej Bridget i Lauren są zupełnie różne. Lauren nie szuka księcia z bajki, jej celem jest beztroska zabawa i poszukiwanie wrażeń. Partner nie jest jej potrzebny, gdyż bohaterka jest wyzwoloną kobietą bez zobowiązań, szukającą przyjemności i nowych doznań, a nie stałego związku. Autorka prezentuje trafny, a także nieco prześmiewczy obraz nowoczesnej kobiety, dla której randki są okazją do pozbycia się hamulców i oddania się zabawie.**

Mężczyźni pod obserwacją

Książka Melissy Pimentel prezentuje poszczególne miesiące „poszukiwań” Lauren i bawi czytelnika poczynionymi przez bohaterkę obserwacjami. Czytając kolejne rozdziały, można odnieść wrażenie, że autorka skupia się bardziej na mężczyznach pojawiających się w życiu Lauren niż na samej głównej bohaterce, którą czytelnik obserwuje głównie poprzez jej życie emocjonalne. Barwne, często sarkastyczne opisy kolejnych mężczyzn przewijających się przez jej życie bawią, ale także skłaniają do refleksji. Czy rzeczywistość randek naprawdę wygląda tak, jak opisała to Melissa Pimentel? Wiedza zawsze się przydaje, zatem warto przeczytać i dowiedzieć się „Jak znaleźć faceta w wielkim mieście”. Książka dostępna jest także jako e-book w cenie ok. 28 zł.

Źródło okładki: www.czarnaowca.pl
Czy ten artykuł był pomocny?

Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu

Allegro